Ahşap Otel Mobilyalarının Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ahşap Otel Mobilyalarının Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ahşap otel mobilyaları uzun ömürlü ve dayanıklı mobilyalar grubu içerisinde yer alıyor. 1980’lerden önce teknoloji bugün ki kadar gelişmemişken, ahşap ustalarının ellerinde can bulan mobilyalar günümüze kadar dayandı. Bugün hala büyüklerimizin evlerinde yerlerini koruyan bu mobilyalar, günümüzde sadece evlerde değil otel ve iş yeri gibi çoğu mekanda da boy göstermeye devam ediyor. Bu günlerde makine teknolojisi ile birlikte, gerçek ahşap olmayan ama ahşap kategorisi içerisine sokulmaya çalışılan, bazı ürünlerde geliştirildi. Üretilen Suntalam, Mdf, Amerikan kapı ve benzeri ürünler ile birlikte maliyet düşürülmeye çalışılırken aynı zamanda kalite de doğru orantılı olarak düştü. Kalite düşüşü evlerde de fark edilirken, otel gibi her gün birçok farklı insanı misafir eden mekanlarda daha çok dikkat çekiyor. Her gün farklı insan için kullanıma açılan ahşap otel mobilyaları ilk olarak dayanıklılık testinden geçmesi gerekiyor.

Bir Hikaye Yazılıyor

Otel odası içerisinde kullanılmak için tercih edilen otel klasik mobilya ürünlerinde dayanıklılık için gerçek ahşap kullanılması gerekiyor. Lakin masif mobilya da denilen hakiki ahşaptan üretilen ürünlerin ağır olduğu bir gerçek. Bu yüzden ahşap otel yatak odası oluşturulurken mobilyaların duvara monte edilebilir olması güvenlik için oldukça önemli. Herhangi bir doğal afet sonucu veya kötü bir olay ile karşılaşmamak için özellikle dolap gibi büyük ve ağır parçaların duvara monte edilebilir olması hayati önem taşıyor. Bunun yanı sıra otel ahşap dolap tasarımlarını da ince eleyip sık dokumak gerekiyor. Dolap kenarlarının yuvarlak dönüşlü olması, kapaklarının tam kapandığı zaman yuvasına tam oturması ve iç raflarının ergonomik olmasına dikkat etmek gerekiyor. Bir de oda içerisinde bulunan çekmece takımlarını unutmamalıyız. Otel klasik mobilya takımlarında bulunan şifonyer ve komidinin de detaylarına dikkat etmek lazım. Ayak kısımlarının yuvarlak dönüşlü olması, ince işçiliğinin naif bir şekilde işlenmesi ve dokusunun pürüzsüz olması gerekiyor. Bunun yanında çekmeceyi çektiğiniz de takılmadan gelmesi için ray sisteminin kalitesi oldukça önemli. İçine koyduğunuz eşyayı kolayca almak için ray sistemi önemli. Ahşap otel yatak odası oluşturmaya devam edilirken yatağı da unutmamak gerekir. Yatak başlığında ahşap el işçiliği olmamasını öneririz. Başınızı arkaya yasladığınızda kafanıza bir şeyin çarpmaması ve yaralanmamanız için sade yatak başlıklarına bakmalısınız. Yine yatak kenarlarının da yuvarlak tercih edilmesi ayak sağlığı için dikkate alınması gerekiyor. Ahşap otel mobilyaları odalarda kullanılmak ile yetinilmiyor. Lobi, koridor, dinlenme salonu gibi otelin diğer bölümlerinde de sıkça tercih ediliyor.

Dinlenme Molası

Oteller de odaların içinde veya lobilerinde bolca bulunan koltuklar otel klasik mobilya demirbaşlarından. Dayanıklı olduğu kadar narin de görünen bu koltuklar bir sehpa yardımıyla sohbetlerin baş kahramanı olabiliyor. Zarif ve sade tasarımı ile dikkat çeken otel ahşap koltuk modelleri, yastıklarının kaplanması ile çok şık ve renkli olabiliyor. Bulunduğu ortamın enerjisini yükselten bu koltukların kollarında ki ahşap detay yerine daha yumuşak bir doku isteyenler için sadece iskeletlerini de ahşap tercih etmek mümkün olabiliyor. Böylelikle otel ahşap koltuk seçiminiz uzun ömürlü oluyor. Tercih ettiğiniz koltuğun ömrüne sığacak çeşitli sohbetler için koltuğun önüne konacak olan sehpa ile sohbetlerinize çay ve kahve de eşlik edebilecek. Yine sehpanın, koltuğunuz ile uyum için de olması için üzerinde bulunan işleme motiflerinin ve renklerin birbirini tamamlaması oldukça önemli. Konsept, dekorasyon ve zevkinize hitap eden otel ahşap mobilyaları seçmek ise size ve misafirlerinizin tercihine kalmış.  

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.