Osmanlı Tarz Mutfak Tasarımları ile Tarihi Evinize Taşıyın

Osmanlı Tarz Mutfak Tasarımları ile Tarihi Evinize Taşıyın

Son dönemlerde televizyonda izlediğimiz tarih dizilerinin etkisi ile evlerde tercih edilen mobilyalarda değişiklik göstermeye başladı. Evin her yerinde kullanılabilen osmanlı esintisi ile yapılmış tasarımlar, osmanlı mutfak dolap modelleri ile uzun süredir hayatımızın ve evimizin merkezinde. Osmanlı yaşam tarzını konu alan dizilerde kullanılan kıyafetler, takılar, halılar, perdeler kadar klasik mobilyanın el işçiliği ve varak süslemesi ile zenginleştirilmiş modeli olan Osmanlı tarzı mobilyalar, oda tasarımları ve mutfak tasarımları da ilgi çekiyor. Daha gösterişli mutfaklara sahip olmak isteyenlerin tercih ettiği Osmanlı mutfak dolapları göze hitap ederken aynı zamanda günümüz konforu ile de ergonomik bir tasarım sunuyor. Ekranlarda da boy göstermesi sebebiyle daha çok kişinin gördüğü bu mutfaklar, yeni mutfak yaptıracakların hayallerini süslüyor.

İlham Geçmişimizden Geliyor

Televizyon ekranlarının hayatımızdaki yeri azımsanamayacak kadar yükseklerde. Bu yüzden de televizyonda gördüğümüz eşyaların moda, ev dekorasyonu ve günlük kullandığımız ürünler üzerinde büyük bir etkisi var. Özellikle dizilerde gördüğümüz klasik mobilyalar gözümüze daha cazip geliyor. Ancak bugünün şartlarından ve imkanlarından da vazgeçemiyoruz. Klasik mobilyaların varak ve oymalı el işçiliği ile süslenmesi sayesinde bugünün tasarım harikası mutfakları oluşuyor. Osmanlı tarzı mutfak dolapları sayesinde hem narin dokunuşlarla oluşturulmuş ahşap oyma süslemesi hem de gümüş ya da altın rengi varak süsleme yardımıyla dolaplar detaylandırılıyor.  Osmanlı mutfak dolabı televizyonda gördüğümüz yakın geçmişimizi evlerimizde yaşamımıza olanak veriyor.

Sınırlı ve Özel Üretim

Hayatımız da mahremiyeti en yüksek mekan olan evimizde kullandığımız osmanlı mutfak dolabı da evimiz gibi bize özel. Tasarımı, dizaynı, dokusu ve hatta rengi dahi bizim karakterimizi yansıtacak şekilde oluşturulan osmanlı mutfak dolap modelleri sektörün önemli markalarından Asortie Mobilya’nın ellerinde yaşam buluyor. İhtişamlı klasik mobilya da diyebileceğimiz osmanlı mutfak modelleri, klasik çizgisinde ancak gösterişli mobilya isteyenlerin tercih listesinde ilk sıralarda yer alıyor. Kendi sarayını yaratmak isteyenler için özenle ve kişiye özel üretilen bu mutfaklar, günümüz teknolojisi ile donatılarak en konforlu şekilde evlerimize giriş yapıyor.

İnce Dokunuşlar

Osmanlı mutfak modelleri ile ihtişamı ve zarafeti bir arada yaşamak isteyenler için özenle tasarlanan bu dolaplar doğal ahşaptan el işçiliği ile üretiliyor. Klasik mobilyanın zarif ve ince oyma motifleri ile mekanın dekoruna değer katarken, sizin için Asortie da en kullanışlı alan yaratılmaya çalışılıyor. Özenerek hazırlanan tasarımlarda mutfağınızın alanını ideal bir şekilde kullanmak ve kullanış kolaylığı oluşturmak için içinize sinmeyen parçaları tasarımdan çıkarmanız veyahut çok beğendiğiniz parçayı da tasarıma eklemeniz mümkün.

Ekleme ve çıkarmalar ile birçok değişiklik yapabileceğiniz gibi mobilya renginde ve cila renginde de değişiklikler yapabilirsiniz. Osmanlı mutfak dolapları ile uyum içinde olacak olan ısıyı izole eden, dayanıklı ve renk skalası geniş olan orijinal granit veya orijinal mermer tezgah tercih edilebilirken, yenilik ve değişiklik isteyenler için ise sıvıya dayanıklı ahşap mutfak tezgahları da tercih edilebilir. Osmanlı tarzı mutfak dolapları yardımıyla oluşturacağınız saray havasını önemli tamamlayıcı malzemelerden kulplar yardımı ile desteklemeniz gereklidir. Bu sayede dolaplarınızın kusursuz bir görüntüye sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Osmanlı mutfak modelleri dekorasyonunu tamamlamak için oymalı ve varaklı tasarımlara, tezgaha ve bol ışık alan bir alana sahip olmak bazen yeterli olmayabilir. Ek olarak Osmanlı tarzı mutfak dolap modellerinizi aydınlatmayla desteklemeniz mutfak içinde geç saatler de vakit geçirmenize yardımcı olacaktır. Tercih edeceğiniz avizenin mutfağınız ile bütün oluşturmasının yanı sıra ihtişamlı bir parça olması da dekorasyon açısından oldukça önemli. Taşlı ve büyük avizelere bakmanızı tavsiye ederiz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.