Sevimli Aile Üyeleri İçin Klasik Kedi ve Köpek Puflarını Keşfedin

Sevimli Aile Üyeleri İçin Klasik Kedi ve Köpek Puflarını Keşfedin

Evinizin vazgeçilmez bir üyesi olan küçük ve sevimli dostlarınız olan kedi ve köpekleriniz için tasarlanmış birbirinden farklı puf ve yataklar ile onlara daha rahat bir ortam sağlamak mümkün. Bunu yaparken ev dekorasyonunuzu da göz önünde bulundurmanız, evinizin şıklığını arttıracak ve tarzını tamamlayacaktır. Ev dekotrasyonunda özellikle klasik tarzdan vazgeçemeyenler için, evdeki bütünlüğü bozmayacak klasik tarzda kedi ve köpek pufu bulmak seçeneklerinizi sınırlasa da imkansız değil. Ev dekorasyonunuz modern, country ya da minimalist tarza uygunsa, seçenekleriniz daha fazla sayıda olabilir. Ancak klasik görünümün şıklığından ödün vermek istemeyenler ve küçük dostları için de aynı tarzda mekanlar tasarlamak isteyenler için yazımızdaki öneriler faydalı olacak.

Herkesin bildiği gibi klasik tarzdaki mobilyalarda kullanılan en temel materyal ahşap ve dekoratif temel öğe de ahşap işçiliği. Sevimli dostlarınız için de doğal ahşaptan ve el işçiliği ile tasarlanmış puf ve yataklar tercih edebilirsiniz. Örneğin, sevimli dostunuz bir kediyse, ahşap kedi pufu ve ahşap kedi oturağı seçeneklerinden mobilyalarınıza uygun renkte ve döşemedeki ürünler sizin için doğru tercih olacaktır. Eğer sevimli dostunuz bir köpekse, yine klasik tarzdaki köpek koltuğu çeşitlerinden seçim yapabilirsiniz. Burada önemli olan nokta, sevimli dostlarınızın kemirme ya da tırmalama gibi huyları varsa tercih edeceğiniz klasik mobilyanın doğal ahşaptan yapılması onların sağlığı için çok önemli. Bir diğer önemli nokta da, tercih edeceğiniz ürünlerde minik dostlarımıza zarar verebilecek kimyasal ve alerjik ürün kullanımından kaçınmak.

Klasik kedi ve köpek puflarında ilk bakışta şıklık ön planda gibi gözükse de, bu ürünlerin kullanışlı ve kolay temizlenebilir olması hem sizler hem de onların hijyeni için çok önemli. Kedi ve köpek koltuğu modellerindeki yastık, minder, kırlent ve yatak ürünlerinde antialerjik, leke tutmayan ve kolay silinebilen veya yıkanabilen kumaşlar tercih edilmesi çok önemli. Ayrıca, döşeme kumaşlarının sevimli dostlarınızın tırmalama gibi ufak yaramazlıklarına ve yırtılmaya karşı dayanıklı olması da ürünü uzun soluklu kullanmanız için dikkat etmeniz gereken bir kriter. Döşemedeki dayanıklılığı arttırmak için iç astar kullanımının tercih edildiği ürünleri tercih etmek size yardımcı olacak bir çözüm. En önemli nokta da, puf ve yatakların yumuşak yüzey ve dokulara sahip ve içinin su geçirmez sünger kaplı olması çünkü sevimli dostlarınız yumuşacık ve rahat bir ortamda çok daha mutlu olacaktır.

Küçük dostlarınızın puf, yatak ya da koltuklarının sizin mobilyalarınızla uyumlu ya da birebire yakın benzer özellikte olması için kişiselleştirilebilir özel tasarımlardan da faydalanabilirsiniz. Örneğin, döşemenin kumaşı ve rengini istediğinize göre seçebilirsiniz. Ayrıca, sevimli dostlarınıza ayırdığınız mekanın ölçülerini göz önünde bulundurarak yatak ve pufların istediğiniz ebatlarda tasarlanmasını sağlayabilirsiniz. Eğer onlara sağlayacak geniş bir alanınız varsa iki katlı lüks köpek evlerinden tercih edebilirsiniz. Öte yandan, mekan konusunda daha küçük alanlar ayırmak zorundaysanız, salon ya da oturma odası takımınıza uygun birebir tasarlanmış bir puf ile uyum ve mekanı kullanma konusunda tüm sorunları çözmüş olacaksınız ve böyle bir puf ile mobilyanızı tamamlanmış göstermiş olacaksınız.

Klasik tarzdaki kedi ve köpek puflarını tercih ederek sadece şıklık ve rahatlık değil, aynı zamanda evinizde farklı ve çarpıcı bir görünümü de tercih etmiş olacaksınız. Bu dekoratif tercih sizin ev içi mekansal ve görsel tarzınızı da tamamlayacak. Biraz farklılığın hem sizi hem de sevimli dostlarınızı çok mutlu edeceğine emin olabilirsiniz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.