Klasik Ayna Tasarımlarının Yaşam Alanlarında Kullanım Alanları

Klasik Ayna Tasarımlarının Yaşam Alanlarında Kullanım Alanları

Aynalar yaşam alanlarında oluşturduğu büyüleyici konsepti ve havası ile en etkileyici aksesuar modelleri arasında yerini almaktadır. Özellikle klasik model aynaların yaşam alanlarına katacağı olumlu etki çok daha fazla olacaktır. Aynanın ahşap oyma motifli ve altın varaklı çerçevesi ile birlikte ihtişamını arttırırken yaşam alanlarına katacağı şık dekoratif hava da eş zamanlı olarak artacaktır. Klasik aynalar modelleri gereği tasarım çerçeveler ile oluşturulan farklı modellerde üretilmektedir. Salonlarınızda, yemek odanızda, yatak odanızda veya antreleriniz ayna kullanılacak alanlardır. Hemen hemen evinizin her alanında ayna kullanabilirsiniz. Yemek odası takımınızın konsol üzerinde, yatak odanızda hem gardırobunuzda hemde tuvalet aynasında, antrenizde Dresuar ya da portmantonuzun üzerinde aynalarınızı kullanabilirsiniz. Klasik aynalar genellikle konsol üzeri ve Dresuar üzerinde tercih edilmektedir. Bunun sebebi ise bu mobilyaların tam üzerinin ayna kullanımına imkân vermesidir.

Yatak Odasında Klasik Aynaların Kullanımı

Yatak odalarında klasik aynaların kullanımı genellikle gardırobun üzerinde ya da tuvalet aynasında kullanılmaktadır. Yatak odaları genellikle giysi değiştirilen alanlar olduğu için bu alanlarda şık bir boy aynası kullanımı tam yerinde olacaktır. Bu nedenle klasik boy aynalarını yatak odalarında kullanmanız şık bir tasarım oluşturabilirsiniz.

Klasik aynalar yatak odalarında makyaj masalarının hemen üzerinde de kullanılmaktadır. Masalar ile birleşik tasarıma sahip tuvalet aynaları olabileceği gibi masanın hemen üzerinde masa ile birleşik olmayan ancak mobilyanın genel konsepti ile uyumlu olacak klasik aynaların kullanımı oldukça şık bir görünüm sunacaktır.

Yemek Odalarında Klasik Aynalar

Yemek odalarında genellikle konsol üzerinde kullanılması tercih edilen aynalar ile mobilyalarınızın şıklığını destekleyebilirsiniz. Genellikle konsol üzeri birleşik aynaların tercih edildiği konsolların aynasız modelleri de mevcuttur. Bu aynasız konsol modelleri de üzerinde istenilen ayna modelleri kullanılma imkânı sunulmaktadır.

Yemek odası takımlarında aynaların kullanım alanları genellikle konsol üzerinde konumlanmaktadır. Konsolun genel boyutu ile paralel ölçülerde kullanılacak klasik aynalar büyük bir uyum içerisinde şık alanlar oluşturmanızı sağlayacaktır.

Antrelerde Dresuarlar ile Birlikte Ayna Kullanımı

Kapıdan dışarı adımınızı atmadan bir adım önce son kez saçınıza başınıza ve kıyafetlerinize bakmanız son rötuşları yapacağınız alanlar antrelerinize yerleştireceğiniz Dresuar üzeri aynalar olacaktır. Bu aynalar ayakkabınızı giyip, kış ise montunuzu giydikten sonra yaz ise çantanızı veya anahtarlarınızı dresuarınızın üzerinden aldıktan sonra son kez üzerinize bakıp kontrol etmenizi sağlayacaktır. Bununla birlikte genellikle dar ve koridorlar halinde olan antreleri daha geniş gösterecek aynalar ferah yaşam alanları oluşturmanızı destekleyecektir.

Dresuar üzeri ayna kullanımı evinizin genellikle göz önünde olmayan ve unutulan alanlarındaki şıklığı arttırarak unutlan hiçbir nokta olmamasını sağlayacaksınız. Böylece evinizin her köşesinde eşsiz bir tasarım ve konsept uyumu yakalayarak şık ve etkileyici yaşam alanları oluşturabilirsiniz.

Salonlarda Klasik Ayna Kullanımı

Genellikle salonlar ayna kullanımı en az olan alanlardır. Ancak yemek odası takımını salonunda koltuk takımı ile birlikte kullanılan konseptlerde yer verilmektedir. Bununla birlikte aynalı tv üniteleri ile de salonlarda ayna kullanımını arttırabilirsiniz.

Aynalar yaşam alanlarında şık ve etkileyici yaşam alanlarını oluşturan en önemli aksesuar ürünlerindendir. Bu klasik ayna olduğunda daha da dikkat çekici ve büyüleyici ortamlar oluşturmanızı etkileyecektir. Yaşam alanlarımızda oluşturduğumuz konseptlerde aynalara yer vermeniz hem ferah hem aydınlık hemde lüks yaşam alanları oluşturmanızı sağlayacaktır. Eşsiz alanlar oluşturmak için her ayrıntısına kadar düşündüğünüz ve tasarladığınız, seçtiğiniz mobilyaların birbirleri ile uyumlu ve yaşam alanlarınızda doğru kullanımının gerçekleştirmesi gerekmektedir. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.