Maskülen Kimliğinizi Ön Plana Çıkaracak Ofis Dekorasyonları

Maskülen Kimliğinizi Ön Plana Çıkaracak Ofis Dekorasyonları

Ofis dekorasyonu için birbirinden farklı dekorasyon stillerini benimsemek mümkün. Ofis mobilyaları her çağın, her sezonun özenle yenilenen tasarımları arasında yer alıyorlar. Bu sayede farklı dekorasyon stilleri ile oluşturulabilecek alternatiflere de sahip oluyorlar. Ama ekseriyetle ofis mobilyaları ve ofislerde kullanılan aksesuarlar maskülen dokunuşları taşıyorlar. Çünkü iş dünyasının değişken, dinamik ve keskin şatları, rekabete dayanan sert koşulları birçoğumuz üzerinde kalıcı ve geri dönüşü olmayan etkilere neden oluyor. Bunların başında da her birimizi olduğumuzdan daha baskın bir tavra benimsemeye yönlendirmek geliyor. Sosyal hayatımızda keskin tavırlarımız ile öne çıkmasak bile, söz konusu iş hayatı olunca belirli bir değişim yaşıyor ve daha sert sayılabilecek bir ruh haline bürünüyoruz. Bir de üstüne hali hazırda, genel yapımız itibariyle zaten maskülen bir tarza sahipsek, klasik ofis tasarımı söz konusu olunca doğrudan maskülen tarza yöneliyoruz.

Herhangi bir anlam karmaşası oluşmaması için altı çizilmesi gereken bir şey var! Ofislerde maskülen kimliğinizi ortaya koymak için benimseyebileceğimiz dekorasyon stillerinden biri maskülen tarz! Adı üzerinde olduğundan bu son derece doğal ancak maskülen kişiliğinizi farklı dekorasyon stillerini ofisinize taşıdığınız zaman da ortaya koyabilirsiniz. Ofis dekorasyonu için hayata geçirilebilecek, ofislere maskülen dokunuşlar yapmamızı sağlayacak farklı seçenekler var fakat önceliklemaskülen tarza değinmek gerek.

Siyah ve Metalik Renkerin Uyumu

Modern zamanların ofisler için getirdiği en iddialı anlayışlardan bir tanesi ve belki de en iddialısı maskülen ofis dekorasyonu! Metalik renklerin siyahlara karışıp kaybolduğu, cesur, keskin ve sert tasarımların güçlü duruşlarıyla hakimiyet kurduğu maskülen ofisler son yılların yükselen trendleri arasında yer alıyor.

Maskülen dekorasyon anlayışında da diğer dekorasyon anlayışları içerisinde maskülen bir hava oluşturma noktasında da başvurulan yegane renkler siyah ve metalik renkler oluyor. Cezbedici ve gizemli yapısıyla siyah, ofislerin ihtiyacı olan ağırbaşlı duruşu kazanmalarını sağlıyor. Beyaz ve bej renginin sardığı duvarlardan oluşan ofislerde kullanılan siyah ve metal renkli aksesuarlar daha bir öne çıkıyorlar.

Son derece yeni ve modern bir tarz olmasına karşın maskülen stil o kadar benimsenmiş durumda ki, klasik ofis tasarımı deyince zihinlerde canlanan ilk fikirlerden biri maskülen ofis dekorasyonu oluyor! Maskülen tarza uygun biçimde ofislerdeki yerini alan ofis mobilyaları ise, adeta iş dünyasının gerektirdiği biçimde çarpıcı tasarımlarla kendilerini gösteriyor.

Maskülen kimliğinizi ortaya koymak için seçeceğiniz ofis mobilyaları keskin, köşeli hatlara ve sade bir görünüme sahip olmalı. Seçeceğiniz aksesuarlarla birlikte mobilyalar ofisinizin ne kadar düzenli olduğunu ortaya koymalı. İntizam göze çarpmalı! Bu nedenle aşırıya kaçan çokluklardan uzak durmalısınız! Göze kaotik görünecek detaylardan kaçınmalısınız.

Görkemli Makam Odası Arkalıkları!

Genel olarak ofisinizde ve özellikle makam odanızda maskülen kimliğinizi ortaya koymak için görkemli bir makam odası arkalığı kullanabilirsiniz. Özellikle deri kaplama bir arkalık, oluşturmak istediğiniz maskülen atmosferi güçlendirecektir.

Yapacağınız klasik ofis tasarımı ile maskülen kimliğinizi ortaya koymanın anahtar noktalarından birinde desenlerden de uzak durmak yer alıyor. Maskülen dokunuşlar desenlere çok az, o da köşeli geometrik desenler olduğu müddetçe müsaade ediyor.

Ofislere maskülen bir kimlik kazandırmanın diğer bir yolu ise büyük ve kalın çerçeveli tablolardan geçiyor. Koyu olması koşulu ile mat ya da parlak bir rengi olan kalın ve büyük çerçevelerin kuşattığı tablolar, ofislerin olduklarından daha ferah ve ihtişamlı görünmesini sağladıklarından sıklıkla kullanılıyorlar.  Bütün bunlar maskülen kimliğinizi ortaya koymak için seçebileceğiniz alternatifler arasında yer alıyor. Geriye kalan her şey maskülen kimliğinize yakışır biçimde sizin yaratıcılığınız ile ortaya çıkacakları günü bekliyorlar!

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.