Kendinize Rahat Bir Köşe Seçin

Kendinize Rahat Bir Köşe Seçin

Kendi zevkinize göre evinizde oluşturduğunuz bir köşe size çok iyi gelecek! Köşe takımları, çok çeşitli tarzlarda üretildiği için birçok zevke uygun olarak oturma odaları ve salonlarımızı doldurmaktadır.  Özellikle dar alanlarda köşe takımlarının tercih edilmesi oda dizaynını kolaylaştırmaktadır.

Klasik köşe takımı modelleri veya spor köşe takımı gibi birçok modelde köşe takımı bulunmaktadır. Model seçeneğinin fazla olduğu gibi istediğiniz oturma sertliğinde köşe takımı bulmanızda mümkündür. Sert oturum sevenler için sert köşe takımları, yumuşak oturum sevenler için ise yumuşak köşe takımı bulmak mümkündür.

Yumuşak köşe takımlarında sünger veya kaz tüyü kullanılabilmektedir. Süngerler zamanla aşınma ve ezilme yapabilirken, kaz tüyü kullanılan köşe takımları daha uzun ömürlü olmaktadır. Kaz tüyü kullanılan köşe takımlarında oturma sonucu oluşan çökmeleri gidermek için minderlere çeşitli açılardan vurarak kabartabilirsiniz. Bu şekilde oturma sonucu oluşan ezilme görüntüsünü giderebilirsiniz.

Klasik köşe koltuk takımı modellerinde oturma sertliği yaygın olarak orta ve sert olmaktadır. Yumuşak oturum, bazı köşe koltuk takımı modellerinde tercih edilmemektedir. Her koltukta olduğu gibi tüm köşe koltuk modellerinde de kullanılan kumaşın özelliği çok önemlidir. Köşe takımı veya koltuk takımı alırken, kullanılan kumaşın leke tutmaz özelliği olmasına, kolay temizlenebilmesine, aşınma ve tüylenme yapmamasına dikkat etmelisiniz.

Son zamanlarda, uzanma koltuklu köşe takımları ile köşe takımlarına yeni bir tarzda eklenmiştir. Köşe takımının bir kısmına uzanma koltuğu eklenmesi köşenizi daha rahat bir hala getirebilmektedir. Uzanma koltuğunu sağda ve solda konumlandırarak evinizin şekline göre köşe takımınızı yerleştirme imkanınızda bulunmaktadır.

Her bütçeye uygun klasik köşe takımı fiyatları bulunmaktadır. Uygun fiyatlı köşe takımları bulunabildiği gibi yüksek fiyatlı klasik köşe koltuk takımları da bulunmaktadır. Kullanılan kumaşın özelliği, oturum alanında kullanılan malzemenin kalitesi, model gibi birçok etmen köşe koltuk takımlarının fiyatlarını etkilemektedir.

Köşe koltuk takımlarında yataklı ve sandıklı modellerde bulunmaktadır. Özellikle yataklı köşe takımlarının oturumları sert ve ortadır. Yumuşak oturumlu köşe takımlarının bir kısmında yatak olma özelliği bulunmamaktadır ve yumuşak oturumlu köşe takımlarında yatıldığında yıpranma daha fazla olacaktır. Ancak birçok modelde yatak olma özeliği bulunmaktadır. İhtiyacınıza göre yataklı ve sandıklı köşe koltuk takımı bulabilirsiniz.

Köşe koltuk takımı alırken salonunuzun ve oturma odanızın büyüklüğüne göre koltuk seçimi yapmanız önemlidir. Genellikle mağazalarda geniş ortamlarda koltukları gördüğümüz için köşe takımının odamızda ne kadar yer kaplayacağı konusunda emin olamayız. Mobilya almaya gitmeden odanızı ölçüp, odanın sınırlarını belirleyip maksimum hangi büyüklükte koltuk alabileceğinizi hesaplayıp gitmelisiniz. Odanızın hangi köşesine yerleştireceğiniz ve köşenin uzun ve kısa kenarlarının nasıl konumlandırılacağını belirlemeniz, köşe koltuğunuz evinize geldiğinde hayal kırıklığı yaşamanızı önleyecektir.

Köşe takımlarının yükseklikleri de değişiklik göstermektedir. Odanızdaki camların yüksekliği, diğer eşyaların yüksekliği ve oturum yumuşaklığı koltuk yüksekliğinin karar verilmesinde önemlidir. Yumuşak koltuklara oturduğunuzda bir miktar çökme yapacağı için bu durumu değerlendirmeniz önem taşımaktadır. Koltuklarınızı uzun ömürlü kullanabilmek için dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Lekelenme durumu olduğunda lekeyi kurumadan temizlemeye özen gösterirseniz temizlemesi daha kolay olacaktır, bu sayede temizlemek için kumaşları yıpratmamış olursunuz.

Koltuklarınızı silmek için kullandığınız bezlerin yıpranmamış olması gereklidir, en doğrusu ise mikrofiber bezlerdir. Silerken fazla kuvvet uygulamadan normal kuvvet ile silmelisiniz. Fazla kuvvet uyguladığınızda kumaşların yıpranması da o kadar fazla olacaktır. Koltukları düzenli aralıklarla elektrikli süpürge ile süpürdüğünüzde tozların oluşturduğu rengin koyulaşmasını engelleyerek koltuklarınızı silme sıklığınızı azaltabilirsiniz. Ayrıca köşe koltuklarınızı aldığınız yetkililere koltuklarda kullanılan malzeme ve kumaş özelliklerine göre temizleme bilgileri edinebilirsiniz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.