Retro Tarz Yemek Odası

Retro Tarz Yemek Odası

Teknolojinin ve hızla gelişen metropol şehirlerin gölgesinde yeşili az sokaklarda, gülümsemeye çekinen insanların arasında, elimizde bir kahve ile gezer olduk. Retro yemek odası içinde sıcacık çorbalarımızı içerken sevdiklerimiz ile geçmişi yad ederken bir yandan da bugünün modernizmin çizgileri ile buluşuyoruz. Bir sofraya oturup anılarımızı paylaşacağımız günleri özlerken retro yemek takımı sayesinde 70’lerin 80’lerin mutlu ve bol sohbetli sofralarını evlerimizde yaşatmaya devam edebiliyoruz.  Bu çizgiler sayesinde mimari açıdan güçlü forma sahip Retro yemek odası modelleri bir yandan 70’li yılların estetik anlayışı ile bizi buluştururken, bir yandan da renklerin sade kullanımı ile bizi tok bir stil ile karşılıyor. Kuğu gibi naif ahşap ayaklara sahip olan masa ve sandalyeler ile estetik bir şölen sunan bu takımlar, yemek odası ünitesi ile bir bütün oluşturuyor.

Oluşumun Bir Parçası

Retro kelimesi eskiye benzer yapılan yeni tasarımları açıklarken, yakın anlamlı olan vintage kelimesi eskiye dönüşün kendisi oluyor. Yemek odası dizaynı yaparken, öncelikle yapmanız gereken tabi ki Retro yemek masası takımını almak olacaktır. Her bütçenin dostu olan bu takımların zarefeti ile dekorasyon yapmak çok daha zevkli. Retro yemek odası dekorasyonu yaparken de eğer vintage dekorasyon tercih etmiyorsanız antikacılardan uzak durmanızı tavsiye ederiz. Bu tarz, mobilyalarda ince ayaklar ve doğal ahşap renkler kendini gösteriyor. Odanızın duvar rengine ve aldığı ışık miktarına göre masanız ile uyum içinde duracak olan sandalye renkleri için ise yeşil, sarı, fuşya, kemik rengi, gri gibi tonları tercih edebilirsiniz. Sandalyeleriniz de tercih edeceğiniz kumaşında silinebilir olması oldukça önem taşıyor. Bu sayede istenmeyen yemek veya içecek dökülmeleri sonucu sandalye kumaşlarınız da iz kalmayacak ve temizlik açısından oldukça kolay olacaktır. Masanız ve sandalyeleriniz bir bütün oluştururken onlara küçük dokunuşlar değdirmemek olmaz. Sandalyeler ile uyum içinde olacak masanızın üzerine koyacağınız trend parçalar ile tamamlayacağınız dekorasyonunuz oldukça modern bir görüntüye sahip olacaktır. Bu sayede dekorasyonunuz tamamlanacaktır.

Arka Fon

Arkada asalet içinde duracak olan yemek odası ünitenizin içini unutmamak gerekir. Ünitenizin raflarında cam tercih ettiyseniz içine modern yemek takımınızdan seçme yemek tabaklarınızı koyabilirsiniz. Ve yahut farklı bir tercih isterseniz fotoğraf çerçeveleri ile süsleyebilirsiniz. Sizin kullanmak istediğiniz modele ve beraberin de sizin tercihinize kalmış. Ancak tüm parçaları eski tarz da seçmek bir süre sonra sıkıcı olabilir. Dekoratif objelerinizi daha trend ürünlerden seçmenizi öneririz. Bu yüzden de retro yemek odası ünitenizin üzeri için, içine küçük çiçekler koyacağınız taş vazolar, minyatür arabalar ya da küçük biblolar öneririz. Bu sayede üniteniz çok dolu görünmeyerek minimalist bir görüntüye sahip olacaktır. Bir yandan da duvar için büyük aynalar düşünmeye başlayabilirsiniz. Tercih edeceğiniz aynaların orta ya da daha küçük boyuttta olması ile çoklu ayna asabilirsiniz. Parlak çerçeve veya modern çerçeveye sahip aynalar ile duvarınız oldukça göz kamaştıracaktır. Bir başka tercih önerisi isterseniz büyük ahşap çerçeveli saat ile tüm duvarınızı tek parça ile süsleyebilirsiniz.

Masa Tercihi

Şifonyeriniz ile duvarınızda oluşturacağınız manzara eşliğinde tüm misafirlerinizden tam not alacaksınız. Akşam yemeğine gelecek olan kalabalık aile gruplarınız için açılır bir masa tercih etmenizi öneririz. Zarif ayakları ile kuğu gibi duracak olan masanızın etrafında sohbet etmek herkes gibi size de iyi gelecektir. Retro yemek masası takımınızı altına sereceğiniz ince bir kilim ile tamamlamayı unutmayın. Geometrik ya da renkli detaylara sahip olan kilimler ile odanızın ve masanızın dekorasyonu tamamlanacaktır.  

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.