Şık Banyo Fikirleri

Şık Banyo Fikirleri

Günümüz dünyasında tasarım olgusu giderek daha çok öne çıkıyor.Şıklık algısına banyo mobilyaları da dahil oluyor. Özellikle de dekorasyonda yeni fikirler, zamansız unsurlar tüketiciler tarafından artan bir ilgi görüyor. Bilinçlenen tüketiciler, işlevselliğin yanı sıra yaşam alanlarında artık estetik olgusunu mutlaka gözetiyor. İstekler bununla sınırlı değil elbette! Konforlu yaşam alanlarının çok iyi planlanmasının yanında, mutfak ve banyo gibi giydirilmiş mekanlarda göz alıcı tasarımlar olmazsa olmaz durumunda. Çünkü tüketiciler kullandıkları alan banyo bile olsa hem rahat olmak, hem pek çok işi aynı mekanda yapmak hem de en dar alanları bile en fonksiyonel şekilde kullanmak istiyor. Günümüzde banyolar için pek çok farklı tasarım alternatifi bulunsa da sizin için en şık banyo fikirlerini bir araya getirdik!

Fonksiyonel seçimler

Evlerin genel olarak en dar alanları bildiğiniz gibi banyolar… Bu alanları daha geniş ve dekoratif göstermekse mümkün… Yeni ve işlevsel tasarım fikirleriyle artık her banyo minimal bir Spa salonuna dönüşebiliyor Bunun için atılması gereken ilk adımlardan biri alan içinde modern ve şık banyo dolabı kullanmak olmalı. Banyonuzu dekore ederken şık aynalı banyo dolabıkullanarak ilk özel dokunuşu yapabilirsiniz. Aynanın yardımıyla alanınızı daha geniş göstermeniz mümkün oluyor. Öte yandan banyoda kullanacağınız mobilyaların fonksiyonel özelliklere sahip olmasını da gözetmelisiniz. Örneğin, ister çok şık modern bir banyo dolabını tercih edin, isterseniz daha klasik bir banyo dolabını; her birinin en önemli ayrıntısı iç aksamıdır. Ne kadar çok bölmesi, çekmecesi veya rafı varsa sizin için o kadar kullanışlı olacağını ve banyonuzdaki ıvır zıvırlarınızı göz önünden kaldırmanıza yardımcı olacağını unutmayın. Banyo dolapları ister klasik, isterse de modern olsun, mutlaka fonksiyonel olmalı ve suya dayanıklı malzemler ile yapılmalıdır.

Ayaklı lavabolar hayat kurtarıyor

Dar banyoları daha ferah göstermenin bir başka yolu da lavabo seçiminden geçiyor. Banyonuzu yeniliyorsanız seçiminizi tezgahlı değil, ayaklı bir lavabodan yana kullanmalısınız. Böylelikle lavabonuzun iki yanında oluşan boşlukları yine şık ve modern banyo dolabı kullanarak değerlendirme imkanına sahip olursunuz.

Işıklandırmaya dikkat!

Günümüzde banyo gibi alanlar yalnızca kısa süreli ve bir duş alıp çıkmak için kullanılan alanlar değil. Pek çok kişinin rahatlamak, günün yorgunluğunu üzerinden atmak veya güne daha dinlenmiş ve ferahlamış bir şekilde başlamak için uzun uzun kullandığı alanlar… Bu nedenle de bir evin dekorasyon açısından en titiz davranılması gereken alanının banyo olduğunu söylersek, abartmış olmayız. Hal böyleyken banyolarda ışıklandırma detayları da oldukça öne çıkıyor. Daha yumuşak, göz yormayan aydınlatmalar kullanmak önemli. Bu noktada tavan aydınlatmaları kullanmanın yanı sıra daha yumuşak bir ışık yayan dolap aydınlatmalarını ve ledleri tercih edebilirsiniz. Özellikle aynalı banyo dolaplarında kullanılan aydınlatmalar mobilyanın daha da tarz bir tasarıma kavuşmasına yardımcı oluyor.

Banyo ışıklandırmasında ayarlanabilir düğmeleri tercih etmek de oldukça fonksiyonel bir çözüm… Bu sayede saç veya makyajınızı yaparken alan içerisinde daha yüksek ayarda bir ışık kullanabilirsiniz. Loş ve romantik bir ortam istediğiniz anlarda ise ışığı kısmanız yeterli olur.

Aydınlatıcı aksesuarlar

Daha aydınlık mekanlar tercih edenler için de önerilerimiz var tabi. Günümüzde her ne kadar iç dekorasyon trendleri değişse ve artık mimarlar gün ışığını tüm alanlarda daha fazla kullansa da eski yapılarda mekanların en karanlık alanları yine ne yazık ki banyolar oluyor. Eğer eviniz yakın dönemde inşa edilmemişse, siz de böyle bir sorun yaşıyor olabilirsiniz. Üzülmeyin çünkü küçük ve karanlık banyonuzun daha aydınlık görünmesini doğru aksesuar seçimleriyle sağlayabilirsiniz. Öncelikle banyo dolabınızı açık tonlarda seçmelisiniz, daha sonra da açık ve canlı renklerde banyo aksesuarları kullanmalısınız. Böylelikle alanınız hem daha şık hem de daha aydınlık bir ortama dönüşebilir.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.