Klasik Ev Dekorasyonunda Monokrom Etkisi Nasıl Yaratılır?

Klasik Ev Dekorasyonunda Monokrom Etkisi Nasıl Yaratılır?

Siyah beyaz klasik kombinlerin şıklığı arttırdığı ev dekorasyonunda, bu kontrast renkler aklımıza doğrudan monokromu getirir. Oysa monokrom tek bir rengin farklı tonlarının dekorasyonda kullanılması olarak da ifade edilir. Klasik ev dekorasyonu için tercih edebileceğiniz monokrom stili, yaşam alanlarınızda yenilik yapmanızı sağlayabilir.

Siyah ve beyazın doğru kombin edilmesi sonucu ortaya çıkan monokrom moda akımı, ev dekorasyonunda da son zamanlarda kendisini hissettirmiştir. Asla modası geçmeyen bu iki renk, dekorasyonda zarif bir hava yaratır. Keskin geçişe sahip olan siyah ve beyazın kullanımı için dekorasyonda görünümü yumuşatmak istiyorsanız aksesuar seçimini farklı tonlarda yapabilir, monokrom etkisiyle evinize gelen misafirleri de büyüleyebilirsiniz.

Monokrom ev dekorasyonu için renk uyumu en çok dikkat edilmesi gereken konuların başında gelir. Renklerin kombin edilmesinde zorlanılıyorsa tek bir renkten yola çıkmak daha doğru olacaktır. Tek bir renk seçerek bu rengin farklı tonlarını kullanmak da evinizde monokrom etkisi yaratmanızı sağlayacaktır.

Siyah ve Beyaz Dışında Monokrom Etkisi Yaratabileceğiniz Renkler

Siyah ve beyazın keskinliğinden kurtulmak istiyorsanız kömür rengi ve yumuşak beyaz gibi daha soft renkler tercih ederek de monokrom etkisi yaratabilirsiniz. Grafik etkiyi kaybetmemeniz için kullanabileceğiniz bu renklerle daha canlı renklere sahip aksesuarlar kullanabilirsiniz.

Monokrom klasik ev dekorasyonu için gri ve pastel yeşili tonlarını da tercih edebilirsiniz. Durgun bir hisse sahip olan yeşil daha koyu tonlarla kullanıldığında evinize dış mekan havası katacaktır. Yeşil tonunu kullanmadan sadece kullandığınız gri rengi de ev dekorasyonunda son yılların en çok tercih edilen renkleri arasındadır. Zarif bir seçim olan griyi öne çıkarmak istediğiniz mobilyalarınızla rahatlıkla tercih edebilir ve asil yaşam alanları oluşturabilirsiniz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.