Göz Alıcı Klasik Yatak Odası Takımları

Göz alıcı klasik yatak odası takımlar

Evlerde önemli dinlenme alanlarından olan yatak odalarının tasarımlarına oldukça önem verilmektedir. Klasik yatak odası dekorasyonunun en önemli unsurları ise yatak odası takımlarıdır.

Klasik yatak odası takımları, oldukça göz alıcı modellerde tasarlanmaktadır. Yatak odası takımlarında modele dikkat edildiği kadar işlevselliğe de dikkat edilmelidir. Yatak odası takımları gardıroplarının raf düzenleri değişiklik göstermektedir. Raf, askılıklar, çekmeceler, yorgan- yastık konması için daha geniş üst raflar olan gardırop modelleri bulunmaktadır. İhtiyacınıza en uygun olan raf düzenine sahip klasik mobilya yatak odası seçiminde bulunabilirsiniz.

Yatak odası takımı alırken dikkat edilmesi gerekenler

Yatak odası takımı alırken, yatak odanızın büyüklüğüne uygun yatak odası takımı almanız gereklidir. Özellikle küçük olan yatak odalarında yeterli hareket alanı sağlanması için uygun ölçülerde mobilya seçilmelidir. Klasik yatak odası takımları, genellikle büyük ürünler oldukları için odada kaplayacağı yerin hesaplanması önemlidir. Yatak odası takımları geniş alanlı mağazalarda sergilendiği için, yatak odanızda ne kadar yer kaplayacağını hesaplayamayabilirsiniz. Bu nedenle eşya almadan önce yatak odanızda gardırop koyabileceğiniz duvar genişlikleri gibi temel ölçümleri almanız işlerinizi kolaylaştıracaktır. Bazı firmalarda, mimarlara odanızın ölçülerini verdiğinizde eşyaların odanızda ne kadar yer kaplayacağına ilişkin kroki ve farklı dekorasyon önerileri sunmaktadır. Bu şekilde yatak odası takımlarınızın odanızda ne kadar yer kaplayacağı konusunda fikir sahibi olabilirsiniz.

Genellikle yatak odaları standart takımlar olmakla birlikte takım içeriğinde işlevselliğe uygun değişiklik yapılabilme imkanınız da bulunmaktadır. Örneğin odanızın genişliği ve ihtiyacınıza göre, farklı kapak sayılı ve farklı genişlikte gardırop alabilirsiniz. Komodin, makyaj aynası, gardırop, baza, şifonyer gibi ürünlerden ihtiyacınıza uygun olanları ekleyip, ihtiyacınız olmayanları eleyebilirsiniz.

Yatak odası alırken dikkat etmeniz gereken en önemli husus, klasik yatak odası takımı modellerinde kullanılan malzemenin kalitesidir. Gardıroplar, uygun kalitede ve dayanıklılıkta olduklarında uzun süreler kullanılabilen ürünlerdir. Bu nedenle ürünlerin kalitesi oldukça önemlidir.

Yatak odasında karyolalar sandıklı, bazalı ve çekmeceli olarak seçilebilmektedir. Eğer muhafaza etmeniz, depolamanız gereken eşyalarınız varsa bazalı karyolalar sizlere bu eşyalarınız için depolama imkanı sunacağı için tercih edebilirsiniz. Yatak odanız için yatak seçiminde bel sağlığı ve omurga sağlığı için uygun kalitede yatak seçimi yapmalısınız. Yatak seçimi yaparken yatakta bulunan sünger, yay, yün, pamuk ve visko katmanlara göre seçim yapabilirsiniz.

Yatak odası dekorasyonunda aydınlatmalar oldukça önemlidir. Özellikle uyumadan önce ve uyku sırasında kullanılan aydınlatma düzeyinin uygun şekilde ayarlanması gereklidir. Karanlık odada uyumak vücudumuz için gerekli uyku ortamını sağlamaktır. Bu nedenle uyku sırasında abajur ve gece lambası gibi ışık kaynaklarının da kapalı olması gereklidir. Diğer ışık kaynaklarını seçerken odanızın dekorasyonuna ve büyüklüğüne göre karar vermelisiniz. Yeteri kadar aydınlatmanın sağlanması için büyük odalara küçük, küçük odalara büyük avize almaktan kaçınmalısınız. Avize yatağınızın üzerinde konumlanacaksa, camlı ve ağır avizeleri tercih etmemelisiniz.

Klasik yatak odası takımlarında beyaz ve ahşap renkler en fazla tercih edilen renklerdir. Ahşabın her tonu ve tüm renklerde yatak odası takımı bulabilirsiniz. Klasik yatak odası takımı fiyatları, yatak odası takımı içerisinde olan mobilya sayısına, ürünlerin üretim malzemesine, modeline ve boyutuna göre değişiklik göstermektedir.

Yatak odası takımlarının dekorasyonunda birçok önemli husus bulunmaktadır. Yatak odanızın boyutlarına uygun olan ve ihtiyacınızı en iyi şekilde karşılayacak yatak odası takımı seçmeniz gereklidir. Eğer uzun süreler yatak odası takımınızı kullanmak istiyorsanız, malzeme kalitesine de dikkat etmeniz gereklidir. Çizilme ve darbelere karşı dayanıklı ahşap seçmelisiniz.
Copyright © 2010-2023 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.