Mutfak Dolabı Seçiminde Son Trend Klasik Dolaplar

Mutfak Dolabı Seçiminde Son Trend Klasik Dolaplar

Mutfakların tasarımında belirleyici rol oynayan en önemli mobilyalar mutfak dolaplarıdır. Mutfak dolaplarının tarzı, mutfağın genel tarzını belirlemektedir. Son dönemlerde, mutfak tasarımı ve dekorasyonunda klasik mutfak dolapları revaçtadır. Klasik mutfak mobilyaları ile klasik yaşam alanları oluşturmak ve oluşturduğu klasik konseptin bütünlüğünü sağlamak isteyen kullanıcılar mutfak mobilyalarına önem vermektedir.

Klasik Mutfak Dolapları

Klasik yaşam alanlarını desteklemek ve şıklığı ile etkileyici bir mutfak tasarımı oluşturmak isteyen kullanıcılar klasik mutfak dolaplarını seçmektedir. Klasik mutfak dolabı tercih etmek isteyen kişilerin dikkat etmesi ve atlamaması gereken bazı konular mevcut.

Klasik mutfak dolaplarındaki oyma motifler, dolabın genel tasarımında etkileyici rol oynamaktadır. Ahşap dolapların üzerindeki oyma işçiliğinin el oyması olması dolabın değerini ve maliyetini arttıracaktır. Ancak bazı ahşap motifler fabrikasyon olarak insanları kandırmaya yönelik kullanılmaktadır. Bu fabrikasyon oyma motifler usta gözler tarafından incelendiğinde çok kolay bir şekilde anlaşılırken, nihai kullanıcıların kolay anlayamayacağı gözlemlenmektedir. Fabrikasyon işlemelerin, el işçiliği ile icra edilen ahşap mobilyalar ile aynı değerde olamayacağı aşikardır. Bu nedenle tercih edeceğiniz ahşap mutfak dolabınızı seçerken dikkatli davranmalısınız.

Varak kullanımı tercih edecek misiniz? Bu soruyu yanıtlamanız salon konseptinizi belirlemenizde etkili olacağı gibi, mutfak mobilyalarınıza ayırdığınız bütçede de belirleyici olacaktır. Altın veya gümüş varaklı cilalanmış oyma motifli ahşap mutfak dolapları, mobilyalarınızı değerlendireceği ve eşsiz bir tasarıma büründüreceği gibi maliyetlerini de arttıracaktır.

Son Yılların Trend Mobilyaları Klasik Mutfaklar

Son yıllarda yaşam alanlarında klasik tarz oluşturmak isteyen kullanıcılar bu klasik konsepti mutfaklarında da sürdürmeyi hedefliyor. Klasik mutfak dolapları, mutfak alanlarında klasik tarz oluşturmak isteyen kullanıcılar için olmazsa olmaz mobilyalar olarak karşımıza çıkıyor. Varaklı, ahşap oyma motifli ve daha sade klasik mutfak mobilyaları gibi farklı model seçenekleri bulunmaktadır.

Mutfağınıza Uygun Mutfak Dolabı Seçimi

Mutfağınızda oluşturmak istediğiniz konsepte uygun mobilya seçimi gerçekleştirmeniz, mutfağınızda sağlayacağınız tarz ve dekorasyon açısından oldukça önemlidir. Büyük bir mutfağa sahipseniz, mutfak masaları, odanın içerisinde bulunan ada şeklinde masa ve tezgâh ölçüleri gibi değişkenler devreye girecektir. Ancak daha ufak bir mutfağınız varsa da mutfağınızı boğmayacak tarzda mutfak dolapları ve mobilyaları seçmeniz gerekecektir.

Klasik mutfak dolapları ve mobilyalarının sağladığı en güzel yararlardan birisi de mutfak dolap mobilyalarınızın istediğiniz ölçü ve renk seçeneklerinin olmasıdır. Mutfak dolaplarınız sizin vereceğiniz ya da belirlediğiniz ölçüler dahilinde özel olarak üretilip, montaja hazır hale getirilmektedir. Hazır mutfak mobilyalarında bu ayrıcalığı bulamayarak istediğiniz model dolabı satın alamayacaksınız. Çünkü hazır mutfak mobilyaları standart ölçülerde üretildiği için kişiye özel esneme yapılmamaktadır.

Klasik Mutfak Dolabı Fiyatları

Klasik mutfak dolaplarının fiyatları, evinde klasik konsept oluşturmak isteyen kullanıcılar tarafından oldukça merak edilmektedir. Ancak klasik mutfak dolaplarının fiyatlarını birçok etmene bağlı olarak değişmektedir. Bu etmenler, varak ve çeşidi, ahşap kalitesi, oyma motifler, el işçiliği, özel üretim ve tasarım detayları ön plana çıkmaktadır. Tüm bu detaylar ile birlikte kişiye özel ölçü ve renk seçimi ile üretimi gerçekleştirilen klasik dolapların fiyatları ölçü bazlı kararlaştırıldığı için değişmektedir.

Altın varaklı bir klasik dolap, sade klasik mutfak dolabına göre daha maliyetli olacağından fiyat daha yüksek olacaktır. Bununla birlikte el işçiliği ve emeği ile uzun sürede ve daha dayanıklı üretilen mobilyaların değeri, hazır mutfak dolaplarından doğal olarak yüksek olacaktır. Burada devreye sanat dahil olmaktadır. Sanatın dahil olduğu durumlarda fiyat skalasını belirlemek oldukça zor olmaktadır.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.