Avangard Koltuklar ile Göz Alıcı Tasarım

Avangard Koltuklar ile Göz Alıcı Tasarım

Eviniz için en güzel hediye ve mobilya bakımından en mantıklı yatırım iyi seçilmiş bir koltuk takımıdır. Bunu hem mobilyaların sahip olması gereken özelliklerini gözeterek hem de sizin için ve tabi eviniz için en uygun tarzı belirleyerek yapabilirsiniz. Klasik ve modern dekorasyon stillerinin bir harmanı niteliği taşıyan avangard dekorasyon tarzının salonlarda kurtarıcı nitelik taşıdığının altını çizelim. Avangard koltuk modelleri ile hem klasik mobilyaların ağır duruşunu hem de modern hayatın rahatlığını salonunuza taşıyabilirsiniz.

Avangard oturma grubu ile salonunuzda şıklığı garantilemeye ne dersiniz? Tarzın sunduğu avantajdan faydalanın ve avangart kanepe takımlarıyla hem ağır hem rahat bir duruş sergileyin. Bildiğiniz gibi koltuk takımları salonların can damarıdır. Bu noktada yapılacak yanlış seçimler salonunuzu birdenbire hiçbir estetiği olmayan bir alana dönüştürebilir. İşte bu yüzden özellikle koltuk seçimi yaparken çok dikkat etmeniz gerekiyor. Koltuk seçiminin püf noktaları neler diye soracak olursanız, işte cevapları!

Rahatlık…

İlk önemli özellik rahatlık olmalı. Yani konforunuzu her şeyin önünde tutmalısınız. Şık diye rahatsız eden mobilyalarla hayatınızı geçirecek değilsiniz ya, öyle değil mi? Bu nedenle günümüz teknolojilerinin sunduğu konfor ve rahatlıktan sonuna kadar faydalanmalı ve koltuk takımınızı seçerken bu noktaya mutlaka dikkat etmelisiniz. Mobilyacıları gezerken koltuklarda bir süre oturmaktan çekinmeyin!

Kaliteli Kumaş

Kumaşın kalitesi oldukça önemli çünkü bu sayede aldığınız bir koltuğu ya uzun süre kullanabilirsiniz ya da kısa bir süre sonra değiştirmek zorunda kalırsınız. Desenlerini ve rengini çok severek aldığınız koltuğunuzun kısa sürede yıpranmasını, eski yüzlü görünmesini istemiyorsanız kumaş kalitesine dikkat edin. Birkaç yıl içinde deforme olacak kumaşlardan hemen uzaklaşın. Koltuk takımlarının çok da ucuz mobilyalar olmadıklarını unutmayın.

Renkler ve Zevkler…

Biliyoruz renkler ve zevkler tartışılmaz ama salt leke göstermiyor diye kendinizi sevmediğiniz koyu renklere mahkum etmeyin. Seviyorsanız o başka… Siyah ve kahverengi gibi renklerin ağır duruşu da ortama farklı bir hava katabiliyor ama bu renkler ofis ortamlarına daha çok yakışıyor. Evlerde daha ziyade açık renklere yönelmek hayatınıza enerji ve dinamizm getirebilir. Aydınlık ve canlı renklere kurgulanmış mekanlarda kendinizi daha enerjik, mutlu ve neşeli hissedebilir, güne çok daha dinç ve zinde bir şekilde devam edebilirsiniz.

Yastıklar Olmaz Olmaz

Söz konusu dekorasyonsa ve bu dekorasyonun ana öğesi koltuksa elbette devreye yastıklar da girecek. Yoksa siz hala avangard koltuk takımınızı şık ve renkli yastıklarla tamamlamadınız mı? Bu da bir trend tabi ama çok da şık durduğunu kabul etmelisiniz. Yastıklar dekorasyonun önemli bir parçası olmaya devam edecek gibi görünüyor. Siz siz olun yastık seçiminde de kaliteli kumaşları tercih edin. Yastıklarınızın içi de kaliteli ve terletmeyen malzemelerden hazırlanmış olmalı.

Sağlamlığa Dikkat!

Koltuğunuzun iskeletine de dikkat etmeliniz. Kanepelerinizin kaliteli malzemelerden üretilmesi kadar iyi ve sağlam şekilde üretilmiş olması da önemli. Koltuk takımınızın iskeletinin sağlam olduğundan emin olmalısınız. Aksi halde yine birkaç sene içinde mobilyanızı değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Öte yandan koltuk takımınızı satın alırken garanti süresini sormayı unutmayın. Böylelikle bir hasar ya da yıpranma olursa garanti kapsamında değişiklik yapmanız mümkün olabilir.

Ölçüyü Kaçırmayın!

İşte koltuk takımı seçerken dikkat edilmesi gereken önemli bir konu daha! Ölçüler! Siz siz olun ölçüyü kaçırmayın. Koltuk takımınızın ölçüleri salonunuza uygun olmalı. Aksi halde işler karışabilir. Eğer ölçüyü fazla kaçırırsanız bu defa salonunuzda alanı daraltırsınız ve eşyaları rahat kullanamazsınız. Ölçü eksik kalırsa da ortamda bir şıklıktan söz edemeyiz. Bu nedenle koltuk takımınızı konumlandıracağınız alanın ölçülerini mutlaka diğer eşyaları da gözeterek alın ve seçimlerinizi ona göre yapın.

Avangard Koltuk Takımı Fiyatları

Renk, model, malzeme, tarz ve boyutlarına göre mobilya fiyatları değişiyor. Koltuk takımlarında da fiyatları etkileyen pek çok unsur var. Avangard koltuk takımı fiyatları da bu unsurlar sebebiyle değişkenlik gösterebiliyor. Siz önce kendi bütçenizi belirleyin, ardından aradığınız modele yönelin. Mutlaka zevkinize uygun bir modeli uygun fiyat aralıklarıyla bulacaksınız.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.