Klasik Mobilyaların Kullanım Ömürleri Ne Kadardır

Klasik Mobilyaların Kullanım Ömürleri Ne Kadardır

Klasik mobilyalar lüks yaşam alanlarında, klasik mobilya seven kullanıcıların evlerinde tercih ettikleri mobilyalardır. Üretim malzemeleri, yapıları, işçilikleri ve maliyetleri açısından daha üst seviyede konumlanan mobilyalardır. Tercih edildikleri yaşam alanları genellikle dekorasyon kaygısı güdülen lüks ve şık yaşam alanlarıdır. Bu sebeple farklı modellerden en şık ve yaşam alanına en fazla uyan model tercih edilmektedir. Üstelik kullanışlı ve konforlu yapıları ile de klasik mobilyalar yaşam alanlarında doğru bir seçim olacaktır.

Klasik mobilyalar üretim malzemeleri, üretim süresi, kişiye özel üretimi ve el işçiliği imalatı ile üretilip kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır. Tüm bu süreçler de klasik mobilyaların maliyetlerini fabrikasyon mobilyalara göre arttırmaktadır. Maliyeti artmasına karşın, uzun ömürlü bir kullanım sunmaktadır.

Klasik Mobilyalar ile Uzun Ömürlü Kullanım

Klasik mobilya tercih edecek ve bunu bir gelenek olarak tercih eden kullanıcılar bu mobilyaların zaten uzun ömürlü olduğunu hatta, torunlarına miras bırakacağını bilmektedir. Ancak klasik mobilya ile ilk defa tanışacak kullanıcıların da klasik mobilyaların en temel özellikleri hakkında bilgilendirilmesi gerekmektedir. Klasik mobilyalar el işçiliği ile özenerek yalnızca yaşam alanlarına ve kişilere özel olarak imal edilebilmektedir. Üretiminde en kaliteli ağaçların, boyaların ve özel dokuma kumaşların tercih edilmesi ile birlikte hem konforlu bir kullanım sunmakta hemde uzun ömürlü bir kullanım sunmaktadır.

Genellikle tercih edilen klasik mobilyalar uzun yıllar boyunca yaşam alanlarında tercih edilmektedir. Yalnızca evin dekorasyonunun değiştirilmek istenmesi ile birlikte farklı mobilya tercihi gerçekleşebilmektedir.

Klasik Mobilya Seçerken

Klasik mobilya seçecek kullanıcılar, mobilyaların özelliklerine oldukça dikkat etmesi gerekmektedir. Bu mobilyaların farklı karakteristik özellikleri bulunmaktadır. Kimi klasik mobilyalar, ahşap oyma motifleri yoğun bir tasarıma sahipken kimi klasik mobilyaların ise daha çok altın varaklı cilası ile ön plana çıkmaktadır.

Klasik mobilyaları seçerken evinizde hangi alanlarda tercih edeceğinizi bilmeniz ve özelliklerini de buna göre seçmelisiniz. Tüm bir evi dekore edecekseniz de seçtiğiniz mobilyaların birbirleri ile doğru bir uyumu sağlaması gerekmektedir.

Klasik mobilya seçerken yaşam alanlarınızda dahil edeceğiniz mobilyaların, ölçülerine dikkat etmelisiniz. Yaşam alanlarınıza dahil edeceğiniz mobilyaların uymaması gibi durumlarla karşılaşmamak için doğru ölçümlemeyi yapmanız gerekmektedir. Hatta beğendiğiniz mobilya modeli yaşam alanlarınıza ölçü olarak uymuyor ya da çok küçük kalıyorsa, özel ölçülerde bir mobilya üretimi talep edebilirsiniz.

Klasik mobilyalar lüks mobilya demektir. Bu sebeple tasarımında ve üretiminde tercih edilen cilaların, gerçek altın varaklı olmasını tercih edebilirsiniz. Haliyle maliyeti arttırmakta olan altın varaklar, lüks algısını en üst seviyeye çıkartmaktadır. Bu sebeple klasik mobilyaların genellikle ahşap oyma motiflerinde gerçek altın varaklı cila kullanılmaktadır.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.