Boğa Burcu Bebeklerin Odası Nasıl Dizayn Edilmeli?

Boğa Burcu Bebeklerin Odası Nasıl Dizayn Edilmeli?

Bebek odası mobilya modelleri seçmek için ayrılan süre her zaman diğer mobilyaların belirlenmesi için harcanan zaman diliminden daha uzun oluyor. Her ebeveyn yahut ebeveyn adayı mümkün olan en iyi seçimi yapabilmek için çok büyük emek harcıyor. Herkes çocuğunun hayata hazırlandığı ilk mekan olan odasında, sahip olduğu mobilyaların her açıdan iyi ve yeterli olmasını istiyor. Bebek odaları, bebeğin zihinsel ve fiziksel gelişimine katkı sağlayacak mobilyalar ile dizayn edilmeye uğraşılıyor. Çünkü bu büyük adım, bebeğin hayatı boyunca atacağı tüm adımların ilki! Dolayısıyla onlarca detay, yüzlerce seçenek değerlendirilerek nihai karar veriliyor.

Bebek odası mobilya modelleri incelenirken mobilyaların ve bebek odasının ölçüleri arasındaki orantı, üretim maddelerinin sağlık açısından uygun olup olmadığı, tehlike oluşturabilecek sivri hatlarla tasarlanıp tasarlanmadığı, rengi, yerleşim düzeni gibi pek çok ayrıntı öncelikle değerlendiriliyor. Bunun yanında bebeğin fiziksel ve psikolojik gelişimine artı değer katacak estetik detaylar da göz ardı edilmiyor. Bebeğin burcu da, ebeveynleri, bebek odalarını dekora ederken yönlendiren etkenler arasında kendini gösteriyor. Ne de olsa burçlar sosyal, zihinsel ve hatta fiziksel gelişime bile etki eden unsurlar içerisinde yer alıyor.

Peki, ilkbaharın en güzel zamanlarında dünyaya gelip, yaza kavuşmadan evvel içimizi ısıtan bebeklerin odaları, başka bir ifadeyle boğa burcu bebek odaları nasıl dizayn edilmeli?

Nelere Dikkat Edilmeli?

Boğa burcu bebekleri öncelikle inatçı oluşlar, sürekli geliştirdikleri yeni merakları hızlıca giderme ihtiyaçları ve kolay sakinleşip çabuk mutlu oluşlarıyla ön plana çıkarlar. Zaten her bebek, etrafındaki gördüğü her şey onun için yeni olduğundan durmaksızın keşfetmek ister. Boğa burcu bebeklerinin inatçı ve tez canlı olmaları da bu noktada hesaba katılırsa, boğa burcu bebek odası mobilya seçimi kadar, mobilyaların yerleşim düzeni de önemli hale gelmektedir. Bebeğinizin emeklerken geniş bir hareket alanında dolaşabileceğinden emin olmalısınız. İmkânınız buna el verdiği müddetçe boğa burcu bebek odaları geniş bir oda tercih etmelisiniz. Odanın geniş olması bebek için son derece önemli olan hava sirkülasyonunun da rahat bir şekilde gerçekleşmesine olanak sağlayacağından, hassas davranmanız gerekmektedir.

Bebeğinizin her gün büyüyüp değişeceğini unutmayın. Onun için bebek odası mobilya modelleri içinden geniş bir muhafaza alanı olan, büyük bir tasarımı tercih etmeye gayret edin. Bebeğinizin ve sizin ihtiyaç duyabileceğiniz her şeyin, bebek odasında elinizin altında olmasına özen gösterin.

Son derece enerjik ve dik başlı olan boğa burcu bebeklerinin odalarını saracak renkler belirlenirken de bazı ayrıntılara odaklanmanız gerekiyor. Boğa burcu bebek odaları kırmızı gibi harekete geçiren uyarıcı bir renkle tasarlanmamalı. Yeşil gibi mavi gibi sakinleştiren ve huzurla özdeşleştirilen renkler kullanılmalı. Yeşil ve mavinin uygun olmadığını düşünüyorsanız en azından bebek odası mobilya modelleri arasından açık renkli olanları tercih etmelisiniz!

En İyi Seçim: Yeşil!

Yine de dile getirmekte fayda var! Yeşil, boğa burcu bebek odaları için yapacağınız en iyi seçim olur! Boğa burcu bebekleri doğa temalı odalarda çok rahat ederler. Bu noktada doğadan görüntülerin yer aldığı duvar kağıtlarını değerlendirebilirsiniz. Ağaçlar ve gökyüzünün sakinleştiren görüntüsü onların uykuya daha kolay ve istekle yatmalarını sağlar. Aynı zamanda kaliteli bir uyku süreci geçirmelerine de yardımcı olurlar. Boğa burcu bebek odalarında yumuşak dokulu ev tekstil ürünlerine de yer açmalısınız. Boğa burcu bebekleri yumuşacık battaniyeler yahut kırlentlerle oynamaya bayılırlar. Bu noktada pelüş oyuncaklardan da destek alabilirsiniz. Bol bol hareket eden bebeğinizin kas gelişimi bu durumdan olumlu etkileneceğinden, siz de gönül rahatlığı ile onun günden güne büyüyüşünü izleyerek mutluluğunuzu katlayabilirsiniz!

Renklerin çocuk psikolojisi üzerindeki etkilerinden bahsettiğimiz blog makalemizi keşfedin.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.