Banyoda Kullanılabilecek Aksesuar Önerileri

Banyoda Kullanılabilecek Aksesuar Önerileri

Evlerde banyo dekorasyonuna da önem verilmektedir. Birçok tarzda ve birçok modelde banyo ürünleri bulunmaktadır. Küvetler, duşakabinler, lavabolar, banyo dolapları, banyo duvar ve yüzey kaplamaları gibi banyo aksesuarları da çok çeşitlidir. Banyoların uygun olarak farklı modelde aksesuarlar ile banyo dekorasyonlarınızı aksesuarlar ile tamamlayabilirsiniz.

Banyonuzun dekorasyonunda birçok banyo dekorasyon aksesuarları kullanabilirsiniz. Banyoların temel ihtiyaçlarından olan, sabunluk, tuvalet fırçası, çöp kovası, tuvalet kağıdı aparatı, diş fırçası kutusu gibi ürünler dekoratif hale getirilmiş ve aksesuar halini almıştır. Önceleri yaygın olarak kullanılan plastik ürünler yerine artık mermer, taş, metal, gümüş, ahşap gibi farklı maddeden ürünler üretilmektedir. Banyolarda kullanılan temel aksesuarlar ise, dekoratif olarak üretilmiş bu banyo ürünleridir. Bu ürünler ile banyo halısı, duvar rengi, dolap rengi ile banyonuzda istediğiniz tasarımı yakalayabilirsiniz.

Son zamanlarda trend olan el sıvı sabunluğu, el katı sabunluğu ve diş fırçalığı malzemeleri 3 lüsü mermerden ve taşlardan üretilmektedir. Özellikle mermer görünümlü klasik banyolarda vazgeçilmez olan bu mermer takım oldukça tercih edilmektedir.

Aynı şekilde çöp kovası, tuvalet fırçası ve tuvalet kağıdı aparatı da 3lü takım olarak satılmaktadır. Sabunluk ve diş fırçalık takımı ile bu ürünler takım olarak alınabileceği gibi ikisini farklı takım olarak ta seçebilir ve dekore edebilirsiniz.

Banyo dekorasyonunda, resim ve fotoğraf çerçeve ve tabloları da oldukça yaygın olarak kullanılan banyo dekorasyon aksesuarları arasındadır. Birçok kafe, ofis ve evlerde kullanılan tablolar banyolara oldukça zarif bir hava katmaktadır. Banyoların dekoratif olarak boyanması da oldukça fazla tercih edilen banyo dekorasyonu arasındadır.

Banyolarınızda kullandığınız dolapları da banyo aksesuarları alarak kullanabilirsiniz. Banyonuza uygun tarzda ve uygun renklerde seçtiğiniz banyo dolapları ile banyolarınızı hareketlendirebilirsiniz. Banyolarda kullanılan bazı dolaplarda kapak bulunurken bazı dolapların kapakları bulunmamakta, raflar açık olarak bulunmaktadır. Rafların göründüğü kapaksız dolaplar banyoların dekorasyonunu  daha çok renklendirmektedir . Raflara havlularınızı, sabunlarınızı, banyo aksesurlarınızı yerleştirebilirsiniz.

Kapaklı olan dolaplarda banyo aksesuarları dekorasyon önerileri arasında önemli yer tutmaktadır. Farklı uzunluk, genişlik, büyüklü, model ve renkte banyo dolabı bulmanız mümkündür. Banyonuza en uygun olan banyo dolabını seçebilir ve banyonuzu dekore edebilirsiniz.

Banyolarda kullanılan lavabo sistemleri de oldukça çeşitlidir. Dolaplı, dolapsız olmak üzere birçok tarzda banyo lavabosu bulabilirsiniz.

Banyo aynalarının, banyo aksesuarları arasında vazgeçilmez bir yeri ve önemli vardır. Normal duvarlara sabitlenen aynalar, hareket edebilen makyaj ve kişisel bakım aynaları, küçük dekoratif aynalar ve boy aynaları ile banyolarınızı tamamlayabilirsiniz.

Klozetlerde de istediğiniz tasarımı bulabilmeniz mümkün. Yerlere temas eden klozetler olduğu gibi duvara monte edilen. Şifon kısmı duvara gömülü klozet setleri ile banyonuza hayalinizdeki dekorasyonu sağlayabilirsiniz.

Banyoların dekorasyonunda duvar ve yer döşemesi ve rengi temel unsurdur. Oldukça modern desenlerde ve malzemelerde yer ve duvar kaplamaları bulunmaktadır. Eskiden duvar ve yer kaplamaları kalebodur kaplama olurken, günümüzde duvar kaplamaları su bazlı boyalar ve suya dayanıklı duvar kağıtları ile de kaplanabilmektedir. Eğer banyo duvarlarını duvar kağıtları ile kaplayacaksanız, duvar kağıdının banyolar için uygun, suya dayanıklı ürünler olması gereklidir. Nemin fazla olduğu banyolarda, duvar kağıtlarının kalkmaması, yıpranmaması ve nemlenmemesi için özel olarak üretilmiş banyo ve mutfaklarda kullanılabilen özel duvar kağıtları kullanılmalıdır.

Oldukça fazla banyo aksesuar modelleri ve banyo aksesuar çeşitleri bulunmaktadır. Özellikle işlevsel olarak banyonuzda bulunması gereken ürünleri dekoratif olarak banyo tasarımına başlayabilirsiniz. Ardından banyo dekorasyonunu tamamlayıcı olarak çiçekler, saksılar, tablolar ve diğer pek çok ürün ile banyo dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.