Misafir Banyoları Nasıl Dizayn Edilmeli

Misafir Banyoları Nasıl Dizayn Edilmeli

Misafir banyoları bir evdeki en temiz olması ve tasarımının özenle gerçekleştirilmesi gereken alanlardır. Her evde bulunmayan misafir banyoları, daha çok geniş ve müstakil yaşam alanlarında bulunmaktadır. Bu alanlar ailenin özel ve şahsi banyosuna ek olarak, misafirlere sunulan bir yaşam alanıdır. Misafirlerin olası ihtiyaçlarının da sağlanması düşünülerek tasarlanan bu banyolar özenle de döşenmelidir.

Misafir Banyolarında Klasik Esinti

Misafir banyoları dekorasyonuna özen gösterilmesi gereken yaşam alanlarından olduğu için, bu yaşam alanlarında tercih edilen mobilya ve dekorasyon etmenlerinin de özenle seçilmesi gerekmektedir. Özellikle lüks yaşam alanlarında bu mekanların mobilyalarını seçmek önemlidir. Misafir banyolarında klasik mobilya kullanımı, evin ihtişamını arttıracak bir etmendir. Klasik banyo mobilyaları ile misafir banyolarınızı şık ve göz alıcı bir mekâna dönüştürebilirsiniz.

Banyolarda klasik mobilyaları tercih ederek, ilk etmeni sağlamalısınız. Klasik banyo mobilyaları, tercih edildiği alanlarda kendi tasarımı ve yapısı ile etkisini göstermektedir. İşte bu etkiyi arttırmak için duvar ve zemin döşemelerini de klasik banyo mobilyalarına uygun olarak döşemek gerekmektedir. Genellikle fayanslarda koyu renkler ve büyük kareli fayanslar kullanılmaktadır.

Banyo Tekstili

Banyo tekstili içerisine giren, banyo paspasları ve havluların kullanımı oldukça önemlidir. Bu kullanılan ürünlerin, kalitesi, renkleri ve tasarımları da önemlidir. Genel banyo dekorasyonunuza uyumlu olması gerekmektedir. Her şeyden önemlisi de bu tekstil ürünlerinin her zaman temiz ve kuru olması gerekmektedir. Bu hem banyolardaki hijyeni sağlamak hem de misafirlerinizin rahatsız olmaması adına önemlidir. Bu sebeple havlu ve, banyo paspaslarının sürekli değiştirilmesi gerekmektedir. Yeni ve temiz banyo paspas ve tekstil ürünlerinin de kullanımı ile banyolarınız temiz ve ferah bir kokuya bürünecektir.

Aydınlatma Etmeni

Lüks misafir banyolarında aydınlatma da en az mobilya seçimi kadar önemli bir etmendir. Hem mobilyaları hemde banyonun genel dekorasyonunu gözler önüne sermek adına ortamdaki aydınlatma ve ambiyansın doğru seçilmesi gerekmektedir. Banyolarda genellikle loş bir ambiyans oluşturulmaktadır. Misafir banyolarında da loş aydınlatmayı tercih edebilirsiniz. Bu sayede oluşacak kontrast ve ışık oyunları ile klasik mobilyaların oyma motifleri daha da göz önüne çıkacak ve ihtişamı gözler önüne serilecek.

Kişisel İhtiyaçlar

Banyolarda kişisel ihtiyaçları da ihmal etmemek gerekmektedir. Misafirlerinizin olası kişisel ihtiyaçlarını düşünmek oldukça ince bir davranış olacaktır. Banyoda olması gereken, havlu sıvı ve katı sabun, havlu peçeteye ek olarak, kişisel erkek ve kadın parfümü, mendil, tek kullanımlık hijyen araç ve gereçlerinin de bu alanlarda kullanıma sunulması gerekmektedir. Bu önemli ve ince bir davranış olacaktır. Böylece misafirlerinizi de düşünmüş olacaksınız.

Misafir banyolarınızı da evin genel etmenine bağlı olarak dizayn etmeniz oldukça önemlidir. Yaşam alanınıza bütünsel bir bakış açısı ile yaklaşmanız gerekmektedir. Böylece tüm yaşam alanlarında aynı lüks ve dekorasyon etmenleri kullanılmış olacak.

Tüm etmenlere ek olarak mükemmel banyolar dizayn etmek için, banyonun kokusu ve havalandırmasının da oldukça iyi olması gerekmektedir. Bu sebeple bu alanların sürekli havalanması için, havalandırmanın iyi, ortamın kokusunu da sürekli kılmak için, oda parfümleri kullanmanız gerekmektedir.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.