Perdelerinize Uygun Yemek Odası Seçmek İçin Dikkat Edilecekler

Perdelerinize Uygun Yemek Odası Seçmek İçin Dikkat Edilecekler

Klasik yaşam alanlarında tecih edeceğiniz yemek odalarının perdeleriniz ile uyumlu olması önemli olacaktır. Perde ve mobilyalarınız uyumu eşsiz bir konsepte sahip olmanızı sağlayacaktır. Yeni evlenecek olan çiftler için evlerini dekore etmek oldukça kolaydır. Tüm eşyaların yeni alınacağı için birbirine uygun şekilde mobilya ve eşyalar seçilebilmektedir. Ancak kurulu evi olan ancak evindeki bazı mobilya ve eşyaları değiştirmek isteyen kişiler için uygun eşya seçimi zorlayıcı olabilir.

Evlerde değiştirilecek ve yenilecek eşyaların türlerine göre zorluk derecesi de değişmektedir. Salon ve oturma odalarında genel olarak tarzı belirleyen ve dekorasyonda önemli olan mobilya oturma gruplarıdır. Eğer koltuk takımları değiştirilecekse ve farklı tarzlarda koltuk takımı alınmak isteniyorsa diğer eşyalara uygun mobilya seçmek zor olabilir.

Eğer evinizde yenilemek istediğiniz mobilya yemek odası takımı ise, evinizin eşyalarına uyumlu yemek odası grubu seçimi daha kolay olabilir. Evinizde yenileyeceğiniz mobilyanın diğer eşyalara uyumlu olması çok önemlidir. Renk, tarz ve boyut olarak diğer eşyalara uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz.

Eğer odanızdaki diğer mobilyalar klasik tarzlarda ise klasik yemek odası çeşitlerini incelemelisiniz. Klasik yemek odası modelleri arasında evinizdeki diğer eşyaların renkleri ve boyutları en uygun olanını seçmelisiniz. Evinizdeki diğer mobilyalarla alakasız bir renkte yemek odası takımı alınması oldukça yanlış bir tercih olacaktır. Eğer odanızda ağırlık olarak açık renkler bulunuyorsa tercih edeceğiniz klasik renkli yemek odası grupları da açık renklerde olmalıdır.

Yemek odası takımları genellikle ahşap görünümlü tercih edilmektedir. Ancak birçok farklı ton ve desende ahşap bulunmaktadır. Odanızda bulunan diğer ahşap görünümlü mobilyalardan farklı renkte alacağınız yemek odası mobilyaları oldukça alakasız bir görünüme neden olacaktır.

Mobilyaların Perde ile Uyumu

Yemek odası takımları ile perdelerin uyumu diğer eşyalar kadar önem taşımaktadır. Tüm eşyaların birbirine yakın tarzda olması ve dekoratif açıdan uyum sağlaması önemlidir. Salon veya oturma odalarınızda değiştireceğiniz mobilya yalnızca yemek odası takımı ise yemek odası takımı ile perdelerin uyumuna dikkat edilebilir. Özellikle yemek masasının cam kenarında konumlandırılacağı odalarda perde ile uyumuna dikkat edilmektedir. Yemek masası sandalyelerinin döşemeleri ile perdenin uyumu önemlidir.

Genellikle evlerde koltuk takımı ile uyumlu perdeler seçilmektedir. Renk ve desen olarak koltuk takımları ile uyumlu perde seçilmektedir. Yemek masası sandalyelerinin perdeler ile uyumlu seçilmesi durumunda koltuk takımları, perdeler ve sandalyeler birbirleri ile uyumlu olacaktır. Bu üç eşya grubunun birbirleri ile uyumlu seçilmesi için öncelikle tarz ve renk tonuna dikkat edilmektedir. Birbiri ile tamamen aynı olan eşyaların kullanımı tercih edilmemelidir. Birbirlerine yakın renk tonları ve uyumlu modeller seçilmelidir.

Eğer oturduğunuz ev kendinize aitse ve uzun süreler bu evde yaşamayı planlıyorsanız, yemek odası takımının parkelerle olan uyumuna da dikkat edebilirsiniz. Parkelerde ahşap desenlerde olduğu için yemek masaları ile parkenin uyumlu olması oldukça hoş bir görünüm sağlayacaktır.

Odanızda bulunan televizyon ünitesi, orta sehpa, zigon sehpa gibi mobilyalarınız parlak cilalı ise alacağınız yemek odası takımının da parlak cilalı olmasına dikkat edebilirsiniz. Ancak mobilyaların parlaklık düzeyleri ve o modelde parlak cilanın nasıl durduğu da önemlidir. Klasik mat yemek odası grupları ile bazı parlak mobilyalar uyumlu olabileceği gibi tam tersi durumda geçerli olabilir. Seçeceğiniz yemek odası takımının evinizdeki diğer mobilya ve eşyalarla olan uyumu çok önemlidir.

Evlerinizde değiştireceğiniz mobilya ve eşyaların diğer eşya ve mobilyalar ile uyumlu olması önemlidir. Yaşam alanında farklılık oluşturmak isteyen ancak bu farklılığın diğer mobilyalar ile uyumlu olmasını isteyen kişiler için uygun mobilya ve eşya seçimi zor olsa da fazla model inceleyerek ve fazla mağaza gezerek istenen dekorasyona sahip olunabilir.

Masko klasik aksesuar modellerini keşfedeceğiniz ve sizler için hazılardığımız rehber blogumuzu okumak için tıklayın.
Copyright © 2010-2023 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.