Asortie İle Şimdinin Lüksüne, Geleceğin Antikalarına Sahip Olacaksınız

Asortie İle Şimdinin Lüksüne, Geleceğin Antikalarına Sahip Olacaksınız

İstanbul, Dubai, Sırbistan ve Ukrayna’da bulunan kendi mağazalarımızdan şuan dünyanın 54 farklı ülkesine gönderdiğimiz mobilyalar ile birçok mekâna değer kattık. Ev, ofis, restaurant, kafe, hastane, otel ve showroom gibi birçok mekânı dekore ederken klasik mobilyanın lüks ve zarif detaylarından ilham aldık. Tasarım ekibimizin yaptığı gözalıcı modellerimi ile korona salgını gölgesinde geçen 2020 yılında bile ihracat rakamlarımızı %25 civarında artırdık. Yeni yıl ile birlikte bu artışın daha yüksek olacağını düşünüyoruz.

Klasik Mobilya Bugüne Kadar Yaşamadığı Kadar Zirve Dönemini Yaşıyor

İnsanlar yaşam alanlarını dekore ederken farklı değişkenlere dikkat ediyor. Fakat bunların en baskın olanları lüks, zerafet ve konfor olarak öne çıkıyor. Toplumda doğru olmayan bir algı ile insanların lüks mekân oluşturma çabasında tercih ettiği klasik mobilyaların belli bir yaşın üzerine hitap ettiği gibi gerçekle bağdaşmayan bir algı var. Klasik mobilya önceden 50 yaş üzeri insanların tercih ettiği bir tarz olarak görülüyordu. Fakat son yıllarda özellikle gençler arasında çok fazla tercih edilen mobilya modelleri arasına girdi. Özellikle insanların daha lüks ve daha konforlu mekânlarda yaşama arzusu, onları klasik mobilya mağazalarına yönlendirdi. Sadece ev dekorasyonundan değil, otellerde, restoranlarda hatta hastanelerde dahi klasik ve lüks dekorasyonun etkisini görmek mümkün. Asortie mağazalarından alışveriş yapan müşterilerin büyük bir kısmının 40 yaş altı insanlar olduğu da bu gerçeği pekiştiriyor.

Evlerde Salonlar ve Yatak Odaları Klasik, Diğer Alanlar Modern

Son yıllarda ev dekorasyonlarında lüks ve zerafeti ön plana çıkaran detaylar ön plana çıkıyor. Öyle ki insanlar kendilerinin rahat edeceği mekanları dizayn ederken lüksü ön plana çıkaran klasik argümanların tüm detaylarını kullanıyor. Evlerde salonlar ve yatak odaları genellikle klasik iken, oturma odaları ve mutfaklarda daha modern çizgiler tercih ediliyor. Çocuk ve genç odalarında da yine modern ve klasik tasarımlar başa baş gidiyor diyebiliriz. Özellikle evlerine gelen misafirleri gösterişli bir mekânda ağırlamak isteyenler, salonlarında altın varaklı klasik yemek odası ve klasik koltuk takımlarını tercih ediyorlar.

Bizim Tasarımlarımız Asla Sıradan Kalıplara Sığmaz.

Aslında biz mobilyalarımızı klasik, modern, artdeco ve avangarde gibi daha önceden farklı kriterlere göre belirlenmiş gruplara ayırmıyoruz. Bizim için en iyi mobilya, rahat, konfor ve şıklık için tasarlanmış mekana değer katan, insana mutluluk kazandıran mobilyadır. Sizin hayal ettiğiniz mobilyayı belirli kalıplara sokmak, onları alışılagelmiş motiflerle süslemek ve artık herkesin mağaza vitrinlerinde görmeye alıştığı renklerle donatmak bizim tarzımız değil. Tasarımcılarımız, ürünleri dizayn ederken önceden şekillenmiş kalıpları değil, müşterilerimizin mekanları için düşündüğü hayalleri çiziyorlar. 57 yıllık bir geçmişe sahip olmakta bunun çok büyük bir payı olduğunu ve sorumlu olduğumuzu düşünüyoruz. Çünkü biz sadece mobilya değil, geleceğin antikalarını üretiyoruz.

Klasik Post-Moda Bir Kavramdır.

Klasik mobilya asla modası geçmeyen ve yıllandıkça güzelleşen şarap misalidir. Evlerinize aldığınız bir modern kanepeden birkaç yıl sonra sıkılırsınız. Bu çok normaldir aslında, çünkü onun modası geçmiş ve yerine onun gibi yüzlercesi üretilmiştir. Oysa klasik mobilya eskidikçe değerlenen harika bir özelliğe sahiptir. Asortie modelleri ile sizler günümüzün lüksüne, geleceğin antikalarına sahip olmuş oluyorsunuz.

Kendini Özel Hissetmek İsteyenlere Özel Tasarımlar

Asortie Mobilya’nın el işçiliği ağırlıklı üretimlerin yapıldığı atölyelerinden çıkan her bir ürün bizim için yeni doğmuş bir bebek gibidir. El emeği ve uzun uğraşlar sonucu elde edilen müşteriye özel butik tasarımlar, sadece onlar için üretilmiş nadide bir sanat eseri gibidir.  Biz , büyük fabrikalarda milyonlarca adet üretilip, toplumun büyük bir kısmına dağıtılan kısa ömürlü mobilyalardan farklı ürünlerin markası olmak için yola çıktık. Bu çizgimizden de asla taviz vermedik. Onun için yaşam mekânlarına uygun, mekânda yaşayanların içinizi ısıtacak, gözlerini kamaştıracak ve mekanın sahibini yansıtacak tasarımlara hayat veriyoruz. Hiçbir ürünümüzde polyester, poliüretan gibi fabrikasyon oyma motifleri kullanmıyoruz. Tüm motif ve desenlerimiz oyma ustalarımızın ellerinde uzun uğraşlar ve alın teri ile şekilleniyor. Ahşap üzerindeki pentürleri yapan nakkaşlar ahşabı adeta bir dantela gibi işliyor. Tüm bu uğraşlar bugünün lüksünü, geleceğin antikalarını üretmek için.

Sadece mobilya değil…

Ana faaliyet konumuz mobilya üretimi olsa da, dekorasyon adına ne varsa hepsinde müşterilerimize hizmet veriyoruz. Ev ve ofis gibi mekânların yanında, otel, hastane, restoran, villa, köşk, yalı gibi projelerde yaptığımız titiz çalışmalar bizim en büyük referansımız oldu.  Büyük şehirlerde inşa edilen elit recidancelerde yaptığımız yüzlerce proje ile müşterilerimizin 1+1 dairelerine dahi bir saray edası kazandırdık. Gerek yurtiçinde gerekse de yurtdışında yaptığımız projelerde, en büyük kazancımız anahtarını teslim ettiğimiz müşterilerimizin yüzlerindeki memnuniyet ve tebessüm oldu.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.