Klasik Zigon Sehpaların Dekorasyonunuza Uyumu

Klasik Zigon Sehpaların Dekorasyonunuza Uyumu

Yıllardır hem pratik kullanımı hem zarafetiyle klasik zigon sehpalar evlerimizin başköşesinde. Evin en işlevsel aksesuarları olan zigon sehpalar, birçok farklı modeli ve değişik tarzlara hitap etmesi ile halen her evde kullanılmakta. Özellikle küçük evlerin vazgeçilmez mobilyası olan zigonlar, alan tasarrufu için bire bir. Genellikle beşli olarak üretilen ve parçaları rahatça ayrılıp birleştirilen klasik zigon sehpa modelleri çoğunlukla ahşaptan üretilir. Kaliteli ahşaptan üretildiği için sürekli iç içe geçirilmeye ve odadan odaya taşınmaya dayanıklıdır. Klasik mobilya sevenler için klasik zigon sehpalar salon ve oturma odalarınız ile en çok uyum sağlayacak mobilya aksesuarıdır. Metal malzemeden üretilen zigonlar ise daha çok balkon, bahçe ve mutfaklar için idealdir. Evinizin her alanında rahatça kullanabileceğiniz zigonların klasik modelleri salon ve oturma odalarıyla daha çok uyum sağlayacaktır.

Her Mekâna Uyumlu Zigon Sehpaların Kullanım Alanları

Özellikle yerden tasarruf etmenizi sağlayan zigon sehpalar çocukluğunuzdan hatırladığınız bütünsel ayaklı modellerden çok farklı stilde üretiliyor artık. Kullanım alanları da daha geniş. Örneğin, antrede vestiyerinize uygun renklerde boyanmış, dresuar altına yerleştirdiğiniz zigon sehpalar son derece işlevsel olacaktır. Teras, bahçe ve balkonlarınız için ise ahşap malzemeli zigonları pek de tavsiye etmeyiz. Açık hava mobilyalarınız için kaliteli plastik ürünlerinden, bambudan ya da metal malzemelerden üretilmiş zigon sehpalar uygun olacaktır. Ahşap dışında bir malzemeden üretilmiş olan zigonları banyo gibi ıslak zeminli alanlarda da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Böylece küçük mekanlarınıza hem renk katacak hem de mekanlarınızın mobilya ile daralmasının önüne geçebileceksiniz. Zigon sehpalar her alan ve mekânda rahatça kullanılabildiği için seyahatlerinizde bile yanınıza alabilir, kamp yapmaya gittiğinizde çadırınızın önüne bile zigon sehpa yerleştirip tatilinizin keyfini çıkarabilirsiniz. Tabi ki bu modern modellere daha uygun bir kullanım tarzıdır. Klasik zigon sehpalar ise şıklığı, pratikliği ve mobilyalarınıza uyumu ile daha çok klasik dizayna uygundur. Klasik bir dekorasyonunuz varsa klasik zigon sehpa modelleri seçimi yapmanız daha akılcı olacaktır.

Klasik Zigon Sehpalar

Sizlere pratik kullanım sunan klasik zigon sehpa modelleri, mobilyalarınızın ve dekorasyonunuzun tamamlayıcısıdır. Klasik tasarımlı zigon sehpalar, ihtişamlı ve şık klasik tarz mobilyalarınızın yanında sönük kalmazlar. Bir çoğumuzun çocukluğundan hatırladığı koyu renk, üstü altın rengi desenli, parlak cilalı tek tip zigonlar artık her modelde, her türde ve her renkte üretiliyor. En görkemli ve en şık zigonlar ise klasik zigon sehpa modelleri. Mobilyalarınızla son derece uyumlu ve pratikliğinden hiçbir şey kaybetmemiş. Zaman içinde alışkanlıklarımız değişse de o hep ihtiyaç olarak kalmış. Asortie Mobilya’nın klasik zigon sehpa modelleri kaliteli ahşaptan, tamamen el işçiliğiyle üretiliyor. Altın varaklı modellerde gerçek altın kullanılıyor. Bu da altın varaklı ve bol oymalı oturma gruplarına tam uyum sağlıyor. Eski modellerde olduğu gibi sadece koyu ahşaptan üretilmiyor. Her renk, desen ve oyma tarzında klasik zigon sehpalar Asortie Mobilya’da bulunabiliyor. Eski zigon modellerindeki parlak cilalar, mobilyalarınıza uygun olarak eskitme bile yapılabiliyor.

Sehpalar dekorasyonun yan ögesidir. Başlı başına stilinizin starı değildir ama tarzınızı tamamlar ve kullanışlıdır. Bu yüzden de vazgeçilmezdir. Klasik koltuk takımlarınızın yanında, koltuklarınızın arasında ya da orta sehpa olarak salonlarınızda klasik zigon sehpa modelleri kullanabileceğiniz gibi, klasik bebek odalarında da bebek malzemelerini rahatlıkla üzerinde depolayacağınız bir alan yaratır. Üstelik en az üç parçadan oluştuğu için kullanım alanı genişletildiği halde iç içe geçer ve odayı daraltmaz. Genç odalarında, antre ve hollerde, yatak odalarınızda ve hatta mutfaklarınızda pratikliği ve dekorasyonunuza uyumu ile klasik zigon sehpaları kullanabilirsiniz.

Klasik tarzda bir zigon sehpayı yaşam alanlarınızda dahil etmek isterken, klasik mobilyanın özelliklerinin neler olduğuna dair daha detaylı bilgi edinmek ister misiniz? 
Copyright © 2010-2023 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.