Avangart Yemek Masaları ve Barok Yemek Masaları Arasındaki 5 Fark

Avangart Yemek Masaları ve Barok Yemek Masaları Arasındaki 5 Fark

Şık ve stil sahibi evlerin aynası niteliğinde olan yemek odalarında, nadide bir inci tanesi gibi parlayan avangart yemek odası takımları, en güçlü rakibi olan barok yemek odası takımı kadar sık tercih ediliyor. Çünkü her ikisi de lüks ve konforlu yapısıyla dikkat çekip, tercihlerin ilk sıralarında yer alıyor. Bu durum da birini diğerine tercih etmeyi oldukça zor hale getiriyor.

Bir yanda kökleri geride bıraktığımız yüzyılların ihtişamlı günlerine dayanan barok tarz, diğer tarafta adının hakkını veren ve yenilikçi yapısıyla zarafetten taviz vermeden dekorasyona öncülük eden avangart anlayış! Her iki tarz da kendine has yapısıyla evlerde parıltılı bir atmosfer oluşturuyor. Bunu yaparken de klasik anlayışın yaşam alanlarımıza kazandırdığı lüks ve güçlü duruştan vazgeçmiyorlar. Hem barok tarz hem de avangart stil, kendilerine özgü izler taşısa da birbirlerine yakın duran bir yapıya sahipler. Ama bunun yanında dikkatli bir gözün hemen fark edebileceği ayrıntılarda, değişiklik gösteriyorlar.

Şık bir yemek odası takımına sahip olmak için seçiminiz ister avangart yemek odası olsun ya da tercih hakkınızı barok yemek odası takımı almaktan yana kullanmış olun hiç fark etmez; iyi bir dekorasyon yapmak için detaylara odaklanmak zorundasınız. Dolayısıyla ilgi çekici ve yakın tarzların birbirleri arasındaki farkları biliyor olmalısınız. Çünkü iyi bir dekorasyon ile yaşam alanlarınızda yakalayacağınız lüks ve ihtişamın ahenginin anahtarını bu detaylar sayesinde elinize alacaksınız.

Göz Alıcı Bir Dünyanın Kapıları Aralanıyor

Söz konusu yaşam alanları olunca lüks ve ihtişama olan düşkünlüğümüzden vazgeçemiyoruz. Sadece kendimiz için değil evimizin konukları için de bu görkemli duruşun görünür olmasını istiyoruz. bunu sağlamak için de barok ve avangart tarzların göz alıcı dünyasının kapılarını aralıyoruz. Ne yaparsak yapalım çeşitlenen değişkenleri göz önünde bulundurmak zorunda kalıyoruz.

Hem avangart yemek odası fiyatları hem de barok yemek odası takımları fiyatları yaşam alanlarımızda elde etmek istediğimiz konfor için girdiğimiz zahmetin hakkını verir biçimde karşımızda duruyorlar. Asortie Mobilya yıllara dayanan tecrübesi ve her gün daha ileriye taşınan kalite anlayışıyla, mobilyalarınıza en iyi fiyat ve maksimum fayda oranıyla sahip olmanızı sağlıyor.

Avangart ve Barok Yemek Masaları Arasındaki Farklar

İçinde doğduğu yüzyılın göz alıcı işlemelerini, oymalarını üzerinde taşıyarak, doğal ahşabın en güzel tasarımlarını evlerinize ulaştıran barok yemek odası takımları, avangart yemek odası modelleri ile  ilk önce bu noktada ayrılıyor. Avangart yemek odası takımları, barok tarza kıyasla daha az oyma ve işleme taşıyor.

Diğer bir fark ise tasarımda ortaya çıkıyor. Barok tarz yemek odaları daha köşeli ve keskin hatlara sahipken avangart tarzda bunların yanı sıra oval hatlar da öne çıkıyor. Tasarımdaki bu farlar da en çok, yemek odalarının ilk göze çarpan parçası olan yemek masalarında görünür hale geliyor.

Barok yemek masası modelleri avangart yemek masası modellerinden renkleri ile de ayrılıyor. Renk tercihleri elbette son derece kişisel zevklere göre belirleniyor. Ayrıca yemek masalarının renkleri de her geçen gün çeşitleniyor. Avangart yemek masalarında açık renkler ön planda olurken, genellikle de sadeliği ve zarif duruşuyla beyaz tercih ediliyor. Barok yemek masaları ise koyu tonlarda öne çıkıyor.

Konfor ve Kaliteden Vazgeçilmiyor

Avangart yemek masalarının doğal düz ahşaptan yapılan kimi sade modelleri, minimal dekorasyona sahip evlerde bir karşıtlık oluşturmak için de kullanılıyor. Böylece hareketli ve enerjik yemek odaları oluşturulmuş oluyor.

Avangart yemek masası modelleri, avangartın öncülük eden anlamından aldığı güçle, kimi modern tasarımları bünyesine adapte edebiliyor. Fakat barok yemek masası modelleri, günümüzün çağdaş çizgilerinin kullanımına müsaade etmiyor. Kısacası, farklar da zevkler gibi çeşitleniyor. Önemli olan konfor ve kaliteden vazgeçmeden evinizi dekore edebilmeniz. Bunun yolu da yıllardır Asortie Mobilya’dan geçiyor.

Yaşam alanlarınızda oluşturmak istediğiniz mükemmel dekorasyona gölge düşürebilecek olan masa üzerindeki boya lekelerinin nasıl çıkarılabileceğini öğrenmek için tıklayın.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.