Klasik Ahşap TV Ünitelerini Keşfedin

Klasik Ahşap TV Ünitelerini Keşfedin

Salonların merkezinde konumlanan klasik ahşap televizyon üniteleri şık ve göz alıcı tasarımıyla aynı zamanda işlevsel özellikleri ile de kullanıcıların ilgisini çekmektedir. Yaşam alanlarında klasik mobilyalar tercih eden veya tercih etmek isteyen kullanıcıların araştırdığı klasik tv üniteleri farklı model konseptlere uyum sağlayacak şekilde onlarca tasarım ile kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır. Eğer klasik bir televizyon ünitesi arıyorsanız, ki arıyorsunuz. Çünkü bu yazıyı okuyorsunuz yazımızın devamında değindiğimiz ipuçları ve önerileri aynı zamanda hatırlatmaları dikkate almanızı öneriyoruz.

Lüks ahşap televizyon üniteleri birçok farklı tasarımda ve özellikte üretilmektedir. Kullanılacağı alana ve kullanıcıların televizyon ünitesinden beklentilerine bağlı olarak farklı işlevsel özellikler bu mobilyaya dahil edilebilmektedir. Örneğin kitaplıklı tv üniteleri olacağı gibi çekmeceli ve raflı tv üniteleri de üretilmektedir. Bunun yanında daha sade bir tasarım isteyen kullanıcılar için sadece televizyonu üzerinde barındıracağı sade bir mobilya da kullanıcılara seçenek olarak sunulmaktadır.

Televizyon Ünitelerinin Özellikleri Neler Olmalı?

Klasik televizyon üniteleri yapısı ve tarzına bağlı yalnızca ahşaptan üretilmektedir veya üretilmelidir. Üretiminde fabrikasyon hiçbir müdahalenin bulunmaması gereken klasik televizyon ünitesi mobilyaları tamamen el işçiliği ile usta zanaatkarların ellerinden çıkması gerekmektedir. Tam anlamıyla bir klasik mobilyaya sahip olmak istiyorsanız, ahşap oyma motifler ve el işçiliği ile üretilen bir mobilya tercih etmek zorunda olduğunuzu unutmamalısınız.

Klasik televizyon üniteleri tamamen ağaçtan ve el işçiliği ile üretilmesinin yanında oyma motiflerinin gösterişini arttırmak için gerçek atlın veya gümüş varak ile cilalanması mobilyanın değerini arttırırken eşsiz ve gösterişli bir model olmasına katkı sağlayacaktır. Tercih edeceğiniz ahşap televizyon ünitesinin kolay silinebilir, tozu çok göstermeyen bir yapıda olması zor zamanlarınızda kurtarıcı bir görev üstlenecektir.

Genellikle klasik mobilyalar denildiğinde büyük, görkemli ve heybetli mobilyalar akıllara gelmektedir. Ancak bu yanılgıdan vazgeçilmelidir. Ahşap televizyon üniteniz kullanılacağı alanın ölçülerine ve üzerinde kullanacağınız televizyonun boyutları ile uyumlu olması gerekmektedir.

TV Ünitesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Klasik ahşap bir tv ünitesi seçerken dikkat edeceğiniz birkaç önemli nokta bulunmaktadır. Değineceğimiz bu önemli detaylar tv ünitenizi uzun ömürlü kullanmanızın yanında salonunuzla da uyumlu olmasını sağlarken şık bir konsepti de yakalamanızı sağlayacaktır.

Televizyon ünitenizi seçerken ilk dikkat etmeniz gereken, mobilyanın salonunuzun konsepti, salonunuzda tercih ettiğiniz mobilyalar ile uyumlu olması gerekmektedir.  Klasik koltuğunuzun işlemeleri, rengi, tasarımı ve ölçüleri gibi önemli parametreleri dikkate alarak seçim gerçekleştirmeniz yararınıza olacaktır. Salonlardaki genel konsepti destekleyen en önemli etmenlerden birisi olan koltuk takımları ile uyumlu olurken salonun diğer tasarım belirleyicileri ile de olumlu bir elektrik yakalaması gerekmektedir.

Tercih edeceğiniz tv ünitenizi genellikle salonunuzda tercih ettiğiniz mobilyalarınızın takımı olmasını sağlamalısınız. Eğer koltuk takımınızın tv ünitesi modeli yoksa veya salon mobilyalarınızı daha önce aldıysanız burada seçim yaparken biraz daha titiz olmanız gerekmektedir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi salon mobilyaları ile uyumlu bir ünite seçmelisiniz.

Ahşap televizyon ünitenizin tercih ettiğiniz televizyon modeli ile uyumlu olması gerekmektedir. Televizyon üniteden ne büyük durmalıdır ne de ünitenin içerisinde kaybolacak ölçülerde olmalıdır. Ünite ile ölçülerinin tam uyum sağladığı televizyonlar tercih edebilir veya genellikle kullandığınız televizyon ölçülerine uygun ünite seçmeniz gerektiğini atlamayın. Ölçüleri ile ne kullanım alanınıza ne de televizyonunuza uygun olan bir mobilya bulamayabilirsiniz. Bu aşamada da kişiye özel ölçülerde hazırlanan mobilyalar talep edebileceğinizi bilmeniz yararınıza olacaktır.

Ahşap klasik televizyon üniteleri lüks algısı yüksek mobilyalardandır. Bu nedenle kullanıldığı alanda dekorasyonu ve tasarımı gereği eşsiz bir seçim yapmanız gerektiğini unutmamalısınız. Unutmayın salonunuz ve mobilyalarınız konseptinizi, ev konseptinizde sizin karakterinizi yansıtmaktadır. Asortie mobilya yaşam alanlarında oluşturulması gereken şık konseptlerin öneminin farkına vardığı ve müşterilerine da bunu hissettirmek adına mobilya alışverişi sonrasında tamamen ücretsiz iç mimarlık hizmetini kullanıcılarına sunmaktadır.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.