Lüks Salon Dekorasyonunda Mobilya Yerleşimi Nasıl Olmalıdır?

Lüks Salon Dekorasyonunda Mobilya Yerleşimi Nasıl Olmalıdır?

Salonların dekorasyonunda mobilyaların uygun pozisyonda yerleştirilmesi oldukça önemlidir. Hem kullanışlılık hem de görünüm açısından evinizin ve mobilyalarınızın özelliklerine uygun mobilya yerleşimi yapılması önemlidir. Lüks salon dekorasyonlarında, salonda bulunan mobilyalara göre mobilya yerleştirilmesi değişiklik gösterecektir. Salonlarda yemek odası takımı ve oturma grubunun birlikte konumlandırılıp konumlandırılmamasına göre dikkat edilmesi gereken hususlar bulunacaktır.

Salonlarda evlerde geçirilen zamanın büyük bir kısmı geçtiği için dekorasyona ve mobilya yerleşimine dikkat edilmektedir. İşlevsel, huzurlu ve istenilen özelliklerde salon dekore etmek oldukça önem verilen bir husustur.

Lüks salon dekorasyonu yapılırken eğer lüks yemek odası takımı ve lüks koltuk takımları aynı oda içerisinde yer alacaksa mobilyaların birbirlerine uyumu çok önemlidir. Lüks mobilya takımlarının hem model ve renk hem de boyut olarak uyumuna dikkat edilmelidir. Birinin diğerine göre daha büyük veya küçük olduğu durumda görünüm açısından uyumsuz bir dekorasyona sahip olacaktır. Eğer mobilyalar yeni alınacaksa boyut olarak uyumlu olmasına diğer unsurlar kadar dikkat edilmelidir.

Odanın yapısına göre mobilyaların yerleşimi değişiklik gösterecektir. Bazı salonlar L şeklinde olmaktadır. Bu durumda odanın bir kısmına yemek odası takımı bir kısmına ise koltuk takımları rahatlıkla konumlandırılabilir. L şeklindeki salonlarda daha kenarda olan kısım genellikle yemek masasının konumlandırılması için uygundur. Bu kısma göre daha geniş olan kısımda ise koltuk takımı konumlandırılabilir.

Yemek odası takımı ve koltuk takımının birlikte konumlanacağı salonlarda henüz eşyalar alınmamış ise bazı mobilyalar ihtiyaç ve odanın özelliklerine göre alınmayabilir. Örneğin eğer diğer dolaplar sizin eşyalarınız için yeterli geliyorsa ve odanız tüm mobilyaların konumlandırılması için uygun değilse örneğin vitrin takım içerisinden çıkartılabilir.

Salon içerisinde yalnızca lüks koltuk takımı konumlanacaksa mobilyaların konumlandırılması daha kolay gerçekleştirilebilir. Her kişi için mobilyaların yerleşiminde farklı pozisyonlar beğenilebilir. Lüks salon dizayn edilirken mobilyalar farklı şekilde konumlandırılarak en uygun olan mobilya yerleşimine karar verilebilir.

Lüks salon mobilyaları konumlandırılırken salonunuzda bulunan mobilyalara göre düzenleme yapılmalıdır. Genellikle televizyon ünitesi olan salonlarda tüm mobilyalar televizyona dönük şekilde konumlandırılmaktadır. Televizyon ünitesinin konumlanacağı alan tüm koltuklardan görülebileceği şekilde belirlenmektedir. Ancak eğer evde televizyon bulunmuyorsa koltuklar ve mobilyalar konumlandırılırken alana olan uyumuna daha çok dikkat edilmektedir.

Salonda televizyon bulunmayacaksa televizyon ünitesi bir duvar kaplamayacağı için tüm duvarlar koltuklara göre değerlendirilmelidir. Koltukların büyüklüklerine, evin şekline göre koltuklar uygun şekilde yerleştirilebilir.

Lüks salon dekorasyonu yapılırken koltuk takımı, televizyon ünitesi, vitrin gibi büyük mobilyalar yerleştirildikten sonra orta sehpa, halı, saksılar veya diğer tüm eşyalar yerleştirilmektedir. Büyük mobilyaların konumlandırılmasından sonra halı seçilmesi oldukça doğru bir yaklaşım olacaktır. Eşyalar yerleştirildikten sonra halının eni ve boyu için uygun olan karar daha kolay verilebilir. Öncesinde halı alınması durumunda koltuklar yerleştirildikten sonra boş kalan alanla uyumsuz olduğu fark edilebilir.

Lüks salonlar dizayn edilirken salonunuzun yapısını ve eşyalarınızın boyutlarını göz önünde bulundurmalısınız. Mobilya yerleştirilmesi yapılırken odanızın dikdörtgen, kare veya L şekilde olması eşyaların yerleştirilmesinde önemli olan etmenlerdendir. Odaların şekli, odada bulunacak olan mobilyalar ve mobilyaların büyüklüğüne göre birçok farklı husus göz önünde bulundurulmalıdır. Salonlarda mobilyalar konumlandırılırken birçok farklı ihtimali göz önünde bulundurarak evinizin özelliklerine uygun olan konumlandırmayı seçmeniz gereklidir.

Evde yaşayan kişiler için kullanışlı ve dekoratif mobilya yerleşimi yapılmalıdır. Bir başkası için kullanışı ve dekoratif olan mobilya dizaynı sizin için uygun olmayabilir. Kendi isteklerinize uygun olarak Lüks salon dekorasyonunuz için mobilya yerleşimi yapabilirsiniz.

Ev dekorsayonunuzu oluştururkan uygulayacağınız fikirleri keşfetmek için tıklayın.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.