Lüks Yatak Odası Konseptleri Nasıl Oluşturulur?

Lüks Yatak Odası Konseptleri Nasıl Oluşturulur?

Yatak odaları dinlenmek için evde en fazla zaman geçirilen alanlar arasındadır. Lüks Yatak odası konseptleri oluşturulurken hem rahatlığına hem de dekorasyonuna önem verilmektedir. Lüks yatak odaları konseptleri oluşturulurken de dekorasyon, kullanışlılık ve rahatlık gibi hususlar göz önüne alınmalıdır.

Lüks yatak odası konseptleri oluşturulurken dikkat edilmesi gerekenler;

Şıklık

Yatak odalarının dekorasyonlarının kullanacak kişilerin zevklerine uygun olması oldukça önemlidir. Tüm yaşam alanlarının estetik özellikleri kişilerin enerjisini etkilemektedir. Lüks yatak odası dekorasyonu yapılırken şıklığa dikkat edilmeli ve seçilen her mobilyanın uyum sağlaması amaçlanmalıdır.

Boyut

Yatak odası takımları ve diğer tüm mobilyaların hem kullanım hem de görünümü için yaşam alanlarının ölçülerine uygun boyutlarda olmaları oldukça önemlidir. Yatak odalarının ölçülerinden daha büyük boyutlarda seçilen yatak odaları takımları alana sığmayabilir, hareket alanını daraltabilir, ortamda kalabalık bir görünüme neden olabilir ve görünüm açısından olumsuz bir izlenime sebep olabilir. Yatak odalarına göre küçük boyutlarda seçilen yatak odası takımları ise alanda boş bir görünüme sebep olabilir ve kullanım açısından yetersizliğe sebep olabilir.

Alanların ölçüsüne uygun mobilya seçmek oldukça zorlayıcı bir durumdur. Geniş alanlarda incelenen mobilyaların dört duvar arasında ne kadar yer kaplayacağını göz önüne getirmek zor bir durumdur. Bu nedenle mobilya alınmaya gitmeden önce alanların ölçüleri hesaplanarak gidilirse, mobilyaların boyutları sorgulanarak uygun yatak odası mobilyaları seçilebilir.

Mobilya seçimi

Yatak odası takımları yatak odalarının olmazsa olmaz mobilyalarıdır. Lüks yatak odası fikirleri için birçok yatak odası takımı bulunmaktadır. Yatak odası takımları, yatak odalarının dekorasyonunun belirlenmesinde esas etmeni oluşturmaktadır. Yatak odası takımının dışında kalan halı, perde, aksesuar gibi diğer eşyalar dekorasyonu tamamlamaktadır.

Yatak odası takımları içerisinde birçok mobilya bulunmaktadır. Ancak her takımın içerisinde bulunan mobilyalar ve özellikleri değişkenlik göstermektedir. Yatak odası takımları içerisinde bulunan mobilyaları ve özelliklerini incelemeli, alanınıza ve ihtiyaçlarınıza uygun özelliklerdeki mobilyaları seçmelisiniz.

Yatak odası gardıropları genellikle 6 ve 8 kapılı olarak tercih edilmekte ancak alanların özellikleri ve ihtiyaçlara göre farklı boyutlarda da gardıroplar üretilmektedir. Gardırop seçiminde büyüklüğü kadar raf düzeninin kullanışlılığı da önem taşımaktadır. Gardıropların raf düzenleri oldukça değişiklik göstermektedir. Gardırop içerisinde farklı yüksekliğe sahip askılıklı alanlar, çekmeceler, farklı boyutlarda raflar bulunmaktadır. Eşyalarınıza uygun rafları olan gardıroplar ile eşyalarınız için yeterli yerleştirme, konumlandırma ve depolama alanına sahip olabilirsiniz.

Bazı yatak odası modellerinde tuvalet aynası yerine şifonyerler bulunmakta ve şifonyerin üstüne ayna konumlandırılmaktadır. Zevkinize ve ihtiyaçlarınıza göre sizde şifonyer olan yatak odası takımlarını tercih edebilirsiniz.

Rahatlık

Yatak odaları için mobilya seçiminde model ve tarzı kadar kullanışlılığı ve rahatlığı da önemlidir. Rahat mobilya diye bir mobilya modeli bulunmamaktadır. Çünkü her kişinin rahat ettiği mobilya özellikleri değişkenlik göstermektedir. Kendinize uygun rahatlıkta ürünleri seçmelisiniz.

Aydınlatma

Yaşam alanlarının görünümü ve kullanımı için aydınlatmalar oldukça önemlidir. Yatak daları ve tüm yaşam alanlarında hem dünlük yaşam için yeterli düzeyde hemde loş ortam oluşturmak için uygun olan aydınlatmalar kullanılmalıdır. Yatak odalarında en fazla kullanılan aydınlatmalar avize ve abajurlardır. Abajurlar ile hem gece kullanım kolaylığı sağlayabilir hem de loş dinlenme ortamı oluşturabilirsiniz.

Aksesuar

Yaşam alanlarının dekorasyonlarını tamamlama da aksesuarlar oldukça kullanılmaktadır. Yatak odalarında aynalar, biblolar, tablolar, vazolar ve abajurlar gibi birçok aksesuar tercih edilmektedir. Aksesuar seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli husus yatağa yakın kısımlarda olası kazalara neden olabilecek aksesuarların konumlandırılmaması gerektiğidir.

Lüks yatak odası modelleri ile hayalinizdeki lüks tasarımlı yatak odalarını dekore edebilirsiniz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.