Yemek Odası Aksesuar Önerileri

Yemek Odası Aksesuar Önerileri

Yemek odaları evlerdeki önemli odalardandır. Misafirlerin ağırlandığı, tüm ailenin bir masa etrafında toplandığı, çok değerli zamanların yaşandığı önemli alanlardandır. Bu nedenle yemek odalarının dekorasyonuna çok önem verilmektedir. Yemek odalarının dekorasyonunu belirleyen en önemli etmenler yemek odası takımlarıdır. Yemek odası dekorasyonu aksesuarlar, perdeler, halılar ile tamamlanır. Klasik yemek odası aksesuarları ile klasik yemek odası takımları tamamlanabilir.

Yemek odası takımlarında en fazla tercih edilen aksesuarların başında aynalar gelmektedir. Aynalar hemen hemen her yaşam alanında kullanılan aksesuarlardandır. Her tarzda dekorasyona sahip yemek odası takımları ile de aynalar kullanılmaktadır.

Yemek odası aksesuarları seçilirken fazla aksesuarların oluşturacağı kalabalık görüntünün oluşmaması için yeteri sayıda aksesuar alınmalıdır. Öncelikle aksesuarlar incelenmeli ve uygun görünen alanlar için aksesuarlar alınmalıdır.

Yemek odası takımı seçilirken takım içeriğine dikkat edilmelidir. Yemek masası, yemek masası sandalyesi, konsol, tv ünitesi, vitrin, sehpa gibi mobilyalardan eviniz ve sizin için uygun olanlarını seçebilirsiniz. Yemek odasında hareket alanının kısıtlanmaması için odanın ölçülerine uygun boyutlarda mobilyaların seçilmesi çok önemlidir. Yemek odaları tasarımı için alacağınız yemek odası takımının modeli çok önemlidir. Zevkinize uygun olan yemek odası takımı seçebileceğiniz gibi dilerseniz kendi yemek odası takımınızı bağımsız mobilyalardan kendiniz oluşturabilirsiniz.

Yemek odası takımı seçilirken aile yapınıza uygun büyüklüklerde masa ve sandalye alınması çok önemlidir. Sandalyelerin sayısı ve yapısı ihtiyacınıza uygun olmalıdır. Örneğin kalabalık aileler için masa etrafında azla sandalye konumlandırılacaksa, kollu ve geniş sandalyelerden kaçınabilirsiniz. Dekoratif olarak farklılık istiyorsanız yemek odası dekorasyonunuza uygun tabure, bank ve puf gibi mobilyaları da tercih edebilirsiniz.

Yemek odalarının dekorasyonun da en önemli etmenlerden biri eşyaların görünümüdür. Eşyaların yeni görünümünü uzun süreler koruması için eşyalarınızın kalitesine dikkat etmelisiniz. Sandalyelerin oturma alanlarında çökme yapmaması, masa, konsol ve sehpa gibi ahşap ürünlerin çizilme ve solma yapmaması çok önemlidir. Yemek odası takımının uygun malzemeden üretilmiş olmasına dikkat etmelisiniz. Ahşabın çizilme ve darbelere karşı dayanıklı olması ahşap kalitesi ile doğru orantılıdır. Sandalye, tabure, bank ve puflarında döşeme kumaşına dikkat edilmelidir. Mobilyaların yeni görünmesini sağlayan etmenlerden biri temizliğidir. Döşemelerin leke tutmaz özellikte olmasına, kolay temizlenebilmesine dikkat etmeli ve lekelenme durumlarında hemen temizlemelisiniz.

Yemek odası takımı aksesuarları seçilirken yemek odasının salonda konumlandırılıp konumlandırılmaması önemli faktörlerdendir.  Yemek odası takımı salon takımı ile aynı alanda konumlandırılacaksa aksesuarların hem salona hem de oturma odasına uygun olması gereklidir.

Yemek odası ve salon takımı aynı alanda konumlandırılacaksa, iki takımın birbirine uyumlu olması dekorasyon için çok önemlidir. Her iki takım tarz olarak birbirine yakın olduğunda aksesuarlarında benzer tarzlarda seçilmesi kolaylaşacaktır. İsterseniz salon takımı ve yemek odasının takım olarak tasarlandığı takımları tercih edebilirsiniz. İsterseniz de ayrı yemek odası ve salon takımlarını seçerek kendi yemek odanızın mobilyalarını seçebilirsiniz. Yemek odaları ve salonlarının dekorasyonu için halı ve perdelerin mobilyalarla olan uyumu da dekorasyonda gerekli unsurlardır. Halısı ve perdesi olan alanların verdiği sıcaklık hissi çok önemlidir. Bu nedenle halı ve perdelere de dikkat etmelisiniz.

Yemek odaları ve salonlar için önemli aksesuarlar arasında sehpalar da bulunmaktadır. Salon takımları için birçok sehpa modeli bulunmaktadır. Orta sehpa, zigon sehpa, yan sehpa, c sehpa gibi sehpaları kullanabilirsiniz.

Yemek odası aksesuar modelleri oldukça çeşitlidir. Yemek odalarınız için aksesuar seçerken yeteri sayıda aksesuar almaya özen göstermeli ve fazla aksesuar kullanımından kaçınmalısınız. Uygun olunan alanlarda aksesuar kullanarak yemek odalarınızın dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.