Altın Varaklı TV Üniteleri ile Görkemli Yaşam Alanları

Altın Varaklı TV Üniteleri ile Görkemli Yaşam Alanları

İhtişamı sevenler, yaşam alanlarında büyük mobilyaları tercih edenler, parlak dokuları, gösterişli kumaşları tercih edenler evlerini maksimalist dekorasyon tarzına göre dizayn ediyor. Altın varaklı tv üniteleri de bu tarzın en önemli tamamlayıcısı oluyor. Altın varaklı salon tv ünitesi ile yaşam alanınızı daha gösterişli bir hale getirmeniz mümkün oluyor.

Tasarım mı işlevsellik mi? Konfor mu şıklık mı? Siz mobilyada en çok hangisini tercih ediyorsunuz? “Hepsini” dediğinizi duyar gibiyiz. İşlevsellik olmazsa tasarım, konfor olmazsa şıklık önemini kaybediyor. Özellikle salon mobilyalarında birine yönelirken bir diğerinden feragat etmek zorunda kalınabiliyor. Oysa bazı mobilyalarda tasarımı, bazı mobilyalarda da daha çok konforu öne çıkararak hem şıklığı hem de işlevselliği işin içine katabiliriz. Örneğin, tv üniteleri... Görkemli bir salon ortamı yaratmak için altın varaklı bir tv ünitesi tercih edebilirsiniz.

TV Ünitesi Nasıl Seçilmeli?

Televizyon izlemek bir keyif... Özellikle işten eve çok yorgun gelindiyse, şöyle ayakları sehpaya doğru uzatıp, bir çay ya da kahve yapıp film ya da dizi izlemek bazen insana kendini gerçekten çok iyi hissettirebiliyor. Bunu sevdiğiniz ve zevkinize göre döşediğiniz bir ortamda yapmanın keyfi ise başka oluyor. Bu ortamda söz konusu televizyonsa konuya tv ünitesini eklemeden olmuyor. Televizyon ünitesi seçiminin hem televizyonunuzun özelliklerini destekleyecek nitelikte hem de kişisel zevk ve beğenilerinizi karşılayacak tasarım özelliklerinde olması gerekiyor. Bunun yanı sıra tv ünitesi seçerken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar da var.

Dekorasyon Tarzına Dikkat!

Salonda nasıl bir dekorasyon tarzının benimsendiği önemli... Maksimalist bir tarzınız varsa küçük boyutlarda ve gösterişsiz bir tv ünitesi seçmemelisiniz. Daha büyük boyutlarda, altın varaklı tv ünitesi modelleri ortamın ihtişamını arttıracaktır. Ahşap oyma motifli tv ünitesi modelleri de yine aynı etkiyi yaratmak için tercih edilebilir.

Oda Büyüklüğü Göz Ardı Edilmemeli

Mobilya seçimlerinde yapılan en temel hatalardan biri ebatları görmezden gelmek. Genel olarak ölçü almadan yapılan alışverişlerin sonu hayal kırıklığı oluyor. Bir ürünü çok beğendiğimizde, beğenme dürtüsüyle onu hemen satın alabiliyoruz. Sonra eve geldiğimizde hiç de düşündüğümüz gibi durmadığını görmek hayallerimizi yıkıyor. Böyle bir durumla karşılaşmak istemiyorsanız öncelikle salonunuzda tv ünitenizi konumlandıracağınız alanın ölçülerini mutlaka almalısınız. Televizyonunuzun da ölçülerini bilmelisiniz. Eğer televizyon ünitenize göre televizyon alacaksanız hemen koltuk ve tv ünitesi arasındaki mesafeyi de ölçmeli ve televizyonu ideal izleme uzaklığına göre konumlandırmalısınız.

Göz Sağlığına Göre Seçim Yapın

Kimi zaman televizyonun karşısında ne kadar uzun süre geçirdiğimizi farkına varmıyoruz. Çok uzun bir filmi kesintisiz izlemek keyif verici olsa da bu kadar uzun süre ekrana odaklanmak göz sağlığı açsısından çok doğru değil. Bununla birlikte bir de göz yorucu bir tv ünitesi tasarımı varsa bu olumsuz durum pekişmiş oluyor. Yani göz sağlığı tehdidi birden bire ikiye katlanıyor. Bu da tv ünitesi seçerken çok da gözü yormayacak modellere yönelmeyi gerekli kılıyor. Aynı şekilde tv ünitesi yalnızca televizyonu koymak için değil, başka eşyaları da değerlendirmek için kullanılan bir mobilya. Ancak üzerini çok kalabalık hale getirmek hem gözünüzü hem de zihninizi ekstra yorabiliyor. Bu durum günün yorgunluğunu atmak için televizyon keyfi yaparken farkına varmadan yorgunluğunuzu arttırabilir.

Fiyat ve Kalite Dengesi

Satın aldığınız ürün ne olursa olsun, ister bir araba, ister bir mobilya, ister bir çikolata; her zaman fiyat ve kalite dengesini önemsemelisiniz. Mobilyalar çok ucuz ürünler değil, bu durumda fiyatın ve kalitenin hem beklentilerinizi karşılaması hem de satın aldığınız bir mobilyayı uzun yılar kullanabilmeniz gerekiyor. İşte bu nedenle tv ünitesi seçerken de fiyattan önce kaliteye odaklanmalı, ama aynı zamanda ürün performansını önemsemelisiniz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.