Lüks Mobilya Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lüks Mobilya Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lüks ev dekorasyonlarında tercih edilen klasik lüks mobilyalar mükemmel yaşam alanları oluşturmak için en doğru seçim olmaktadır. Bu doğru seçimi kusursuzlaştırmak için bilgi ve dekorasyon gözünün kullanıcılarda olması gerekmektedir. Çünkü lüks mobilyaların kullanımında bir ahenk ve mükemmeliyetçilik algısı bulunmaktadır. Dekorasyon ise, onlarca parçanın birbirleri ile uyumlu bir şekilde kullanılarak mükemmel bütünü oluşturmaktan geçtiğinin bilinmesi gerekmektedir. Bu sebeple göz alıcı yaşam alanlarında lüks mobilya kullanımında dikkat edilmesi gereken oldukça önemli hususlar bulunmaktadır. Lüks koltuk takımı ile yemek odası takımının mükemmel bir uyum sağlaması gibi, yaşam alanlarında tercih edilen renk tonlarından tutun da ve zemin döşemelerinin motiflerine kadar detaylı bir seçim aşaması kullanıcıları beklemektedir.

Lüks Mobilya Seçerken Dikkat Edilecekler

Lüks koltuk takımları ve yemek odası takımlarının uyumunun yanı sıra, bu mobilyaları seçerken dikkat etmeniz gereken bazı önemli hususlar bulunmaktadır. Lüks koltuk takımı ve yemek odası takımınızın kumaş kaplamalarının tamamen dokuma kumaş ile kaplanması gerektiğini unutmayın. Dokuma kumaş doğal ve hiçbir kanserojen madde içermeyen dayanıklı kumaş türüdür. Böylece iskeleti itibari ile uzun bir ömür sunan mobilyalarınız kumaşı ile de sizi yarı yolda bırakmayacaktır.

Bir lüks ve klasik mobilyada kesinlikle poliüretan madde kullanılmamış olması gerekmektedir. Tamamen doğal ağaç ahşaptan üretilmesi ve mobilya ustalarının ellerinde şekillendirilen klasik mobilyaların en temel özelliği doğal olmasıdır. Fabrikasyon ya da sertleştirilmiş plastik malzemelerin kullanılmaması gerekmektedir.

Lüks ve klasik mobilya seçerken boya ve cilanın kesinlikle kanserojen madde içermemesine, boyanın her zaman cilanın altında kalması gerektiğini unutmamanız gerekmektedir. Cila boyayı izole ederek olası olumsuz etkilerini ve çizilmesini önleyecek ve uzun ömürlü bir kullanım imkânı sunacaktır.  

Yaşam alanlarınızda tercih ettiğiniz lüks mobilyaların birbirleri ile mükemmel bir uyumu temsil etmesi gerekmektedir. Mobilyaların renkleri, tasarımları ve kullanım imkanları açısından aynı sınıfta olmasına özen göstermeniz gerekmektedir. Bu uyum mobilyaların kullanıldığı alanda sırıtmamasına sebep olarak doğru bir tercihin ilk adımını atmanızı sağlayacaktır.

Lüks mobilyalar klasik aksesuar modelleri ile kullanıldığında kendisini daha da göstermektedir. Örneğin bir yemek odasında yemek odası aksesuarları, salon ile uyumlu salon aksesuarları, ev bitkileri, lambader ya da salonlarda tercih edilen tablolar gibi dekoratif ürünler mükemmel bir konsept oluşturacaktır.

Yaşam alanlarında mahrem alanlar olarak bilinen, yatak odaları, banyo ve mutfakların da birbirleri ile uyum yakalaması genel dekorasyonu destekleyecektir. Lüks bir dekorasyonda yaşam alanlarının genelinde tercih edilen lüks mobilyalar eşsiz bir uyumu temsil edecektir.

Lüks Koltuk Takımları ile Yemek Odalarının Uyumu

Evlerde dekorasyonun temelini oluşturan mobilyaların başında koltuk takımları ve yemek odaları gibi temel mobilyalar gelmektedir. Yaşam alanlarını cüsseleri ile doldurmalarının yanında kullanış ihtiyaçları itibari ile de yaşamımızın içerisinde olan bu mobilyalar hayatımızın içerisinde yer almaktadır. Bu sebeple bu mobilyaların doğru seçimi ekstra önem kazanmaktadır.

Lüks yaşam alanlarında oluşturulmak istenilen dekoratif konseptin ana belirleyicisi koltuk takımları olmaktadır. Genel dekorasyonun en büyük destekleyicisi ise yemek odası takımları olmaktadır. Üstelik geniş salonlarda aynı ortamda tercih edilecek se bu mobilyaların birbirleri ile aynı takım olmaları ya da büyük bir uyumu temsil etmesi gerekmektedir. Mobilyaların kullanışlılığı, ölçüleri, renk tonları, konsepti, rahatlığı, ergonomisi ve hatları gibi birçok etmende aynı özellikleri taşıması yaşam alanlarında mükemmel bütünlüğü oluşturmada önemli olacaktır.

Lüks yaşam alanlarınıza tercih edeceğiniz mobilyaları seçerken, kendinize güvenmiyor ya da doğru seçimleri yapamayacağınızı düşünüyorsanız, Asortie Mobilya’nın değerli müşterilerine özel sunduğu tamamen ücretsiz iç mimari hizmetinden yararlanabilir ve böylece mükemmel yaşam alanlarına sahip olabilirsiniz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.