Otel Banyolarında Klasik Esinti

Otel Banyolarında Klasik Esinti

Gezi turlarının tek vazgeçilmez durağı oteller oluyor. Lobi, koridorlar, odalar ve en ihtiyaç duyulan klasik otel banyosu ile oteller, turların vazgeçilmez durağını oluşturuyor. Günlerce yapılan yolculuktan sonra kendinizi otele attığınız da ilk aklınıza gelen banyo olsa gerek. Temizlenmek ve dinlenmek için ihtiyaç duyulan klasik otel banyosu ile gezi turunuz devam ederken birkaç saatliğine deşarj olmanız mümkün oluyor.

Klasik otellerde genellikle lükse kaçan atmosfer eşliğinde ihtiyacınız olan çoğu şeyi bulmanız mümkün. Turunuza devam ederken kısa bir mola verdiğiniz kendinizi evinizin konforunda gibi hissetmeniz için bütün ayrıntılar düşünülmektedir. Bu konforda ilk dikkate alınması gereken nokta elbette ki banyolardır. Otellerde restoran, bar ya da oda servisi ile açlığınızı giderebilir, hamam dekorasyonunu andıran banyolar da dinlenirken aynı anda temizlenebilirsiniz. Oda içerisinde bulunan banyoların içinde, otel klasik banyo tasarımı sayesinde küvet, el yıkama lavabosu ve klasik otel banyo dolabı bulunuyor. Otelin kalitesine göre banyo dolabı içerisinde mevcut olan ürün skalasında da değişimler oluyor. Keza odalar da otel konseptine bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Otelin konseptine ve kalitesine bağlı olarak değişkenlik gösteren otel odaları genel olarak yatak, gardırop, çalışma masası ve banyodan oluşmaktadır. Buna ek olarak günümüz getirisi olan tv ve wifi hizmeti de sunulması gereken otel odalarında, banyolar da saç kurutma üniteleri ve bakım üniteleri de bulunmakta. Yeni nesil otel odalarında ihtiyaç duyabileceğiniz ütü ve ütü masası da bulunmaktadır.

Banyo Tasarımı

Turumuzun en ihtiyaç duyulan noktası olan otelimize vardığımız zaman, can kurtaran yerinin banyo olduğunu söyledik. Ancak bu banyonun her gelen misafire ayrı ayrı hitap etmesi gerekiyor. Banyonun gelen her misafir için temiz bulunması ilk kural iken hijyen noktasında herkesi de ayrı ayrı tatmin etmesi gerekiyor. Mobilya özelliklerinde de antibaktireyel olması hijyen açısından büyük önem taşıyor. Ayrıca hem estetik hem de hijyen açısından bakıldığında mobilyaların küf tutmaması için su geçirmez özelliğe sahip olması gerekiyor. Güvenlik açısından bakıldığında da banyo dolaplarının köşelerinin yuvarlak tercih edilmesi ve zemininde kaymaz özellikli malzeme ile döşenmiş olması sayabileceğimiz diğer özelliklerden. Otel banyolarında kullanılan mobilya ve aksesuarlara tek tek baktığımızda, oymalı klasik otel banyo dolabı, ona uygun aynalar ve göz alıcı armatürler ön plana çıkıyor. Banyoya adımımızı attığımızda renk uyumu ilgimizi çeken ilk nokta oluyor. Banyonun temizliğini göstermesi ve hijyenin rengi olmasından dolayı çok tercih edilen beyaz klasik otel banyo tasarımı ile iç açıcı banyolar elde edilebiliyor. Bünyesinde bulunan klasik otel banyo dolabı ile birçok ürünü içine alan banyo dolabında otelin hazır olarak banyoda bulundurduğu bazı ürünler de oluyor. Bunlar genellikle el yıkama sabunu, duş jeli, şampuan gibi ürünler olurken otelin kalitesine göre bakım kremleri, kulak çubuğu, makyaj pamukları ve saç boneleri de olabiliyor. Klasik otel banyosu içinde bulunması gereken saç kurutma ünitesi ile duş aldıktan sonra saç kurutmak mümkün oluyor. Buna ek olarak banyo dolabı üzerinde bulunan aynanın yansıttığı ışık açısı sayesinde makyaj aynası olarak da kullanılabiliyor. Klasik otel banyosu içinde olan küvette yapacağınız banyo ile temizlenirken bir yandan da gezi turunuz boyunca yaşadığınız tüm yorgunluğunuz gidecektir. Sade veya gösterişli olan ama her zaman şık bir tasarım sunan banyolarda temiz beyaz banyolarda her zaman hazır olarak bulunması gerekiyor. Genel olarak bakıldığında klasik otel banyosu içerisinde hijyene, estetiğe ve güvenliğe önem verilerek banyolar hizmete sunulmaktadır. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.