2022 Klasik Avizeler

2022 Klasik Avizelerle Eviniz Gösterişli Olacak!

Salonlar aile ile vakit geçirmede ve misafirlerin ağırlanmasında en yaygın kullanılan bölümlerdir. Bu nedenle dekorasyonlarda bu alana ekstra olarak önem verilmesi gerekir. Dekorasyon içerisinde ise çeşitli olarak kullanılacak aksesuarlardan birisi de klasik avize modelleridir.

Klasik avizeler, günümüzde birçok alternatif aydınlatma modelleri arasındadır. Geçmişten bugüne kadar her yıl trendler arasında bulunan avizeler yeni tasarımların buluştuğu 2022 klasik avizelere göre uyarlanmıştır. Genelde salonun ortasına yerleştirilir ve oda içerisinde kullanılan en can alıcı dekorasyon olur. Cam, metal, porselen ve hatta ahşaptan bile imal edilen birbirinden şık klasik avize çeşitleri, salonlarda göz alıcı bir görünüm elde ettirir.

Kalite ve gösterişin koltuk takımlarına yakışacak tamamlayıcılar ile bütünleşmesi klasik avizeler sayesinde muhteşem bir görünüme kavuşur. Bu şekilde yapılan bir vurucu dokunuş dekorasyonu başka bir boyuta taşır. Evlerde bulunan lüks avizeler ile ortamın sizin kadar gösterişli olması ile tarzınızı yansıtabilirsiniz.

Unutulmamalıdır ki mobilyalar, yer döşemeleri, duvarlar ve avizeler bir bütün oluşturmazsa ortaya kötü bir sonuç çıkar. Bu konuda da karar alırken yemek odası ve koltuk takımlarının avizelerle uyumu göz önünde bulundurulmalıdır.

El Yapımı 2022 Klasik Avizelerle Salonunuzda Büyülü Bir Atmosfer Yaratın!

Klasik avize denildiğinde akla ilk kristal avizeler gelir. Birden çok katmanı ya da bütün olan yapısı ile çeşitleri bulunan avizeler tamamen kristallerden oluşur. Bu model daha çok bir tiyatro veya opera salonunda ya da soylu insanların hayatlarını konu alan filmlerde oldukça sık görülür. Avize üzerinde bulunan sarkıtlar tamamen kristal olarak tasarlanabileceği gibi camdan da üretilebilir. Bu modellerin daha minimal ve şık işlemelerle oluşan tasarımlarını evlerde kullanarak ışıltıyı evlere taşıyabilirsiniz.

Evlere şıklığı getirecek olan bir diğer model ise kollu avizelerdir. Kollu avizeler, muma benzeyen ampullerle kullanılarak tasarım daha ön çıkartılır. Oldukça tercih edilen klasik avize çeşitleri kollu avizelerin üzerinde aşağı yönlü birçok kol bulundurmasından dolayı ayrıca bir şıklık kazandırır. Ayrıca metal kollu ve cam kollu olmak üzere iki çeşidi bulunmaktadır. 

Klasik tasarım sadece avizelerle sınırlı tutulmamaktadır. Farklı mekanlarda klasik tarzlarda da daha minimalist aydınlatmalar kullanılabilir. Çalışma odası, yatak odası, salon ve hatta antrelerimizin duvarlarında zamansız dokunuşlar ile büyülü atmosferler oluşturulabilir.
Copyright © 2010-2023 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.