Banyolarınızda Klasik Dekorasyon Esintisi

Banyolarınızda Klasik Dekorasyon Esintisi

Banyolar evlerde dekorasyon konusunda zorlanılan alanlar arasındadır. Banyolarda az eşya bulunduğu ve banyolar nemli ortamlar olduğu için uygun eşya seçilmesi konusunda zorluk yaşanabilmektedir. Banyolarda klasik dekorasyon esintisi isteyen kişiler, banyolarında işlevsel olarak kullanmaları gereken eşya ve mobilyaların klasik tarzda ve dekoratif olarak birbiri ile uyumlu seçilmesi durumunda oldukça şık bir banyoya sahip olabilirler.

Banyoların dekorasyonunda en belirleyici etmenler banyonun yer ve duvar döşemelerinde kullanılan seramiğin modeli ve tarzı, duşa kabin, banyo halısı, lavabo, havluluklar, banyo dolapları ve rafları, banyo aksesuarlarıdır. Banyolarda bulunması gereken bu ürünler birbiri ile uyumlu tarzda seçilmesi ile istediğiniz dekorasyona sahip banyolara sahip olabilirsiniz.

Eğer banyo duvar ve yer döşemelerinizi değiştirme imkanınız varsa ve değiştirmek istiyorsanız dekorasyonda banyo seramiklerini değiştirerek başlamalısınız. Klasik tarzda üretilen birçok seramik arasından zevkinize hitap edeni seçerek banyonuzun dekorasyonundaki en büyük etmeni tamamlayabilirsiniz.

Banyolarınıza seramik seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli husus su lekesini belli etmeyecek yapıda olmasıdır. Seramiklerde de diğer eşyalarda olduğu gibi farklı kaliteler bulunmaktadır. Su lekesi banyo duvarlarında oldukça olumsuz bir görünüm oluşturan ve tüm dekorasyona gölge düşüren bir sorundur. Su lekesi oluşması durumunda sizin de seramikleri kurulamanız gerekeceği için dikkat edilmesi gereken bir husustur.

Banyolarda yalnızca seramik kaplamalar değil kağıt kaplamalar ve boyalar da kullanılmaktadır. Banyolarda kullanılabilen kağıt kaplamalar neme karşı dayanıklı olduğu için genellikle kabarma, kararma ve soyulma durumu yaşanmamaktadır. Dekoratif olarak sıra dışı alanlar oluşturmak isteyenler için banyo duvar kağıtları orijinal bir fikir olabilir.

Banyoların dekorasyonunda önemli olan bir diğer etmen duşa kabinlerin modeli, yapısı ve rengidir. Klasik banyolarda şeffaf camdan üretilmiş ve sade özelliklere sahip, genellikle yerden yüksekliği olmayan duşa kabinler tercih edilmektedir. Duşa kabinlerde plastik malzeme kullanılması klasik tarzdaki banyolarda tercih edilmemektedir.

Tercihinize göre duşa kabinlerde kullanılan camın temperli cam olmasına dikkat edebilirsiniz. Olası kazanın yaşanması durumunda kaza riskini en aza indirmek için termperli camlar ideal seçimlerdir. Evlerdeki tüm mobilyalarda kullanılan camın temperli olmasına dikkat etmelisiniz. Normal camlar çarpma ve darbelere karşı kırılmakta ve kazaya sebep olabilmektedir. Ancak temperli camlar darbe alma durumunda sivri uçlar oluşturmadığı için yaralanmaları azaltmaktadır.

Banyolarda işlevsel olarak oldukça önemli olan banyo dolapları klasik banyo dekorasyonu için de önemli bir banyo mobilyasıdır. Klasik banyo dolabı alırken ürünleri hem dekoratif hem de işlevsel açıdan incelemelisiniz. Dekoratif olarak uyumlu olsa bile kullanım açısından size uygun olmayan banyo dolapları oldukça kullanışsız olacaktır.

Banyo dolapları temizlik malzemelerinin yerleştirilip depolandığı, banyo malzemelerinin, kişisel bakım malzemelerinin konumlandırıldığı ve banyodaki tüm ıvır zıvırın saklandığı mobilyalardır. Bu nedenle tüm bu özellikleri barındıracak banyo dolaplarını seçmelisiniz. Raflarının genişliği ve yüksekliği, çekmece varlığı işlevselliği etkileyen etmenlerdendir.

Klasik banyolarınızda ferah ve derli toplu bir görünüm oluşturmaya çalışmalısınız. Ferah görünümü sağlamak için alanın genişliğinden büyük boyutlara sahip, hareket alanını daraltacak dolapları almaktan kaçınmalısınız. Banyonuzun alanına uygun klasik banyo dolabı seçmeyi ihmal etmemelisiniz.

Banyoların dekorasyonunda seramik aksesuarlar, tablolar, raflar ve birçok aksesuar çeşitleri kullanılmaktadır. Kalabalık görünüme neden olmayacak şekilde yeteri miktarda seçilen aksesuarlar ile sade ve şık dekorasyona sahip banyolar oluşturabilirsiniz. Klasik banyo dekorasyonunda tercih edilen aksesuarlar arasında klasik aynalar bulunmaktadır. Klasik tarza sahip aynalar ile banyonuza derinlik katabilir ve kişisel bakımınız için uygun aynaya sahip olabilirsiniz.

Banyolarınızda yeteri kadar seçilmiş ve birbiri ile uyumlu eşyalar ile hayalinizdeki klasik banyo dekorasyonuna sahip olabilirsiniz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.