Başarılı Patronlara Göz Alıcı Ofis Dekorasyon Fikirleri

Başarılı Patronlara Göz Alıcı Ofis Dekorasyon Fikirleri

Ofis dekorasyonu bir işletmenin ruhunu yansıtır. Ofisin aynası olan dekorasyon şirketinizin gücüne, prestijine ve güvenilirliğine katkı sunan bir ilk intiba yaratır. Bekleme alanları, ofisin çalışma alanları ve toplantı odalarının da şirketinizi yansıtan mekanlar. Ama işletmeniz için en önemli alan yönetici odaları. Eski çağlardan beri hangi mevkide olursa olsun, yöneticilik yapan insanların odaları ihtişamlı olmak zorundadır. Yönetici odaları, mevki sahibi kişinin gücünü göstermek için dekore edilir. Yöneticinin gücünü anlamamızın ilk yolu ofis dekorasyonu ile mümkün olur. Mekandaki ihtişam ne kadar büyükse yöneten kişiye saygımız o kadar artar. Beynimize gönderilen bu sinyali bilinçsizce, otomatik olarak alırız. Bu ihtişama sahip biri çok güçlü olmalı, diye düşünürüz. Aslında patron odaları bu bilinçaltı mesajı vermek üzere dekore edilir. Ofis dekorasyonu çalışanların motivasyonu için ve gelen konukların rahatı için konforlu mobilyalardan oluşmalı. Bu durum patron odasından hem şık hem konfor hem de görkem arayışında karşılık bulmalı. Rahat, estetik ve güçlü bir yönetici odası dekorasyonu işletmenin ve patronun saygınlığını artıracaktır.

Güçlü Bir Yönetici Odasının Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Patron yöneticisi olduğu şirketin lideridir ve o işletmenin aynasıdır. İşletmenin güçlü görünmesi çalışanlardan çok patronun sorumluluğudur. Patron şirketin güç göstergesidir. Aynı zamanda şirkete duyulan güveni de simgeler. Bu yüzden yönetici odası oluşturmanın gereklilikleri bilinmelidir. Öncelikle patron odaları diğer personel odalarından daha değişik bir dekorasyona sahip olmalıdır. Bu fark çalışanlara, patronun kendilerinden daha üst bir mevkide olduğunu kabul ettirmenin ön koşuludur. Ofis dekorasyonu yapılırken yönetici odalarının mobilyaları ve aksesuarları tamamen farklı seçilmelidir. Patron koltuğu, misafir koltuklarından daha yüksek olmalıdır. Yönetici koltuğu spor modellerden seçilmemeli, ağır deri koltuklar tercih edilmeli. Konuk koltuğundan daha yüksek ve daha ihtişamlı gözüken patron koltuğunun karşısında, gelen ziyaretçiler patronun üstünlüğünü kabul edecekler. Eğer yönetici odaları dekorasyonu modern tarzda olacaksa lake boyalı ve cilalı mobilyalar tercih edilmeli. Klasik model tercih ediyorsa doğal ahşap masif ürünler ile klasik tarz yakalanmalı. Ofis dekorasyonu açık renk mobilyalardan oluşsa bile, yönetici odaları dekorasyonunda klasik mobilyalar ve koyu renkler tercih edilmelidir. Klasik tarz koyu renk mobilya ve aksesuarlar daha elit ve asil bir görüntü elde etmenize yardımcı olur. Eğer yönetici açık renklerden hoşlanıyorsa mutlaka klasik model patron odası dekorasyonu yapılmasını öneririz. Açık renk klasik mobilyalarda oymalar ya da altın varaklar tercih edilirse patronun gücü tam olarak temsil edilmiş olur. Çünkü patron odasına ilk girildiğinde görülen şey mobilyalardır ve odanın dekorasyonu, ilk olarak patronun, daha sonra şirketin prestijini yansıtan en önemli göstergedir. Özellikle oymalı ya da altın varaklı mobilyalar, büyük ışıklandırmalar ve masa arkasında ahşap duvar döşemeleri ya da ahşap duvar panoları patron odaları için güç, kalite ve asalet simgeleridir. Ofis dekorasyonu sade mobilyalardan oluşabilir ve bol aksesuar kullanılabilir. Yönetici odalarında ofis dekorasyonundan farklı olarak göz alıcı mobilyalar, koyu ve ağır renkler ile az aksesuarlar kullanılmalıdır. Bol aksesuar yerine örneğin, tek başına stilin starı olacak ihtişamlı bir heykel kullanılabilir. Yönetici odalarında her parçanın son derece kaliteli olması gerekir. Kalitesiz bir küçük ayrıntı bile bütün prestiji yerle bir edebilir. Patronun yaptığı sporlar, hobileri ya da ilgi alanlarını yansıtan objelerin patron odalarında bulunması patronun kişiliği ile ilgili bilgi verir. Bu da patronun kendi zevklerini ortaya koyarak karşı tarafa açık olduğu anlamına geldiğinden işletme ve yöneticiye güvenilmesini sağlar.

Ofis mobilyaları seçerken kesinlikle unutlmaması gerekenler nelerdir? İşte bu blog makalemizi şimdi keşfedin.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.