Z Kuşağı Gençlerin Odaları Nasıl Olmalı?

Z Kuşağı Gençlerin Odaları Nasıl Olmalı?

Genç odası takımları her sezon kendilerini yenileyen tasarımlarla karşımıza çıkıyor. Tıpkı gençler gibi dinamik, canlı ve değişen tasarımlarda hayat buluyorlar. Hele ki söz konusu z kuşağı ise onlara hitap eden genç odası modelleri oluşturmak için bu canlılık adeta bir zorunluluğa dönüşüyor.

Dünyanın geçmiş dönemlere kıyasla daha hızlı döndüğü günümüzde, z kuşağının mensuplarının teknolojiyle çevrili dijital yaşam alanları modern ve fütüristik izler taşıyor. Önümüzdeki on yıl içerisinde hemen her alanda en büyük tüketici grubu olması beklenen z kuşağı gençleri her alanda olduğu gibi kendilerine has özelliklerini dekorasyon konusunda da ortaya koyuyorlar. Farklı beklentilerini değişen yaşam koşulları ve görüşleriyle bir araya getirerek her biri diğerinden bağımsız ve benzersiz odalar dizayn etmek istiyorlar. Aynı zamanda kendilerinden önceki kuşakların mensubu olan gençler gibi duygu durum dünyalarını yansıtan tasarımları da gözler önüne sermeyi amaçlıyorlar. Bu doğrultuda hareket ettiklerinde ortaya çıkan genç odası dekorasyonu uygulamaları ise herkes için kıskandırıcı ve çarpıcı bir görünüme kavuşuyor. Yerinde bir ifade ile belirtmek gerekirse, insanın genç olası, genç kalası geliyor. Z kuşağı gençleri diğer jenerasyonlara kıyasla her anlamda daha şanlı bulunuyorlar.

Z kuşağı gençlere hitap eden genç odası grupları çoğunlukla modern tasarımlar arasından seçiliyor. Bu takımlar teknolojinin çeşitli imkanları neticesinde ortaya çıkan ürünlerle birlikte, modern ve dijital anlayışların birlikteliği ile dekore ediliyor.

Geniş Hareket Alanına Sahip Genç Odaları!

Öncelikle z kuşağı gençlerin odaları onlara üst düzey hareket alanı bırakacak biçimde, kalabalığa mahal vermeden tasarımlanmalı. Bu noktada minimalist çözümlerden faydalanmak onlar için ideal olana işaret ediyor. Z kuşağı aynı anda pek çok şeye odaklanmayı adeta motto olarak benimsemiş gibi hareket ettiğinden odaklanmalarını olumsuz etkileyecek bir dekorasyon biçiminden uzak durmalılar. Bunun yanında onların teknoloji ile kurduğu güçlü bağ düşünülürse, dekorasyonda akıllı ev sistemleri ve diğer dijital ürünlerden faydalanılabilir. Dijital teknolojiler öylesine gelişti ki genç odası grupları doğrudan bu gelişmişliği izlerini taşıyabiliyor. Bu kimi zaman basit bir ışıklandırma bile olsa, buradaki çeşitlilik ışıklandırmadan, harekete, açma-kapamaya kadar genişleyebiliyor.

Z kuşağı, dijital teknolojiler ile hayatlarına giren pek çok şeyi vazgeçilmez buluyor. Ve bunları birer yaşam motivasyon kaynağı olarak kullanıyor. Bu kimi zaman bilimsel bir buluşa kaynak teşkil eden teknolojik bir gelişme, kimi zaman bir bilgisayar oyunu bile olabiliyor. Dekorasyonda dijital baskı teknolojisinden faydalanarak bir duvar kağıdı oluşturabilirsiniz. Böylece genç odalarında z kuşağı ile doğrudan bağ kuran bir ürüne yer açmış olursunuz.

Renkler Her Zaman Önemli!

Bilindiği gibi renkler her dekorasyon anlayışı ve her yaştan kullanıcı için her zaman önemlidir. Z kuşağının genç odası takımları renklerini belirleyecek genellemeler yapmak zor. Bu kuşağın her ferdi kendine has ve ayrı bir istisnaya işaret ediyor. Ancak yine de genel bir ifade ile toparlamak gerekirse; z kuşağının kızları genç odası dekorasyonu söz konusu olunca neon renklerin sardığı canlı bir dünya oluşturulmasını istiyor. Erkekler ise daha ziyade gri, siyah ve mavi tonlarının mat hallerine yöneliyorlar. Bu renk seçimlerinin belirmesine neden olan faktörlerin başında şüphesiz sosyal medya mecralarında yer alan içerikler geliyor.

Renklerin ardından keskinleşen tasarımlar dikkat çekiyor. Z kuşağı için uygun olan genç odası takımları, tıpkı onların mensup oldukları kuşak gibi kendi hatlarını net biçimde ortaya koyan köşeli tasarımlardan oluşuyor. Yine de tekrar etmekte fayda var. Bunlar z kuşağı için dile getirilebilecek en genel noktalar. Geriye kalan her şeyde söz hakkı sahibi olan yalnızca onlar! Ve genç odası seçimleriyle herkesi şaşırtmaya devam edecek gibi görünüyorlar!

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.