Evlerin Gelinliği Lüks Perde Modellerini Seçim İp Uçları

Evlerin Gelinliği Lüks Perde Modellerini Seçim İp Uçları

Perdeler evler için oldukça önemli olan ev tekstili ürünleridir. Evlerimizde perdelerimizi yıkamak için çıkarttığımızda evler oldukca boş görünmektedir. Yaşam alanlarına yaşanmışlık hissi veren önemli eşyalar arasında perdeler bulunmaktadır. Bu nedenle evler ve diğer tüm yaşam alanları için seçilen perdelerde dikkat edilmeli ve alana uygun perde seçimi yapılmalıdır.

Önceleri perdeler genellikle kornişlere takılmaktaydı. Kornişe ek olarak ise halkalı rüstik perdeler kullanılmaktaydı. Ancak günümüzde oldukça farklı model ve tarzda perde bulunmaktadır. Evleriniz için perde seçerken öncelikle tüm perde çeşitlerini incelemelisiniz. Kullanım kolaylığı ve alanın dekorasyona uygun olan perde tarzını seçmeniz gereklidir.

Perdelerinizin tarzını seçtikten sonra o tarzdaki modeller arasından evinize uygun ve zevkinizi yansıtan lüks perde seçiminde bulunabilirsiniz. Lüks dekorasyonlu evler için oldukça çeşitli lüks perdeler bulunmaktadır.

Lüks perde modelleri arasında seçim yaparken modeli ve dekorasyona uyumundan sonra kalitesi ve kullanım özelliklerine dikkat edilmelidir.

Lüks perde çeşitleri arasından seçim yapılırken temizlemesi kolay olan sistemlerin seçilmesi gereklidir. Bazı perde türlerinin temizlemesi oldukça zahmetlidir. Bu tarz perdelerin temizlenmesi evde mümkün olduğu için uzmanından destek alınması gerekli olmaktadır. Perde alırken yetkililerden perdenin nasıl temizleneceği hakkında bilgi alarak kolay temizlenip temizlenmeyeceğini sorgulayabilirsiniz.

Mutfak gibi yağlanmanın fazla olduğu alanlara perde seçiminde perdenin kumaş özelliklerine dikkat edilmelidir. Mutfaklar için üretilmiş olan ve yağ lekelenmelerinin oluşmadığı ve lekelerin kolay çıktığı kumaşlar bulunmaktadır. Bu kumaşlar sayesinde mutfaklarınızdaki perdelerinizi kolaylıkla kullanabilir ve temizleyebilirsiniz.

Perdeler evlerdeki mahremiyet için oldukça önemlidir. Özellikle yatak odası, çocuk odası ve genç odası gibi mahremiyet ihtiyacının fazla olduğu alanlar için perde seçerken perdenin uygun kapatıcılıkta olmasına dikkat edebilirsiniz. Boncuk perdeler dışardan bakıldığında evin içini gösterdiği için yatak odası gibi alanlarda boncuk perde kullanımından kaçınılabilir. Aynı şekilde bazı zebra perdelerin açık olan kısımları da evlerin içlerini gösterebilmektedir. Perde alırken evlerinizin içini göstermeyecek perde almaya dikkat edebilirsiniz.

Tül Perde

Tül perdeler eski zamanlardan beri evlerde en çok tercih edilen perde modelleri arasındadır. Eskiden camın boyu kadar uzunlukta kullanılan perdeler daha sonra tavandan yere kadar uzanan bir uzunlukta kullanılmıştır. Günümüzde hem yere kadar uzanan hem de yarım uzunlukta kullanılabilmektedirler. Oldukça farklı tül perdeler ile evlerinizi dekore edebilirsiniz.

Rustik Perde

Rüstik perdeler dekoratif açıdan oldukça şık ve farklı duran perde modelleri arasındadır. Perde de bulunan halkaların uzun bir sopa, boru şeklinde olan alana takılması ile kullanılır. Günümüzde özellikle bağ evleri, yazlıklar ve dağ evlerinde tercih edilen ve farklı dekorasyonlara uyumlu olarak üretilen perdeler arasındadır.

Stor Perde

Stor perdeler hayatımıza oldukça hızlı bir şekilde giren ve oldukça beğeni kazanan perdeler arasındadır. Stor perdeler ilk başlarda hem tül hem de güneşlik olmak üzere iki aparatın birlikte kullanılması gerektiği perde modelleri arasındaydı. Ancak daha sonra çıkan zebra perde tek bir düzenekte iki perdenin de kullanılması kolaylığını sağlamıştır.

Briz Perde

Briz perde genellikle mutfaklarda, kafelerde, yazlıklarda, bağ evlerinde ve dağ evlerinde tercih edilen perdelerdir. Mutfaklarda ocak cam kenarında bulunuyorsa can açıkken yemek yapmak oldukça zahmetli olmaktadır. Cam açılınca perde havalandığı için veya cam yeteri şekilde açılamadığı için kullanım zorluğuna neden olabilmektedir. Briz perdelerin rüzgardan etkilenmeleri zayıf olduğu için kullanımı oldukça kolaydır.

İp ve Boncuk Perde

İp ve boncuk perdeler dekoratif olarak oldukça beğenilen ve tercih edilen perdeler arasındadır. Salon, oturma odası, kafe, mutfak gibi alanlarda kullanılan bu perdeler dışarıdan bakıldığında evin içini gösterebilmektedirler.  Apartmanların birbirine yakın olduğu evlerde oturan kişiler ip ve boncuk perde alırken bu durumu göz ardı etmemelilerdir.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.