Mutfağınızın Dağınık Gözükmemesi İçin Tüyolar

Mutfağınızın Dağınık Gözükmemesi İçin Tüyolar

Lüks ve göz alıcı yaşam alanlarında tasarım ve dekorasyon oldukça önemlidir. Ancak bu şık ve göz alıcı dekorasyonu kullanırken de dikkat edilmesi gerekmektedir. Yaşam alanlarında en çok ve hızlı dağılan ve evin dağınık gözükerek dekorasyonun önüne geçildiği alanlar mutfaklar olmaktadır. Mutfaklar genellikle tabak, bardak, çatal, bıçak, tencere gibi yemek yedikten sonra kaldırılmadığı ve temizlenmediği durumlarda yaşam alanlarında özenerek ve üzerine titreyerek hazırlanan dekorasyonun önüne geçebilmektedir. Durum böyle olunca, kullanıcılar, şık bir yaşam alanı oluşturmasının yanında, bu şık alanı da korumayı bir görev edinmelidirler. Düzenli bir mutfak kullanımı ile özenerek tasarladığınız yaşam alanlarınızı ilk günkü tasarımı ve şıklığı ile kullanabilirsiniz.

Şık yaşam alanlarınız konuklarınızın gözdesi olacaktır. Bu alanlarınız tüm gözlerin üzerine çekildiği alanlar olarak tasalanmaktadır. Bu sebeple ortamdaki en ufak bir düzensizlik ve dağınıklık tasarıma leke düşürebilir. Bu sebeple mutfağınızın dağınık görünmemesi için vereceğimiz önerileri dikkate almanız yararınıza olacaktır.

Mutfağınızdan Gereksiz Eşyaları Kaldırın

Mutfağınızda zamana bağlı olarak biriken birçok araç gereç olacaktır. Bu yaşam alanlarında bu gibi araçları sık kullanmıyorsanız el altından kaldırmanız yararınıza olacaktır. Servislikler, tabaklar, bardaklar, çatal, kaşık ve bıçaklar gibi eşyaların el altında tutulması kalabalık bir görünüme yol açacaktır. Her ne kadar tabaklıkları tabaklık rafına assanız, bardaklarınızı da mutfağınızdaki düzenleyicilere yerleştirseniz de bu sayı artık gösterdiğinde kalabalık ve göz yoran bir tasarım doğal olarak oluşacaktır.

Bununla birlikte ocakta ve mutfak tezgahında kullanılmayan tencere ve saklama kaplarının da unutulmaması oldukça önemli olacaktır. Mutfağın derli toplu, tüm eşyaların yerli yerinde olması gerekmektedir.

Mutfağınızda yer alan ve sürekli kullanmadığınız gereksiz eşyaların başında mutfak robotları, bıçaklar ve kesme tahtaları da gelmektedir. Genellikle tezgâh üzerinde yer alan bu araç ve gereçler genellikle mutfak tezgahında unutulmakta ya da yerleştirilmektedir. Bu durum tasarımı ön planda tutan mutfak tezgâhınızın şıklığının önüne geçecek ve mutfak dekorasyonunuzu sıkıntıya sokacaktır.

Tezgâh Düzenleyicileri Kullanın

Mutfaklar için tasarlanan tezgâh düzenleyiciler ile daha derli toplu bir görünüm elde edebilirsiniz. Örneğin demir ile duvara tutturulmuş, tabaklıklar, bardaklıklar ve askılıklar tercih ederek mutfağınızda elinizin altında olmasını istediğiniz araç ve gereçlere kolay ve hızlı ulaşırken her şeyin yerli yerinde olmasını da sağlayacaksınız.

Tezgâh düzenleyicilerin içerisinde mutfak çekmecelerinde yer alan, çatal, kaçık ve bıçak düzenleyici raflar yer alırken, baharatlık gibi tezgâhta tasarruflu yer kullanan ve tüm ürünlerin yerli yerinde kullanılmasını sağlayan ev eşyalarını kullanmalısınız.

Tezgahta tercih edilen set düzenleyiciler ile bu setin üzerinde ve altında farklı eşyalarınızı kullanarak iki katı yer tasarrufu sağlarken, daha çok eşyayı elinizin altında barındırabilirsiniz. Üstelik tamamen düzenli ve simetrik bir konsept sunması ile birlikte kullanıcıların ve konukların gözüne batmayarak, lüks mutfak tasarımınızın da önüne geçmeyecektir.

Mutfak Masanızın Derli Toplu Olması

Mutfağınızda bir masa tercih ediyor ve aktif olarak kullanıyorsanız bu masanızı derli toplu bir düzende tercih etmenzi yararınıza olacaktır. Çok sık kullanılan bu mobilyaların üzerinde sürekli bir eşya, tabak, çatal, kaşık, peçetelik, sürahi gibi eşyalar bulunmaktadır. Ancak bir alanda eşya ne kadar artarsa bu alanlarda düzensizlik baş gösterecektir. Bu sebeple elinizden geldiği kadar el altında az eşya barındırmaya çalışmalısınız. Böylece lüks yaşam alanlarınızda derli toplu bir kosnepte ulaşmakta kendiliğinden gelişecek bir süreç olacaktır.

Mutfaklarınızda yeni bir tarz ve dekorasyon oluşturmak istiyorsanız country mutfak mobilyalarını keşfedeceğiniz bu blog makalemizi inceleyin.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.