Klasik Salonlara Klasik Avize Modelleri

Klasik Salonlara Klasik Avize Modelleri

Hayatın en önemli dekoratif parçası aydınlatma ürünleridir. Bulunan mekâna uygun avize seçilmesi oldukça önemlidir. Avize her ne kadar küçük bir ayrıntı olarak görülse de yaşam alanında büyük bit etkiye sahiptir. Özellikle evin salonunda kullanılan avizeler evin şıklığını ve zarafetini ortaya koyar. Klasik salon avizeleri ve modelleri seçiminde bu nedenle dikkatli davranmak gerekir.

Klasik salon takımı sevenler için klasik avize modelleri çok iyi bir tamamlayıcıdır. Sadelik ve klasikten vazgeçemeyenler buna uyumlu avize ile salonunu dizayn etmelidir. Klasik avize modellerinde farklı renk tonları ve farklı ölçüler kullanılır. Salonun genişliğine göre ve salonda kullanılan eşyaların modeline göre farklı renk tonlarında ve değişik boyutlarda klasik avize satın alabilirsiniz.

Klasik Avize ile Birinci Sınıf Kalite

Klasik avize çeşitleri oldukça geniş bir yelpazede incelenir ve her biri birinci sınıf kaliteye sahiptir. Klasik avizelerde son derece kaliteli ve hiçbir şekilde kararma dökülme yapmayan kristal taşlar kullanılır. Klasik avizelerde kullanılan kristal avizeler salona bambaşka bir hava katar. Elbette ki her klasik avize kristal taşlar ile bezenmez. Osmanlı tarihini anımsatan varaklı klasik avizeler de çok sık tercih edilir.

Klasik avize modellerinde kullanılan camlar çok özel bir şekilde üretilir. Bu nedenle parlak ve sağlam olan camlar klasik avizelerin olmazsa olmazları arasındadır. Klasik camlar sayesinde çarpma gibi darbelerde bile avize kolay kolay hasar görmez. Klasik avize modellerinde kullanılan camlar tamamen el yapımıdır ve bu nedenle klasik avize modelleri ciddi manada emek gerektirir.

Lüks ve Klasik Avizeler

Lüks ve klasik avize modellerinin de her biri el yapımıdır. Bu nedenle çok farklı ve hoş bir görüntü sağlar. Büyük salonlarda daha fazla tercih edilen klasik avize modelleri tercihe göre sade modellerde ya da göz alıcı şekilde kullanılır. Siyah beyaz renk tonlarında oluşturulan salon takımlarında daha çok kendini gösteren klasik avize modelleri müzik ve led ışık gibi farklı özelliklere sahiptir.

Birden fazla aydınlatması olan klasik avizeler ile salonunuzu istediğiniz tonlarda aydınlatabilirsiniz. Özellikle müzik çalar özelliğine sahip avizeler lüks yerlerde çok tercih edilir. Maliyeti biraz fazla olsa da görüntüsü ile can alıcı durmaktadır.

Salonlara Özel Klasik Avize Modelleri

Salon avize modelleri arasında çok fazla model bulunur. Klasik avize modelleri ile salonlarınıza bambaşka bir atmosfer katabilirsiniz. Sade ce klasik modellerde tasarlanmış salonlarda genelde altın varaklı avize modelleri kullanılır. Altın varaklı avize modelleri klasik salonu ön planda tutar ve ne kadar sade bile olsa gösterişli bir ortam oluşur.

Salonlara özel avize modelleri salonun genişliğine, kullanılan eşyaların modeline, renk tonuna ve genişliğine göre değişir. Eşyaların küçük olduğu salonlarda geniş ebatlı bir klasik avize kullanılır. Fakat salonda kullanılan eşyalar yeterince genişse orta ebatlı bir klasik avize kullanılır. Renk yoğunluğu fazlaysa gümüş renk tonunda klasik avize kullanılır fakat salonda kullanılan eşyaların renk yoğunluğu az ise altın varaklı ya da siyah renk tonlarında klasik avize kullanılır.

Her şeyden önemlisi kişinin kendi tercihidir. Salonu kullanacak bireyler kendi zevkine hitap eden ve salon takımı ile uyumlu bir klasik avize seçmelisiniz. İsteğinize göre altın varaklı, gümüş kaplamalı klasik avize tercih edebileceğiniz gibi sade ve ana renk tonlarında da klasik avize satın alabilirsiniz. Klasik avize modellerinde çeşitli internet sitelerinden inceleyebilirdiniz. Tercihinize uygun bir klasik avize satın alarak salonunuza bambaşka bir hava katabilirsiniz. 
Copyright © 2010-2023 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.