Lüks Yaşam Alanlarına Özel Tırnaklı Aynalar

Lüks Yaşam Alanlarına Özel Tırnaklı Aynalar

Bir dekorasyona yön veren ve oluşturulan genel stilin destekleyici olan unsur, tartışmasız biçimde aksesuardır. Aksesuarlar arasında ise bu işlevi en iyi biçimde yerine getiren ve en çok tercih edilen ise yine koşulsuz şartsız aynalardır. Nasıl ki dekorasyonda aksesuarların özel bir yeri varsa, aksesuarlar arasında da aynaların ayrıcalığı bulunmaktadır. Ayna modelleri içinde de klasik ayna modelleri hiçbir zaman modası geçmeyen ve trendler arasındaki yerini asla kaybetmeyen koleksiyonlara işaret etmektedir. Klasik ayna modelleri içerisinde de tırnaklı ayna modelleri her daim özel bir konuma sahiptir. Bu yüzden tırnaklı aynalar için altı kalın çizgilerle çizilip, tırnak içinde ifade edilmesi gereken pek çok şey dile getirilmelidir. Bundan evvelse aynalar ile ilgili hepimizin aşina olduğu ama kimi zaman gözden kaçırabileceği bazı detayların üzerinden geçmekte fayda var. Çünkü aynalar yaşam alanlarımızın her bölümünde karşımıza çıkıyorlar. Hem dekoratif katkılar sunuyor hem de fonksiyonel anlamda işimize yarıyorlar. Salonlarda, oturma odalarında, yemek odalarında, antrelerde, banyolarda, dresuarların üzerinde, vestiyerlerin köşesinde kısacası insan elinin değdiği her yerde hayatı yansıtıyorlar.

Ayna Modelleri İle Dekoratif ve Fonksiyonel Katkılar

Aynaların, aksesuarlar arasında ayrıcalığının olmasının farklı nedenleri var. Hepsi de, aynalar sayesinde elde edilen fonksiyonel katkılar üzerinde yükseliyorlar.

Öncelikle ayna modelleri değişen zevklere ve dekorasyon biçimlerine göre şekil alabiliyor. Oval kesimli aynalar, köşeli hatlara sahip aynalar yahut hem oval hem köşeli hatlara aynı anda sahip olan tasarımlar! Söz konusu aynalar olunca her birine rastlamak mümkün! Ayrıca klasik ayna modelleri akla gelebilecek her boyutta tasarlanıp üretilebiliyorlar. Bu, aynaların en çok kullanılan aksesuar olmasını sağlayan en önemli nedenlerden biri!

Tek parça büyük aynalar, parçalı aynalar, çok küçük ölçülerde tasarlanıp bir araya getirilince daha büyük bir şeklin parçası olan aynalar derken, alternatifler binlerle ifade edilecek kadar çeşitleniyor ve  şekilden şekle giriyorlar.

Ayrıca ayna modelleri bulundukları her mekana ferahlık katmanın ve bir alanı olduğundan daha geniş göstermenin en kolay ve etkili yoluna dönüşüyorlar. Kazandırdıkları bu ferahlık aydınlatma ürünlerinin sağladığı ışığı yansıtmalarıyla ikiye katlanıyor. Bu nedenle özellikle küçük ve tek pencereli, yani az ışık alan banyolarda daha büyük aynaların kullanıldığı göze çarpıyor.

Zarafetin Göstergesi: Tırnaklı Ayna Modelleri

Klasik ayna modelleri ise modern ya da klasik tüm dekorasyon biçimlerine uyum sağlıyorlar. Ancak özellikle klasik dekorasyon içinde devleşiyorlar. Ağırlıkla altın ve gümüş varakların uygulandığı, çerçeveleriyle göz kamaştıran klasik ayna modelleri evlerinize gösteriş kazandırıyor. Bu gösterişi bir kat daha artırmayı arzu edenler ise tercih haklarını tırnaklı ayna modelleri ile kullanıyorlar.

Tırnaklı aynalar üzerlerindeki ince ince işlenmiş oymalar ile adeta zarafetin vücut bulmuş hallerine dönüşüyorlar. Bununla birlikte oymalara yer vermek istemeyenler için düz hatlara da sahip olabiliyorlar. Emin olabilirsiniz ki, daha sade hallere büründüklerinde dahi sahip oldukları görkemden bir şey kaybetmiyorlar. Tırnaklı aynalar evin pek çok yerinde kullanılabiliyor olsalar da, ağırlıkla giriş kısmında, koridor ve salonlarda yer alıyorlar.

İhtişamın Göstergesi: Görkem Ayna Tırnak Modeli

Evlerinde lüks aksesuar seçimlerinden vazgeçemeyenlerin değerlendirebileceği harikulade bir tasarım yine Asortie Mobilya koleksiyonları arasında bulunuyor. Lüks ayna modelleri arayışında olanların dikkatini parlayan bir inci gibi üzerine çeken Görkem Ayna Tırnak Modeli büyüleyici bir tasarıma sahip!

Tepeden tırnağa her bir detayına zarafetle işlenen oymalar ile daha da ihtişamlı gözüken bu model altın varaklı yapısıyla da göz dolduruyor. Dört bacak üzerinde yer alan mermer zeminli dresuar ile tam bir takım haline gelen Görkem Ayna Tırnak Modeli farklı renk ve ölçülerde üretilebiliyor. Ayrıca zevkinize göre mermer dışında bir malzeme kullanılarak da tasarlanabiliyor. İhtişamdan vazgeçemeyenlerdenseniz, bu etkileyici tasarımı mutlaka görmelisiniz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.