Osmanlı Tasarımı Ev Dekorasyonları

Osmanlı döneminin görkemli saraylarını evinize getirmek ister misiniz? Geçmişte büyük izler bırakan Osmanlı'nın dekorasyonu ince işçilikler ile ihtişam bulmaktadır. Halılar, kırlentler, sedirler, gümüş ya da bakır sehpalar, büyük şatafatlı avizeler, Osmanlı Dönemi dekorasyonunu benimseten detaylardır. Altın ve gümüş varaklar, yaldızlar yine Osmanlı çizgisi taşırlar. Klasik dekorasyon, Osmanlı'da tam anlamıyla muhteşem izler bırakmıştır. Eski Osmanlı dönemi klasik mobilya dekorasyonlarını evinize uygulamak istiyorsanız klasik dekorasyon üzerine doğu motifleri ekleyebilirsiniz.

Salonlarda, sedirler, berjerler, oymalı dolaplar ve duvar halıları kullanılarak Osmanlı tarzı bir klasik salon elde edilebilirsiniz. Oluşturduğunuz salona dekoratif objeler içerisinden bakır ibrikler ve şamdanlar ekleyerek tam bütünlük sağlayabilmeniz mümkün.

 

Yatak odalarında kullanılacak büyük ahşap oymalı ya da altın yaldızlı yatak başlarıyla güzel bir saray uykusu çekebilirsiniz. Yine büyük ahşap oymalı elbise dolapları ve büyük aynalar Osmanlı tarzını yansıtırlar. Yatak odanızda bir saray ihtişamı yaratmak istiyorsanız muhteşem klasik yatak odaları tam size göre!

Dekorasyon bir bütünlük gerektirmektedir. Bu nedenle duvar kağıdı ve perdeler de Osmanlı havasını evinize işleyebilmek için önemlidir. Duvar ve perdelerde kullanılacak koyu renkler ve floral desenler evinizi sarayın ciddiyetiyle sarıp sarmalar. Duvar kağıdı üzerine asılan duvar halıları ve bol işlemeli duvar aynaları da Osmanlı'yı yansıtmakta birebirdir.

Eski dönemlerin o ağır ve ihtişamlı şıklığını kendi evinizde de elde etmek istiyorsanız Asortie klasik salon takımları ve yatak odası takımlarını inceleyebilirsiniz.
Copyright © 2010-2023 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.