Ahşap Orta Sehpaların Lüks Yaşam Alanlarında Kullanımı

Ahşap Orta Sehpaların Lüks Yaşam Alanlarında Kullanımı

Ahşap orta sehpaların lüks mekanlarda kullanımını keşfedin. Ahşap mobilyaların dekorasyon amacıyla kullanılması moda haline gelerek, huzura kavuşmak isteyenlerin de dizayn konusunda kurtarıcısı olmuştur. Sizlere hem estetik açıdan güzel gelecek, hem de hayat enerjinizi arttıracak orta sehpa kullanımı hakkında birkaç noktayı hazırladık. Evinizde ahşap sehpa çeşitleri kullanarak bu kapsamda bir dizayn yarattığınız takdirde farkı kısa sürede göreceksiniz.

Evinizin derli toplu ve sizi yormayacak bir hale gelmesi çok önemlidir. Sehpalar size bunu kesinlikle sağlayacaktır.

Günümüzde dekorasyonda farklılık arayanlar için her geçen daha yeni daha farklı tasarımlar ortaya çıkmaya başlamaktadır. İnsanlar hem eşyalarını yenilemek hem de sıfırdan bir yaşam alanı yaratmak için dekoratif fikirlere göz atmakta ve bunlara göre harika mekanlar yaratabilmektedir. Tabi bu durum sadece tasarımla sınırlı değil. Aynı zamanda mobilya seçiminde işlevsellik de mutlaka ön plana alınmalıdır. Orta sehpalar da size işlevsellik anlamında pek çok fırsat sunacaktır. Ahşap orta sehpalar sayesinde hem odanıza renk gelecek hem de kullanabileceğiniz bir eşyanız olacak.

Orta Sehpa Modelleri İle İşlevsel Çözümler

Lüks orta sehpa modelleri tasarımları genellikle işlevsel ve farklı olmaktadır. Bu sehpa modelleri günlük ihtiyaçlarınızı karşılarken aynı zamanda odanızda ya da salonunuzda harika bir görünüm elde etmenizi sağlayacak niteliktedir. Bu harika sehpa çeşitleri ile kendinize özgü bir alan yaratabilirsiniz. Günümüzde orta sehpa modelleri, yaşam alanlarına işlevsel çözümler sunmakta ve bu nedenle de sıklıkla tercih edilmektedir. Bildiğiniz gibi günümüzde evler artık daha küçük üretilmektedir. Bu anlamda da ev alanını tasarrufla ve kişiyi boğmayacak şekilde kullanmak gerekir. İşte bu gibi kurtarıcı eşyalar, evinizin daha rahat olmasını sağlamaktadır.

Orta sehpa modelleri ile şu tarz yaşam alanları oluşturabilirsiniz:

 • Country
 • Retro
 • Rustik
 • Tropikal
 • İskandinav
 • Vintage
 • Modern

Evinizi Huzurlu ve İşlevsel Bir Hale Getirin

Evinizi sadece orta sehpalarla işlevsel ve rahat bir hale getiremezsiniz. Bu nedenle bu yazımızda orta sehpa seçimiyle beraber nasıl bir tasarım yapmanız gerektiğinden de bahsedeceğiz. Örneğin feng shui akımına dikkat ederek daha rahat yaşam alanları oluşturmanız mümkün. Haydi gelin buna da birlikte bakalım.

 • Gereksiz eşyalardan arının: Evinizi gereksiz tüm eşyalardan arındırarak ferah bir hale getirin. Eski, sizi yoran ve çirkin duran tüm eşyaları atarak, yerine minimal çalışmalara yönelin. Orta sehpa modelleri minimal anlamda her türlü ev eşyasını sizlerin beğenisine sunmaktadır.
 • Evinizi hem size hem de misafirinize huzur verecek bir hale getirin: Evler; içinde yaşayan insanlara enerjisini yansıtırken ayrıca o insanların da gün geçtikçe enerjisi haline gelmektedir. Bu nedenle evinizde özensiz olduğunuz takdirde, bu düzensiz ve negatif enerjiyi kendi hayatınızda da hissetmeye başlarsınız. Ev dekorasyonunda bu nedenle boğucu, karanlık, itici ve kalabalık bir görünümden uzak durmalısınız.
 • Renklere dikkat etmelisiniz: Feng Shui öğretisine göre evinizde tek renk hakimiyeti size enerji katmaz. Bu nedenle renk çeşitliliğine önem vererek, enerjinizi de yükseltmiş olursunuz.
 • Sıkışık dizayndan mutlaka kaçınmalısınız: Feng Shui’ye göre sıkışık dekorasyonlar ev içerisinde ölü noktalar ortaya çıkarmaktadır. Bu ölü noktalar enerjiyi de emer. Bu sebeple dizaynda, sıkışıklık ve boğuculuktan uzak durmak gerekmektedir.
 • Orta Sehpa Modelleri ve Feng Shui

Orta sehpa modelleri insanlara evini Feng Shui öğretisine göre dizayn etme konusunda yardımcı olmaktadır. Ferah, minimal ve kaliteli tasarımlarla evinizin enerjisini yükseltecek orta sehpalar sayesinde mutlu bir ev hayatına adım atacaksınız… Bu sehpalar ayrıca tasarruflu alanlar yaratarak sizi daha da huzurlu bir hale getirmektedir.

Yaşam alanlarınızda tercih edeceğiniz klasik aksesuarlar nasıl seçilir? İşte sizlere rehberlik etmesi açısından klasik aksesuar seçim rehberi makalemizi şimdi keşfedin.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.