Luxury Salon Konsepti Nasıl Oluşturulur? Luxury Konsept İpuçları

Luxury Salon Konsepti Nasıl Oluşturulur? Luxury Konsept İpuçları

Luxury salon konsepti ile tasarlanan evlerde gösterişli mobilyalar tercih edilerek göz alıcı salonlar oluşturuluyor. Evin büyük bir kısmını kaplayan mobilyalar, eve her girildiğinde dikkat çekecek olan eşyalar demektir. Yeniden düzenlenecek olan her ev, isteğe ve ihtiyaca göre şekil alır. Gösterişli olduğu kadar kullanışlı olması gereken mobilyaların oda içerisine yerleştirildiğinde dizayn tarzı da mobilyaların daha iyi veya daha kötü görünmesine nenden oluyor. Gösterişli ve şık evler elde etmek isteyenlerin ilk akıllarına gelen luxury salon takımları ile doğru konsept uygulanan salonları yaşam alanlarımızda kullanmaya başlamak büyük bir mutluluk veriyor. Dinlenme alanınız olan salonların, kişiliğinizin yansıdığı hoş sohbetlerin yapıldığı mekân haline dönüştürmek için nasıl dekore edebileceğinizi bu yazıda sizlere anlatacağız.

Salonunuza kulak verin!

Salonunuz en doğru şekilde dizayn edebilmek için ilk olarak salonun yapısına bakmalı. Dikdörtgen ya da kare olabilen salonlarda koltuk, oturma grubu, halı ve orta sehpadan oluşan bir merkez yaratmak gerekir. Lüks mobilyalar ile oluşturacağınız bu merkez de koltukları karşılıklı koymanızı öneririz. Böylece misafirleriniz arasında daha güçlü iletişim sağlanacaktır. Oda içerisinde şömine var ise koltukları şömine etrafına da koyabilirsiniz. Kalabalık aile grupları için yetersiz kalabilecek olan koltuklara destek için oturma pufu ve yahut sandalye yardıma koşuyor. Oda içerisine yerleştirilecek olan sandalyeler yemek masası ile uyum sağlarken, oturma pufu ise koltuklarınız ile uyumlu olacaktır. Yemek masası ile birlikte ikiye bölünecek olan salonda tek oda içerisinde iki farklı alan oluşturabilirsiniz.

Işık saçan salonlar

Luxury salon konsepti oluştururken işlenmiş olan mobilyalarınızın bu göz doldurucu detaylarını göz önüne daha çok çıkarabilmek için aydınlatmalardan destek almak gerekiyor. Ana aydınlatma ile salonu tam ortalayacak şekilde asılan lüks avize ile rahat edilecek bir ortam hazırlanabilmeli. Yemek masasına ayrı oturma grubuna ayrı bir aydınlatma da kullanılabileceği gibi tek avize ile yardımcı aydınlatma araçları da tercih edilebilir.  Yumuşak aydınlatmalarınızı desteklemek için aplik kullanabilirsiniz. Salonunuzda bulunan tablo ya da objeleri vurgu aydınlatma ile destekleyebilir, aksesuarlarınızı ön plana çıkarabilirsiniz. Değişimden korkmadan salon içinde yapacağınız ışık oyunları ile detaylar gün yüzüne çıkarken, dekorasyon için kullanılan renk, desen, form veya stil gibi değişiklikler de ışık ile belirginleştirilebilir. Ortaya çıkan bu görüntü ile luxury salon konsepti tamamlanmaya başlayacaktır.

Parıl parıl

Görüntüsüyle ışık saçan salonunuzda koltukların ortasında ortamı daha sıcak atmosfere dönüştürmek için halı kullanmak şart. Ortamda mucizeler yaratan halı ile salonunuzun gücüne güç katabilir, çok daha dekoratif bir ortam yaratabilirsiniz. Mobilyalar ile uyum içinde olması gereken halının renk seçimi de oldukça önemli. Daha tok bir görüntüye ihtiyaç duyan halının lüks mobilyalar ile uyum sağlaması gerekiyor. Halınızın renginin yanı sıra odanızın da rengi oldukça önemli. Mevsimsel olarak duvar renklerinizi değiştirmeniz mümkün. Duvarlarınız için aksesuar ve oturma grubunuzun renklerini de düşünerek doğru renk bileşenine karar verebilirsiniz. Açık tonlar kullanabileceğiniz duvarlarınız ile luxury salon takımı daha yoğun ortaya çıkacaktır.

Nokta atışı

Kullanacağınız ana mobilyalara ek olarak odaya koyacağınız dekorasyon ürünleri ve yardımcı mobilyalar ile salon dekorasyonunuz da nokta atışları yapabilirsiniz. Gelen misafirleriniz ve sizin için kullanım kolaylığı sağlayacak olan sehpaları da odanızın bir köşesine eklemeyi unutmamalısınız. Misafir geldiğinde işinize çok yarayacağına emin olabilirsiniz. Luxury salon konsepti oluşturmak için seçtiğiniz mobilya kadar, onları odaya nasıl yerleştirdiğiniz de önemlidir. Konsept salonlar da dikkat etmeniz gereken son nokta ise salona girdiğiniz de size o atmosfere dahil edebilmesidir. Sizi mutlu edecek salonları oluşturmakta size destek olmaktan mutluluk duyacağız. Bizimle iletişime geçmeyi unutmayın.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.