Klasik Makam Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Klasik Makam Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Makam odalarında klasik bir dekorasyon oluşturmak için ne yapmak gerekir?  Klasik ofislerde özellikle göz alıcı konseptler oluşturmak için makam odalarının dekorasyonuna dikkat edilmesi gerekmektedir. Makam odalarında klasik dekorasyon son zamanlarda tercih edilen ve trend haline gelmiş bir akım olarak ilerlemektedir. Makam odalarında lüks bir konsepti desteklemesi adına klasik mobilyaların kullanıldığı makam odalarına, klasik makam odası dekorasyon denilmektedir. Klasik mobilyalar lüks bir konsept oluşturmak adına iç mimarlar ya da ofisini dekore etmek isteyen makam sahiplerinin tercih ettiği dekorasyon oluşturuculardır. Klasik mobilyalar bir konseptin en önemli konsept belirleyicilerinden olmaktadır. Peki klasik makam odası dekorasyonu nasıl olmalıdır?

Makam Odası Dekorasyonunda Klasik İzler

Ofislerde ya da makam odalarında klasik bir dekorasyon oluşturmak isteyen kullanıcılar bir yaşam alanının dekorasyon belirleyicisinin mobilyalar olduğunu bilmesi ilk adım olarak karşımıza çıkmaktadır. Yaşama alanınızda oluşturmak istediğiniz dekorasyonu, tercih ettiğiniz mobilyalarınız ile belirleyebilir ve oluşturabilirsiniz. Bu sebeple ofislerinizde oluşturmak istediğiniz klasik konsepti sağlamak için, klasik ofis mobilyalarını kullanmalısınız. Makam odalarının büyüklüğüne bağlı olarak bu odalardaki tercih edilecek olan mobilyalar da çeşitlilik göstermektedir. Örneğin ufak makam odalarında sadece çalışma masası ve konuk sandalyelerinin yer aldığı bir konsept sağlanırken, daha geniş bir makam odasında, çalışma masalarına ek olarak, misafirlerinizi daha rahat ve konforlu bir köşede ağırlamak için sohbet köşeleri oluşturulabilmektedir.

Geniş bir makam odasında tercih edeceğiniz en temel mobilyaların başında klasik çalışma masası, ödül vitrini, konuk sandalyeleri, konukları daha rahat bir köşede ağırlamak adına kullanılmaktadır. İşlevsel olarak tercih edilen bu mobilyalara ek olarak makam odanızın tasarımını destekleyen aksesuar modelleri de ön planda tutulmalıdır. Özellikle iç mekân bitkileri ve ağaçları kullanılarak hem dinlendirici bir yaşam alanı hem de dekorasyonda hareketli bir tarz oluşturulmaktadır. Bu bitkiler bakımı kolay olması ile tercih edilirken, yaşam alanlarında mükemmel bir tasarımı desteklemesi ile eşsiz bir konsept oluşturmada etkili olacaktır. İç mekân aksesuarlarında, özel motifler, dünya küresi, metal uçak maketi gibi aksesuar modelleri de tercih edilirken ofis mobilyaları arasında yer alan vitrinin içerisinde de hediyelerinizi ve ödüllerinizi sergileyebilirsiniz.

Klasik Dekorasyonu Destekleyen Parçalar

Makam odalarında klasik dekorasyonu destekleyen paçaların başında mobilyalar yer almaktadır. Ancak mobilyalar da tek başına kendisini gösterememekte ve tasarımına gölge düşürebilmektedir. Bu sebeple klasik dekorasyonu destekleyecek, duvar ve zemin döşemeleri de tercih edilmelidir. Genellikle klasik yaşam alanlarına uygun bir tarz, motif ve kalitede tasarlanan motifli duvar kağıtları tercih edilmektedir. Özellikle dokulu ve desenli duvar kağıtları yaşam alanlarınıza tam uyum sağlayan bir tasarımda üretilebilmektedir.

Duvar döşemelerine ek olarak klasik yaşam alanlarında lüks zemin döşemelerini de ihmal etmemelisiniz. Lüks mekanlarda zemin döşemeleri genellikle halı kaplama ya da mermer kaplama olarak tercih edilmektedir. Parlak ve ışıl ışıl bir konsept tasarlamak isteyen kullanıcılar, pürüzsüz ve adeta ayna kadar yansıma sağlayan parlak mermer zemin döşemelerini tercih edebilmektedir. Konsepte bağlı olarak farklı renklerde ve motiflerde üretilen mermer zemin döşemeleri lüks algısını sağlamaktadır. Daha samimi ve sıcak bir konsept oluşturmak için duvardan duvara halı kaplama tercih ederek zemin döşemenizi belirleyebilirsiniz. Yumuşak koltuklar, köşe koltuklar, konforlu çalışma masaları ve ev bitkilerinin de tercih edildiği bu alanlarda halı kaplama zemin döşemeleri eşsiz bir konsept oluşturacaktır.

5 adımda prestijli bir ofis tasarımı dizayn etmek için hazırladığımız blog makalemizi mutlaka okuyun. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.