Masallardan Çıkmış Gibi Duran Otel Odası Konsepti

Masallardan Çıkmış Gibi Duran Otel Odası Konsepti

Eşsiz bir konsepte sahip, hayaller alemindeki gibi bir tatil yapıp yılın tüm yorgunluğunu atmak istemez misiniz? Masallardan çıkıp gelmiş gibi bir tasarıma ve konsepte sahip lüks otel odası konsepti, tüm konukların isteyeceği bir tatil fırsatıdır. Peki aynı masallardaki gibi şık, ihtişamlı, konforlu eşsiz bir tasarıma sahip bir otel odası tasarımı nasıl oluşturulur? Otel odalarında sağlanan lüks ve konforlu konsepti oluşturmak için yaşam alanlarında tercih edilecek dekorasyon ve mobilya seçimleri önemli olacaktır. Hemen hemen her detayın düşünülerek tasarlandığı masallardan çıkmış gibi duran otel odası konsepti klasik ve lüks mobilyalar ile oluşturulabilmektedir. Klasik otel mobilyaları ile şık ve eşsiz bir tasarıma sahip konsept oluşturabilir ve otel işletmesini tercih edecek kullanıcıları memnun edecek yaşam alanları oluşturabilirsiniz.

Klasik Otel Mobilyalarının Eşsiz Konsepti

Aynı filmlerde, çizgi romanlarda ve masallardan çıkmış gibi bir yaşam alanı oluşturmak için tercih edilen otel odası konsepti tüm kullanıcıların beğenisini kazanmaktadır. Otellerde tercih edilen klasik mobilyalar eşsiz bir tasarım oluşturmak için tasarlanmıştır. Otellerin mevcut konseptine bağlı olarak tasarlanan klasik otel mobilyaları odanın genel dekorasyonu ve otelin genel konsepti ile uyumlu olarak tasarlanmaktadır.

Klasik otel mobilyaları tasarımı, yapısı ve karakteri ile şık konsept sağlamak için tasarlanan bir yapıda tercih edilmektedir. İşte hayallerdeki gibi bir konsept oluşturmak için tasarlanan otel mobilyalarının özellikleri..

Klasik otel mobilyalarında ilk göze çarpan yatak odası takımı olacaktır. Otel odalarının en temel mobilyası yatak odası olmaktadır. Otellerin asıl amacı otel konuğunun dinlenmesini sağlayacak konforlu ve lüks bir yaşam alanı dizayn etmektir. Diğer hedefi ise, otel de kalan konuğun sıkılmaması, etkili ve eğlenceli vakit geçirmesini hedeflemektir. Bu ilk hedefi gerçekleştirmek için lüks oteller de klasik yatak odası takımı tercih edilmektedir.

Otellerin farklı odaları bulunmaktadır. Giriş seviye, orta seviye, üst seviye ve kral odaları gibi lüks ve konfor seviyesine bağlı olarak birçok otel odası bulunmaktadır. Bu otel odalarında tercih edilen konsept odanın lüks ve konforuna bağlı olarak değişmektedir. Otel odalarının giriş seviye özellikli odaları genellikle tek bir oda ve sadece yatak, televizyon ve dolap gibi temel ihtiyaçların yer aldığı odalar olmaktadır. Otel odalarında orta seviye odalar ise, berjer ve çalışma masaları gibi ekstra mobilyalar kullanılmaktadır. Genellikle bu otel odaları da tek odadan oluşmaktadır. Üst seviye otel odaları ise diğer otel odalarına nazaran daha lüks ve konforlu bir konseptte tasarlanıp, 2 oda halinde kullanıcılarını ağırlayabilmektedir. Kral odaları ise otellerde çok az bulunur ve seçkin otel konukları için rezerve edilmektedir. Bu kral odaları otel konseptinin de üzerinde bir lüks, ihtişam ve konforlu bir tasarım sağlanmaktadır. Tüm kral odalarında hemen hemen 2 oda olmaktadır. Otel odalarının birinci odası misafir karşılama alanı ve salon olarak kullanılırken 2. Oda ise otel odası konuğunun istirahatini gerçekleştireceği geniş ve konforlu yatak odası olmaktadır.

Hayallerdeki ve masallardaki gibi bir otel odası tasarlamak için lüks mobilyaların tercih edildiğini bilmeniz gerekmektedir. Lüks ve klasik mobilyaların tercih edildiği yaşam alanlarında şık tasarım, ihtişam ve görkemli bir ambiyans oluşturmak oldukça kolay olacaktır. Otel işletmeleri de bu sebeple otel odası tasarımlarında ihtişam ve lüks bir konsept planlıyorlarsa klasik mobilyaları hatta oyma motifli altın varaklı modelleri tercih etmekte, otel odası konseptini de bu mobilyalar ile uyumu bir şekilde dizayn etmektedir.  

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.