Yönetici Odası Tasarımında Klasik Mobilya Kullanımı

Yönetici Odası Tasarımında Klasik Mobilya Kullanımı

Yönetici odaları, holdinglerin, ofislerin ve iş merkezlerinin en ihtişamlı, görkemli ve göz alıcı tasarımlarından oluşmaktadır. Lüks mobilyalar ve şık dekorasyon malzemeleri ve ile dizayn edilen yönetici odaları, bir firmanın imajının oluşmasındaki en önemli görsel etkenlerden birisidir. Devamında ofis ve çalışma alanlarında da bu lüks ve modernizenin sürdürülmesi şirketin imajını olumlu etkileyen diğer önemli etkenlerdendir. Misafirlerini ve konuklarını ağırlayan başkan ve yöneticilerin odalarında, firma ve kişi hakkında olumlu imaj bırakması açısından tasarımından ve lüksten ödün verilmemesi gerekmektedir.

Lüks Ofis Mobilyaları

Genellikle misafirlerin ağırlandığı, toplantıların gerçekleştirildiği ve yöneticinin çalışmalarını gerçekleştirdiği bu odalarda mobilya seçimi ve kullanımı oldukça önemlidir. Lüks yönetici ofisleri dizayn etmek ve tasarlamak için lüks klasik ofis mobilyaları ve lüks aksesuar kullanmanız gerekmektedir.

Lüks ofis mobilyası seçerken, ofis takımının masasına, kütüphanesine, misafir çay setine, ödül vitrinine, aksesuarlarına tek tek dikkat etmeniz gerekmektedir.

Lüks Klasik Yönetici Masası: Ofis mobilyalarınızı seçerken ilk dikkat etmeniz gereken mobilya çeşidi, çalışma masası olacaktır. Direkt olarak yöneticinin zamanını geçireceği ve misafirlerini ağırlayacağı bu masanın çalışma koşullarına uyumlu olmasının yanında görkemli bir tasarıma da sahip olması gerekmektedir. Ahşap oyma motifler, altın varak kullanımı, deri sandalye, çalışma masasında olmazsa olmaz ufak detaylar olarak karşımıza çıkmaktadır.

Klasik Kütüphane Seçimi: Yönetici masasından sonra odadaki en önemli mobilya kütüphanedir. Kitaplarınızı ve aksesuarlarınızı sergileyeceğiniz kütüphanenizin yönetici masanız ve odanın genel konsepti ile uyumlu olması, odadaki bütünlüğü oluşturması açısından oldukça önemlidir. Kütüphaneler büyük mobilyalardan olduğu için, tasarımı ve konsepti oldukça önemlidir. Yönetici masasında tercih ettiğiniz oyma motifler ve varak kullanımının oda da kullanılan kütüphanede de tercih edilmesi odadaki uyumu sağlaması açısından yarar sağlayacaktır.

Misafirlik – Çay Seti: Çalışma masasının ön kısmında misafirlerinizi ağırlamak ve samimi bir sohbet havası oluşturmak, konuklarınızın konforunu düşünmek ve hoş ikramlarda bulunmak için kullanacağınız çay seti oldukça önemlidir. Konsept açısından odanın geneli ve odada bulunan büyük mobilyalar ile uyumlu olması oldukça önemlidir. Klasik çay setlerinde tercih edilen dokuma kumaş, ahşap oyma motifler ve altın varaklar takımı eşsiz ve göz alıcı kılmaktadır. Misafirlerinizi şaşırtmak, onları etkilemek ve konforlu bir sohbet ortamı oluşturmanız yönetici ve firma imajı açısından oldukça önemlidir.

Klasik Ödül Vitrini: Klasik ödül vitrinleri genellikle çalışma masasının hemen arkasında bulunan cam kapaklı, ahşap oyma motifli ve varak kaplamalı ve iç kısmı ışıklandırılmış raflarla dolu ahşap vitrinlerdir. Ödül vitrinlerinde yöneticilerin ve firmanın sahip olduğu ve kazandığı ödüller, sertifikalar ve hediyeler sergilenmektedir.

Klasik Aksesuarlar: Yukarıdaki önemli mobilyaların seçimi ile odanın genel tasarımı belirlenmektedir. Ancak son bir dokunuş gerekmektedir. İşte yönetici odası tasarımlarında son noktası klasik aksesuar modelleri koymaktadır. Klasik aksesuarlar kimi zaman canlı bir çiçek olurken, kimi zaman bir dünya küresi ya da klasik bir otomobil maketi olmaktadır. Seçeceğiniz aksesuar modellerini, oda ile uyumlu, ilginç ve daha önce çok görülmemiş tasarımlara ait olmasına dikkat etmeniz yararınıza olacaktır. Aksesuarlar, tasarım tamamlayıcılarıdır ve hemen hemen her alanda kullanımı tercih edilmelidir.

Yönetici odası tasarımında klasik mobilya kullanımı oldukça önemlidir. Lüks ve ihtişamlı bir oda tasarımı sağlamak için klasik oymalı ofis mobilyaları tercih etmeniz istediğiniz ihtişamı sağlayacaktır. Özellikle ahşap oyma motifleri, doğal ahşaptan üretilen mobilyaların iri ve sağlam yapısı, zarif ve ince işçiliği ve sanatsal dokunuşlar yönetici odası tasarımınızda önemli detayları oluşturacaktır. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.