Ofis Mobilyaları Seçerken Unutmamanız Gerekenler

Ofis Mobilyaları Seçerken Unutmamanız Gerekenler

Ofislerinize mobilya seçerken ihmal etmemeniz ve unutmamanız gereken etmenler bulunmaktadır. Bu etmenler şık ve göz alıcı yaşam alanları oluşturmak adına oldukça önemli olacaktır. Ofis mobilyaları seçiminde çalışanların konforu, toplantı odaları, dinlenme alanları, yönetici odaları ve dekorasyonlarına kadar birçok etmen göz önünde tutulmalıdır. Ofis mobilyaları denildiğinde genellikle, yönetici ve patron odalarında tercih edilen mobilyalar akla gelmektedir. Ancak ofis mobilyalarının içerisinde ofiste çalışanların kullandığı mobilyalar, toplantı odalarında ihtiyaç duyulan masa, sandalye dolap gibi işlevsel mobilyalar ve tabi ki yönetici odaları da buna dahildir. Ofis mobilyaları seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli etmen, geniş bir ofis ortamının baştan uca kadar aynı konseptte ve aynı tasarımda olması gerekmektedir. Bu bütünlüğü sağlamak kurumsallık ve dekoratif anlamda başarılı bir dizayn anlamına gelecektir.

Ofis Mobilyası Seçerken Şunları Unutmayın

Özellikle ortak çalışma ortamlarında ya da kişisel çalışma odalarında tercih edilecek ofis mobilyalarının öncelikle konforlu, çalışanların sağlığını gözeten, uzun süre oturarak çalışanların omurga, bel ve kas ağrılarına sebebiyet vermemesi için doğru tasarlanmış mobilyalar seçilmelidir.  Bel desteği olan, kullanıcısını terletmeyen, 90 derece oturuş pozisyonunu destekleyen, bel, diz ve omuz pozisyonlarının doğru konumlanması için, çalışma masaları ve koltukların birbirleri ile uyumlu olması gerekmektedir.

Tüm bunlarla birlikte işlevsel ofis mobilyaları seçilmesi ile birlikte çalışan kullanıcılara yardımcı olacak alanlar sunan mobilyalar tercih edilmelidir. Kilitli çekmeceler, raf düzenleyiciler, dosya ve kitaplık alanları da düşünülmüş olması gerekmektedir.

Tüm bunlarla birlikte ofis çalışanlarının bilgisayar, yazıcı ve şarj aletlerine enerji verilebilmesi adına elektrik kaynağına erişim sunan işlevsel mobilyalar tercih edilmelidir.

Tercih edilen mobilyalardan çalışma masalarının özellikle sallanmayan bir yapıda olması gerekmektedir. En ufak bir sarsıntıda ya da masa üzerinde yazı yazma esnasında oluşabilecek sarsıntılardan dolayı oluşabilecek konsantrasyon bozukluklarını önlemek için doğru, ayakları yere sağlam basan masa takımları tercih edilmelidir.

Yönetici Odalarına Mobilya Seçimi

Yönetici odalarında mobilya seçiminde şık ve ihtişamlı mobilyaların tercihi daha doğru bir hamle olacaktır. Çünkü yönetici odaları bir kurumun ve firmanın gücünün ve itibarını yansıtan en önemli yaşam alanlarıdır. Bu sebeple yönetici odalarına seçilecek mobilyaların genellikle klasik ofis mobilyalarından olması gerekmektedir. Hatta makamın yüksekliğine göre altın varaklı ofis mobilyaları da tercih edilmelidir.

Yönetici odaları ferah, göz alıcı ve ilgi çekici olmasının yanında konukları etkileyecek mobilya ve dekorasyon ürünlerinin de bu yaşam alanlarında yer alması gerekmektedir.

Dekorasyonu Destekleyen Aksesuar Ürünleri

Ofislerde dekorasyonu destekleyecek mobilyaların yanında aksesuar ürünleri de bulunmaktadır. Bu aksesuarlar, aydınlatma ürünleri olabileceği gibi, canlı iç mekân bitkileri de olabilmektedir. Özellikle ofislerde iç mekân bitkileri yaşam alanlarında mükemmel bir kontrast oluşturmakta ve ofislere mükemmel bir hareket katmaktadır.

Ofis dekorasyonunu destekleyen önemli aksesuar ürünlerinin başında kütüphaneler ve kitaplar gelmektedir. Genellikle başvuru kaynakları olarak baş tacı olan kitaplar aynı zamanda ofislerde mükemmel bir dekorasyon tamamlayıcı olarak ta kullanılabilmektedir. Tavandan zemine ulaşan heybetli ve şık bir kütüphane tüm detaylarıyla göz alıcı yaşam alanı oluşturmaktadır.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.