Romantik Yatak Odası Dekorasyonlarıyla Hayatınıza Renk Katın

Romantik Yatak Odası Dekorasyonlarıyla Hayatınıza Renk Katın

Yatak odaları evlerde dekorasyonuna önem verilen odalar arasındadır. Evlerde dinlenmek için geçirilen zamanın büyük bir kısmı yatak odalarında geçmektedir. Yatak odalarının hem dinlendirici hem dekoratif hem de romantik özelliklerde dizayn edilmektedir. Yatak odalarının dizayn edilmesinde yatak odasını kullanacak olan kişilerin zevklerine uygun olması oldukça önemlidir. Dekorasyonunu beğendiğimiz, içinde huzur bulduğumuz, zevklerimize hitap eden yatak odalarında geçirdiğimiz zaman dinlendirici etkilere sahip olacaktır.

Eğer yatak odanızı sıfırdan dekore edecekseniz öncelikle yatak odası takımınızın tarzına ve modeline karar vermeniz gereklidir. Yatak odalarınızın dekorasyonunu belirleyen ana etmen yatak odası takımları olduğu için, yatak odanızda nasıl bir konsept oluşturmak istediğinize karar vermekten sonra o konsepte yatak odası takımı almalısınız. Yatak odası takımı modelleri arasından belirlediğiniz tarzdaki modelleri inceleyerek kolayca yatak odası takımını seçebilirsiniz.

Yatak odalarının ve yatak odası takımlarının renk seçimi oldukça önemlidir. Yatak odası takımları ağırlıklı olarak beyaz, kahve rengi tonları, metal ve siyah tonlarında üretilmektedir. Diğer renk tonlarında da yatak odası takımı bulabilirsiniz. Genellikle her model ve her tarzda belirgin bir renk bulunmaktadır. O renkte yatak odası takımı modeli ve tarzı kendini daha belirgin göstermektedir. Modellerdeki renk tonunun değiştirilebildiği bazı firmalarda mevcut modelin rengini değiştirmek yerine istediğiniz renkte kendini belli eden yatak odası çeşitlerini tercih edebilirsiniz.

Yatak odası dekorasyonu için yatak odası takımları ile uyumlu halı, perde ve aksesuarların uyumu çok önemlidir.  Bir odaya yalnızca yatak odası takımını konumlandırdığınızda oda oldukça boş kalacaktır. Evlere yaşanmışlık katan eşyalar genellikle mobilyalar dışında kalanlardır. Yatak odası takımı konumlandırıldıktan sonra halı ve perdeler konumlandırıldığında oda biraz daha yuvaya dönüşecektir. Aksesuarların da konumlandırılması ile yatak odaları sizler için içinde zaman geçirmekten keyif aldığınız yuvanızın bir parçası halini alacaktır.

Yatak odaları genellikle beyaz, kahve rengi tonları, siyah ve gri ağırlıklı üretildiği için beğendiğiniz renk tonlarını halı, perde ve aksesuarlara yansıtabilirsiniz. Halı, perde ve aksesuarların yatak odası tarzı ile uyumlu olmasının yanında renk ve tarz olarak birbirleri ile de uyumlu olması çok önemlidir. Birbiri ile uyumlu renk ve tasarımda alacağınız eşyalar ile yatak odalarınızın dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz.

Romantik yatak odası dekorasyonu için aydınlatmalar çok önemlidir. Yatak odalarında bazı işlerin yapılması sırasında aydınlık bir ışığa ihtiyaç duyulabildiği gibi dinlenme öncesi süreç için loş bir ışık kullanmaya ihtiyaç durulabilir. Loş ışık oluşturmak için abajur oldukça kullanışlı ve işlevsel olan aksesuarlar arasındadır. Dekoratif olarak birçok farklı tarzda, modelde ve renkte bulunabilen abajurlar işlevsel olarak ta oldukça kullanışıdır. Bazı abajur modellerinde dimmerli lamba özelliği sayesinde abajur sayesinde farklı düzeylerde aydınlatma da oluşturulabilmektedir.

Farklı dekorasyonlar oluşturmak isteyen kişiler için aplik ve lambaderler de aydınlatma çeşitleri olarak oldukça tercih edilebilmektedir. Apliklerin duvara monte edilebilmesi sayesinde alan yetersizliği olduğu için komodinleri karyola yanında konumlandıramayan kişiler için kullanışlı aydınlatmalardır.

Yatak odalarının dekorasyonunda yatak örtüleri ihmal edilmemesi gereken ev tekstil ürünleridir. Kabarık klasik yatak örtüleri seven kişiler veya spor yatak örtüleri sevenler için farklı birçok yatak örtüsü modeli bulunmaktadır. Beğendiğiniz model ve renkteki yatak örtüleri ile yatak odalarınızın dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz. Yatak odalarının dekorasyonunda kullanacak kişilerin fikirleri öncelikli olmalıdır. Her kişinin beğendiği tarz ve beğendiği renk bulunabilir. Yatak odası takımı modelleri incelenerek kendi yatak odanızı nasıl dekore etmek istediğinize karar verebilirsiniz.

Şık ve göz alıcı yatak odaları dizayn etmek için, özel tasarım yatak odası takımlarını keşfedebilirsiniz. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.