Burçlara Göre Yemek Odası Modelleri

Burçlara Göre Yemek Odası Modelleri

Burçlara göre yemek odası takımı önerileri. Yemek odası dekorasyonu günlük hayatta size keyif ve enerji veren bir unsur olması sebebiyle oldukça önemli unsurlar arasında yer almaktadır. Hem günlük aile sofralarının hem de kutlamaların ve ziyafetlerin organize edildiği alanlar olarak öne çıkan yemek odalarında doğru tercihler siz keyifli bir deneyim sunacaktır. Yemek odası günün her öğününde sizi ağırlayacak ve özel organizasyonlarınızda misafirlerinize konforlu ve iyi hissettirecek şekilde dekore edilmesi son derece önemlidir.

Renkler ve zevkler nasıl burçların özelliklerine bağlı olarak değişiyorsa, dekorasyon tercihleri de o şekilde değişiklik göstermesi sadece normal karşılanması gerekmektedir. Kişilerin doğum tarihleri, ev tasarımı üzerinde farklı zevklerin ortaya çıkmasına zemin hazırlayabilir. Hayatın her alanında etkisi hissedilen burçlar, yemek odası tasarımında kişilerin farklı fikirler ortaya atmasına yardımcı olur. Özellikle kadınlar, burçlarının gücüne inanarak yemek odalarını daha huzurlu bir ortama ve ambiyansa dönüştürmeye çalışır ve buna da oldukça hakkı vardır.

Sadelikten ve doğallıktan yana seçim yapan en baskın burçlar, koç, boğa, başak ve terazidir. Koç burcunun enerjik ve canlı havası, yemek odası gurplarında da kendisini gösterir. Daha çok tezatlardan şeylerden hoşlanan koç burçları, tasarım açısından yemek odalarında ahşap dekorasyonlardan hoşlanır. Klasik masa takımları ve dolaplarda bir rengin farklı tonları hakimdir. Canlı ve enerjik hissettirebilecek her detay mevcut olmalıdır.

Burçlar Dekorasyonu Belirliyor

Boğa burçları, daha çok açık renklere yönelirler. O nedenle çiçek desenlerine ve doğayı andıran materyallere bayılırlar. Renk olarak yumuşak tonlar, tam onların zevkini ifade eder. Başak burçları ise sadeliği ve doğallığı iç içe yaşamak isterler. Duvar kaplamalarında doğal tahta detayları, kullanmak onların kendilerini huzurda hissetmesini sağlar. Ayrıca yemek odalarında düzen ve temizlik onlar için ayrı önem taşır.

Terazi burçları ise sadeliğin yanında denge kriterine ve sanatsal objelere de dikkat ederler. Dekorasyon yaparken eşyaların konumlandırılmasını ve estetikliğini çok iyi bilirler. Yemek odalarında dekoratifleri ve asksuarların renk seçimlerini genellikle pastel tonlardan yana yaparlar.

Aydınlıktan ve huzur verici detaylardan hoşlanan burçlar, genellikle ruhunu dinlendirme taraftarıdır. İkizler, oğlak ve yengeç burçları,  Aksesuar olarak sadece yaratıcı materyaller kullanırlar. Ferah bir yemek odası onlar için önemli bir unsurdur. Bu sebeple beyaz renklerin olduğu tasarımları daha çok tercih etmeleri olasıdır.

İkizler burcuna sahip kişiler, eşyalarında özellikle de fonksiyonelliğe yer verirler. Oğlak burçları, huzuru eski detaylarda ve yaratıcı renklerde arar. Yemek odalarında, özel yapım mobilyalar ön plandadır. Yengeç burçları ise ferahlatıcı aksesuarlara ve bitkilere yer vermeyi severler. Odanın kontrastını, bembeyaz masa örtüleri üzerinde olan farklı boyutlardaki renkli aksesuarlar ile dengelerler. Yerlere kadar inen dantel perdeleri mutlaka kullanmaya çalışırlar.

Yemek odası dekorasyon tercihlerinde bazı burçlar daha farklı ve estetik olmaktan hoşlanırlar. Pahalı olmak ve gerçekli şekilde ev dizayn etmek isteyen yay burçları, yemek odalarında violet renklere yönelebilirler. Odada mat materyaller kullanmaları, onların dinginliğe ve sadeliğe önem verdiklerini gösterir. Büyüleyici ve fonksiyonel seçimler yapan akrep burçları ise her yerde kırmızı rengin gücüne inanırlar. Bu sebeple klasik yemek masası modellerinden tutun her aksesuarın renklerine dikkat ederek seçerler.

Bir evin en önemli bölümlerinden biri olan yemek odası evimizde misafirlerinde en çok ilgisini çektiği yerdir çünkü misafirlerimizi orada ağırlar orada sohbet ederiz. Şık tasarım ve uygun kullanım büyük öneme sahiptir. Bu sebeple tercihlerimize bu doğrultuda karar vermek son derece önemli bir konu haline gelmektedir.

Yaşam alanlarınıza dahil edeceğiniz mobilyaları kendi yaşam tarzınıza, karakterinize ve ev dekoarsyonunuza göre seçmelisiniz. Peki ahşap yemek odası konseptlerini keşfetmeye ne dersiniz?

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.