Bebek Odası Dekorasyonu İçin İlginç Fikirler

Bebek Odası Dekorasyonu İçin İlginç Fikirler

Lüks yaşam alanlarında estetik kaygısı güdülerek tasarlanan bebek odaları, bu odaların amacına uygun hizmet etmesinin önüne geçebilir. Ancak bebek odaları bebeğin gelişimin ön planda olması için tamamen bilinçli olarak tasarlanması gerekmektedir. İsterseniz lüks bir konsept ile bebeğinizin gelişimini destekleyecek korunaklı bir bebek odası dekorasyonu oluşturabilirsiniz. Peki bebek odası dekorasyonunda hem klasik mobilyaları kullanırken hemde bebeğinizin gelişimini destekleyecek önerilileri nasıl uygulayacaksınız.

Klasik Mobilyaların Bebek Odalarında Kullanılması

Klasik bebek odası mobilyaları bir bebek odasında olması gereken tüm ihtiyaçları sağlamaktadır. Bebek beşiği, bebek odası gardırobu ve şifonyer ile tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak mobilyalar klasik bebek odası mobilyalarının içerisinde bulunmaktadır. Bu mobilyalara ek olarak bir bebek odasında bebeğinizin gelişimini destekleyecek, oyuncaklar, aydınlatma ürünleri, zemin ve duvar kaplamaları gibi birçok farklı etmene dikkat edilmesi gerekmektedir.

Klasik bebek odası dekorasyonunda kullanılan bebek odası mobilyaları tamamen doğal ahşaptan el işçiliği ile üretilmesi ile sağlıklı ve güvenilir bir yapıda kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır. Tasarımıyla da şık yaşam alanlarındaki mükemmel uyumu destekleyen bebek odaları mobilyaları eşsiz yaşam alanı oluşturmak için atmanız gereken adımlardan birkaç olmaktadır. Peki bebek odası dekorasyonunda hem bebeğinizin gelişimini destekleyecek hemde ilgi çekecek oda dekorasyonları fikirleri nelerdir?

Bebeğiniz Büyürken Yaralanmasın

Lüks yaşam alanları dizayn ederken bebeğinizin büyümesi için gerekli etmenleri ihmal etmemeniz gerekmektedir. Özellikle emekleme ile ayağa kalkma aşamasında bebeğinizin adımlarını atmaya çalışırken oldukça sık bir şekilde düşecek kalkacak ve yeniden düşecektir. Bacak kaslarının gelişmesi ve denge kurmayı öğrenene kadar ki süreçte bebeğiniz düşme riski ile karşı karşıya kalacaktır. Bu nedenle bebek odasında bebeğinizin daha rahat hareket edebilmesi ve hareketlerini kısıtlamamak adına bu odayı korunaklı bir hale getirebilirsiniz. Yumuşak zemin kaplamaları ile odayı döşeyerek bebeğinizin düştüğünde bile yumuşak zemin sayesinde etkilenmeyeceği ve rengarenk tasarımı ile bebek odasının tatlı tasarımına ayak uyduracak bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz. Zemin döşemesini de hallettikten sonra duvar döşemelerine de dikkat etmeniz gerekmektedir. Yumuşak duvar bantları ile olası çarpma durumlarında bebeğinizin yaralanmasını önleyebilirsiniz.

Yuvarlatılmış Güvenilir Mobilyalar

Yaşam alanlarında tercih ettiğiniz lüks mobilyaların bebek odalarında kullanılması ile daha hassas bir seçim gerçekleştirmek gerektiği gerçektir. Özellikle bebeği yeni yeni adım atma çağına gelen hatta ufak ufak koşuşturmacaların başladığı bu dönemlerde bebeğin sağlığını korumak ve ufak kazaları önlemek adına mobilyaların tasarımında değişikliğe gidilmek gerekebilir. Mobilyaların köşeli alanlarının bebeğinize zarar vermemesi için yuvarlatılmış olan modellerinin tercih edilmesi gerekebilir. Beğendiğiniz bebek odası mobilyalarının köşeli bir yapısı varsa mutlaka bu köşeli yapıların yuvarlatılması gerektiğini bildirin. Ancak genelde bebek odalarında sert köşelere sahip mobilyalar tasarlanmamaktadır. Özellikle bebeklerin çarpma dolayısıyla oluşabilecek kazaların önüne geçilebilmesi için köşeler yuvarlatılmış şekilde tasarlanmaktadır.

Oyuncaklar Olmazsa Olmaz

Bebeğinizin gelişimini destekleyecek olan oyuncaklar yaşam alanlarında olmazsa olmaz olan etmenlerin başında gelmektedir. Farklı farklı oyuncaklar bebek odalarında tercih edildiğinde her bir oyuncağın farklı bir gelişimi desteklediği gözlemlenmektedir. Mümkünse ufak oyuncakların yanında, uzayan ve istenildiğinde katlanan akordeon tüneller, odanın büyüklüğüne bağlı olarak ufak ta olsa top havuzu gibi çocuğunuzun duyularını uyaracak ve duyu gelişimini destekleyecek oyuncaklar kullanmalısınız. Seçeceğiniz oyuncaklar ile de bebek odası dekorasyonunda oluşturacağınız renkli tasarımı destekleyecek ve mükemmel bir oda oluşturabileceksiniz. Bebeğinizin güvenle büyüyeceği ve onun için ideal yaşam alanı oluşturma çabanıza bağlı olarak mükemmel bir ortam sağlayabilirsiniz. Unutmayın sizin için önemli olan bebeğiniz, sizlerin onun ebeveyni olduğunuz için çok şanslı.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.