Sedir Modelleri ile Evinizde Geleneksel Motifleri Yaşatın

Sedir Modelleri ile Evinizde Geleneksel Motifleri Yaşatın

Genellikle çam, köknar ya da gürgen gibi ağaçlardan üretilen sedirler son yılların en popüler mobilya ürünlerinden biridir. Mekanlara kattığı sofistike hava nedeniyle özellikle rustik ve otantik konsepte sahip alanlarda kullanılan sedir modelleri, geleneksel görünüşü nedeniyle kültürel ögeleri barındırdığından tercih edilir.

Dayanıklı ve konforlu mobilya ürünlerinden biri olan sedir koltuklar evin salonunda, balkonunda ya da bahçesinde kullanılabilir. Tüm köşe alanlarını çevrelemesi yaşam alanına bütünlük getirirken sedir koltuk modelleri sayesinde alanın verimliliği de artacaktır. Ancak önemli olan bu koltuklarla kullanılacak uyumlu dekoratif parçaları bulmak ve doğru yerlere konumlandırmak olmalıdır. Kumaş kalitesinin öncelikli olduğu sedir koltuklarda dokuma pamuklu kumaşlar kullanılabilir. Ayrıca yüzlerce motife sahip kumaş desenleri arasında eviniz için en uygun olan kumaşı seçebilir, isteğiniz doğrultusunda bir köşe sedir koltuk modeline sahip olabilirsiniz.

Sedir Koltuk Takımları Hangi Dekorasyonlarda Kullanılıyor?

Oturma kapasitesinin pek çok koltuk takımına kıyasla daha fazla olduğu sedir koltuklarda, sağlıklı ve konforlu bir dinlence sağlanabiliyor. Mobilyada, kıyafette ve daha pek çok alanda eskiye dönüşün rağbet kazandığı günümüzde, sedirlerin tekrar popüler olması da şaşırtıcı değil. Özellikle farklı tarzların entegre edilerek kullanıldığı ev dekorasyonlarında öncelikli bir yere sahip olan sedir koltuk modelleri, modern yapıdaki ürünlerle de uyum sağlıyor.

 Sedir koltuk takımı ile evinizde bir şark köşesi yaratmak ya da otantik bir alan oluşturmak istiyorsanız bunu pek çok farklı stile uyarlayabilirsiniz. Geleneksel desenlerden vazgeçmeden yastık motiflerini kullanarak, duvar süsleri ve halıların yardımıyla modern evinize geleneksel dokunuşlar yapabilirsiniz. Anadolu’nun geleneksel motiflerinin yoğun olarak kullanıldığı şark köşelerinde, sedir koltuk takımı için seçeceğiniz kumaşta bu motiflerin olmasına özen gösterebilirsiniz.

Sedir kullanımını destekleyecek kilimler, dekorasyon bütünlüğünü bozmayacak tasarıma sahip halılar da sedir koltuk kullanılan alanların olmazsa olmazları arasındadır. Kullandığınız perde ile otantik alanları rahatlatabilir, şark köşesi aksesuarlarını kullanabilirsiniz. Ahşap sehpalar, bakır siniler, eskitilmiş duvar süsleri ve benzeri pek çok ürün size ilham verecektir.

Sedir koltuk fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi almak için öncelikle yaşam alanınızda bu ürünleri nerede kullanacağınızı netleştirmeli, ölçülerini kesinleştirmelisiniz. Kullanacağınız kumaşın kalitesine ve ölçülerine göre değişkenlik gösteren fiyatlar sonucunda hayal ettiğiniz köşe alanlarına kavuşabilirsiniz. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.