Klasik Bir Mutfak Nasıl Döşenir?

Klasik Bir Mutfak Nasıl Döşenir?

Mutfak dekorasyonu evler için oldukça önemlidir. Keyifli bir şekilde yemeklerin hazırlandığı, yemeklerin yendiği mutfaklar birçok farklı dekorasyonda döşenmektedir. Mutfaklarda tercih edilen dekorasyonlardan biri de klasik mutfaklardır.

Klasik mutfak dekorasyonu oldukça tercih edilen mutfak dekorasyonudur. Birçok klasik mutfak mobilyası bulunmaktadır. Kendiniz ve mutfağınız için seçtiğiniz klasik mobilyaların mutfaklarda döşenmesi de mobilya seçimi kadar önemlidir. Mobilyalarınızı uygun şekillerde döşeyerek mutfağınızın dekorasyonunu eşsiz bir görünüme ulaştırabilirsiniz.

Klasik mutfak mobilya dekorasyon da oldukça önemlidir. Klasik mutfaklarınız için mobilya seçimlerinde dikkatli olmalısınız. Eğer mutfağınızda dolap bulunmuyorsa, kullanışlılığı ve dayanıklılığına dikkat ederek klasik mutfak dolabı seçimi yapmalısınız.

Mutfak dekorasyonunda mutfak dolaplarının rolü çok önemlidir. Mutfaklara dolap seçilirken nemden, yağdan etkilenmemesi çok önemlidir. Fazlaca ağırlığı taşıyan mutfak dolaplarının dayanıklılığında dolap malzemesinin kalitesi önem taşımaktadır. Mutfak dolaplarının dayanıklı ahşap malzemeden üretilmiş olmasına dikkat etmelisiniz.

Mutfak dolaplarının raf ve çekmeceleri işlevsellik açısından çok önemlidir. Hem büyük eşyaların konabileceği özellikte olmalı hem de bardak gibi fazla ürünlerin sığabileceği özellikte olmalıdır. Eğer özel dolap yaptıracaksanız ihtiyaçlarınızı belirleyip ona uygun konumda ve özellikte dolap tasarlatmalısınız.

Mutfağınız genişse mutfağınızın dekorasyonuna uygun oldukça farklı özelliklerde klasik mutfak masa ve sandalyeleri bulunmaktadır. Mutfakta masa bulunması hem işlevsel açıdan konforlu hem de dekoratif açıdan oldukça şıktır. Her mutfak ölçülerine uygun büyüklükte klasik mutfak masası bulunmaktadır. Mutfak masası seçerken dayanıklılığı ve kullanılan malzemesine dikkat etmelisiniz. Her ne kadar aspiratör kullanılsa da mutfaklarda bulunan mobilyaların zamanla yağlanma oluşması söz konudur. Mutfakta bulunan masa ve sandalyelerin yağan etkilenmeyecek özelliklerde olmasına dikkat etmelisiniz.

Mutfak masasına uyumlu klasik mutfak masası sandalyelerini seçerken döşemelerinin kalitesine dikkat etmelisiniz. Olası lekelenmelerin kalıcı izler bırakmaması için leke tutmaz özellik göstermesine ve kolay temizlenebilir özellikte olmasına dikkat etmelisiniz.

Mutfak halısı alırken klasik mutfak dekorasyonunuz ile uyumu klasik mutfak halısı seçmelisiniz.  Klasik tarzda üretilmiş birçok halı modeli bulunmaktadır. Mutfağınız için halı seçerken iplik kalitesine dikkat etmelisiniz. Mutfak masası sandalyelerinde olduğu gibi leke tutmaz ve kolay temizlenebilir özelliklerde ürünler olmasına dikkat etmelisiniz. Halının yere temas eden kısmının kaymayan özellik göstermesine dikkat etmelisiniz.

Mutfakta aksesuar kullanımı oldukça tercih edilen ve dekorasyonu tamamlayan ögelerdir. Mutfağınız için seçeceğiniz tüm aksesuarların yağ tutmaz özellikte olmasına dikkat etmelisiniz. Fazla oymalı modeli olan aksesuarların ocaktan uzak uzak kısımlarda konumlandırılmasına özen göstermelisiniz.

Mutfakta kullanacağınız aksesuarların sayısına dikkat etmelisiniz. Mutfaklar fazlaca eşyanın bulunduğu alanlardır. Klasik mutfak dekorasyonu için aksesuar seçerken fazla aksesuar kullanımından kaçınmalı ve uygun alanlarda aksesuar kullanmalısınız.

Mutfak perdeleri, mutfak dekorasyonunu tamamlayıcı unsurlardır. Eğer mutfağınızda pencere ocağa yakınsa perde seçiminde birçok hususa dikkat etmelisiniz. Öncelikle ocak pencereye çok yakınsa ve rüzgar estiğinde perde ocağın üst kısmına geliyorsa, stor perde modelleri gibi rüzgarda havalanmayacak perde modellerini tercih etmelisiniz.

Her ne kadar aspiratör kullanılsa da kızartma gibi yağlı yemekler yapıldığında yağ sıçraması meydana gelecektir. Mutfağınız için seçeceğiniz perdelerin yağlara karşı ve diğer lekelenmelere karşı leke tutmaz özellikte ve kolay temizlenebilir özellikte olmalarına dikkat etmelisiniz.

Oldukça fazla klasik mutfak fikirleri bulunmaktadır. Kendi mutfağınızı döşerken ve dekore ederken öncelikle ihtiyaçlarınızı belirlemeli ve alanınıza uygun olarak eşya seçimi yapmalısınız. Yeteri kadar ve ihtiyacınızı karşılayacak özelliklerde mutfak mobilyaları ile mutfağınızda göz kamaştıran dekorasyon oluşturabilirsiniz.

Klasik mutfak dolapları, klasik mutfak masası takımı, klasik halı ve perdeler ile hayalinizdeki klasik tasarımlı mutfağa kavuşabilirsiniz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.