Barok ve Avangard Tv Üniteleri Arasındaki Farklar Nelerdir?

Barok ve Avangard Tv Üniteleri Arasındaki Farklar Nelerdir?

Sadece kullanışlı bir eşya olmakla kalmayan, aynı zamanda salonlarda farklı ve ilgi çekici bir atmosfer oluşturan klasik tv ünitesi modelleri her geçen gün çeşitleniyor. Tv üniteleri uzun yıllardır evlerimizdeki değişmez yerlerini koruyor. Farklı modellerin artması her zevke hitap eden tasarımların ortaya çıkmasını sağlarken, kimi zamanda artan seçenekler arasında bir türlü doğru modelin bulunamamasına da sebep oluyor. Dolayısıyla tv üniteleri seçilirken, öncesinde doğru bir değerlendirme yapıp, adeta inceleyip sık dokumak gerekiyor. Örneğin barok tv ünitesi modelleri arasından seçtiğiniz bir model, eğer evinizin genel dekorasyonuyla uyumlu değilse hüsran yaşamanıza neden olabilir. Aynı şekilde uygun bir değerlendirme sürecinin ardından seçilen barok duvar ünitesi modelleri de aynı orada mutluluk verici olacaktır. Tek başlarınayken etkileyici görünen tv üniteleri, doğru yerde kullanıldıklarında bütün göz alıcılıklarıyla yıllar boyu elinizin altındaki konforun anahtarına dönüşürler.

Dekorasyon anlayışları çeşitlense de aslında her biri ortak bir paydada buluşuyor. Kim, hangi tarzı benimserse benimsesin, mobilyaları, tamamlayıcı eşya ve aksesuarlarıyla her zaman şıklık ve konforun arayışında oluyor. Farklılaşan tarzlar da yaşam alanlarında yer açtığımız her mobilya için bu arayışa karşılık olabilecek tasarımlar ortaya koymaya gayret ediyor.

Bizlere de sahip olmak istediğimiz, şık, konforlu, fonksiyonel modelleri keşfetmek için gereken çabayı sarf etmek düşüyor. Bunun hakkını verebilmek için de değişen tarzları ve bu tarzlar arasındaki ince farkları öğrenmek gerekiyor.

İddialı Tasarımlar Ön Planda

Son dönemde bir yandan barok tv ünitesi çeşitleri, diğer taraftan avangard tv ünitesi modelleri, her an yükselen bir ivmeyle tv ünitesi seçimlerinde öne çıkıyor. Her ikisinde de iddialı tasarımlar ön plana çıkıp, göz dolduruyor. İkisi de o kadar zengin ve gösterişli duruşa sahip tarzlar ki, kimi zaman birbirlerine karıştırılıyorlar.

Avangard tv ünitesi modelleri ya da avangard duvar ünitesi çeşitleri arasından biriyle karşılaşan kişi, taşıdığı çizgilerin ayrımına dikkat etmeden onu, barok tarzın ortaya koyduğu tv ünitelerinden biriyle karıştırabilir. Ama biraz dikkatli bir göz ikisi arasındaki farkları keşfedebilir.

Görkemli Tv Üniteleri

Görkemli tv üniteleri denince akla ilk gelenler barok ve avangard tv üniteleri oluyor. Klasik tv üniteleri için yenilikçi bir yaklaşım getiren avangard tv ünitesi modelleri, barok tv ünitesi modelleri ile kıyaslandığında kısmen daha sade oluyor. Her ikisi de ilk bakışta böyle gözükmese de, örneğin oyma işçiliği barok tarza kıyasla avangard stilde azalıyor.

Avangard ünitelerde genellikle zarafet dolu bir hava yaratan beyaz renk tercih edilirken, barok ünitelerde koyu renkler göze çarpıyor. Barok tv üniteleri alışılagelmiş köşeli ve keskin hatları barındırırken, avagard tarzda oval kesimler de en az klasik hatlar kadar dikkat çekiyor.

Avangard tv ünitelerinin boyası da ekseriyetle parlak lake boya oluyor. Ama barok ünitelerde geçmişin o nostaljik tarzına uygun biçimde mat renklerin çekiciliğine daha sık başvuruluyor.

Dekorasyonda Fark Yaratmak

Sizin tarzınıza hangisi uyuyor ve evinizde yakalamak istediğiniz atmosferi oluşturmayı vaat ediyorsa, elbette seçiminizi ona göre yapmalısınız. Seçiminizi belirlerken aklınızda tutmanızı arzu ettiğimiz yegane şey; klasik tv üniteleri ile her ortama ve zevke uygun tasarımları bulabileceğiniz Asortie dünyasına göz atmanız.

Söz konusu olan fark yaratıp, evinizin harikulade dekorasyonuna ihtişam kazandırmaksa Asortie Mobilya, asaletin zarafetten ayrı düşünülmediği, göz alıcı ve iddialı olmaktan hiçbir zaman vazgeçilmediği tasarımlarıyla ürettiği tv ünitesi modelleri, tv sehpası modelleri ve klasik salon ünitesi modelleriyle her zaman yanınızda.

Klasik yaşam alanlarınızda tercih etmek için kullanacağınız klasik duvar üniteleri ile salonunuzun ihtişamını arttırın.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.