Ofislerde Köşe Koltuk Kullanımı

Ofislerde Köşe Koltuk Kullanımı

Ofislerde ihtiyaç durumuna ve ofis tarzına uygun olarak koltuk kullanmak oldukça yaygınlaşmıştır. Ofisinde misafir ağırlayan, ofiste uzun süre çalışması gereken veya dekoratif olarak ofisi için uygun olacağını düşünen kişiler ofislerinde koltuk kullanmaktalardır. Ofislerin ihtiyaçlarına, ofis tarzına ve dekorasyonuna, ofisi kullanacak kişilerin zevkine göre ofislerde kullanılan koltuk tarzı ve koltuk modelinde değişiklikler olmaktadır. Bu hususlar için en uygun olan koltuk seçildiğinde ofisinize bambaşka bir hava kazandırabilirsiniz.

Ofislerde kullanılan koltuklar arasında köşe koltuklar da oldukça yaygındır. Birçok farklı tarz, özellik ve kullanıma sahip köşe koltukları arasından ofisiniz için uygun olan şık köşe koltuk modeline karar verebilirsiniz. Ofisler için seçilecek köşe koltuklar evlerde kullanılan köşe koltuk takımlarından daha farklı özellikleri barındırması gerekebilir. Ofisiniz için alacağınız koltuk ve L koltuk modelleri arasından seçim yaparken bazı hususlara dikkat etmeniz gerektiğini unutmamalısınız.

Dar alanlı ofislerde rahat ve sıcak bir ortam oluşturmak isteyen kişiler masanın karşı tarafında konumlandırılan ve genellikle misafirlerin ağırlandığı alanda berjer tercih edebilmektedirler. Berjerler koltuk kadar yer kaplamadığı ancak oldukça rahat olan mobilya seçeneği olduğu için dar alanlı ofisi olanlar için oldukça avantajlı bir seçenek olabilir.

Alanı olan ofisler için de ikili, üçlü koltuklar, köşe koltukları tercih edilebilir. Ofisler için koltuk seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus ofisin tarzını belirlemek ve ona uygun koltukları incelemektir. Klasik tarzda dekore edilen ofisler için seçilecek olan koltuklar, klasik l koltuk modelleri arasından seçilmelidir. Klasik tarzda dekore edilmiş ofislerde farklı tarzda kullanılan koltuk uygun olmayabilir.

Eğer ofisinizde oldukça önemli kararların alındığı, ciddi toplantıların yapıldığı oldukça ağır bir havanın hakim olduğu bir atmosfer varsa ofisinize seçeceğiniz koltuk modelinin bu havayı koruyor olması gereklidir. Bu tarz ortamlarda ofislerin dekorasyonuna uyum sağlayacak deri, metal ayrıntıları olan koltuk modelleri tercih edilebilir. Ancak bu tarz atmosfere sahip ofisler için uygun olan birçok koltuk modeli de bulunmaktadır.

Eğer ofisiniz daha rahat bir havaya sahipse ve ev ortamında olan sıcaklık bulunuyorsa rahat l koltuk modelleri kullanılabilir. Rahat koltuklar genellikle evlerde tercih edilen, uzun süreli oturmalar için oldukça uygun olan koltuklardır. Ancak ofisinde rahat bir hava oluşturmak isteyen kişilerde konforlu köşe koltuk modellerini tercih edebilmektedirler.

Ofisler için koltuk alınırken en fazla tercih edilen döşeme deridir. Deri koltuklar temizleme açısından oldukça konforlu olduğu için ofisler için uygun olan koltuk modelleri arasında yer almaktadır. Deri koltuklar uzun süreli oturmalarda, özellikle sıcak havalarda rahatsızlık hissine neden olabilmektedir. Ancak ofisler uzun süreli oturmaların yaşandığı alanlar olmadıkları için rahatlıkla ofislerde kullanılabilirler.

Ofisler için tercih edilen koltukların fazla yastık barındırmaması uygun olacaktır. Özellikle yumuşak olan yastıkların oturmaya bağlı olarak bozulması ofisin karmaşık görünmesine neden olabilir. Ayrıca ev ortamındaki düzen ve alışkanlıklar olmadığı için, her an ofise birileri gelebileceği için yastıkların neden olacağı dağınıklık görüntüsü istenmeyen bir duruma neden olacaktır.

Ofisler için seçilecek olan köşe koltukların ölçülerinin ofise uygun olması oldukça önemlidir. Ofislerde uygun hareket alanının ve ferah bir atmosferin bulundurulması için koltukların ve diğer mobilyaların ölçülerinin ofise uygun olmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca döşemesinde kullanılan kumaşın da ofis ortamına uygun özelliklerde olması gereklidir. Olası çay, kahve dökülme durumlarından evdeki şekilde temizleme imkanı bulunamayacağı için döşemesinin özellikleri büyük önem taşımaktadır. ofisiniz için seçeceğiniz koltukla, ofisinizdeki istediğiniz havayı oluşturabilirsiniz.

Ofis tasarımınıza ya da enerjinize uygun klasik ofis mobilyalarını keşfetmek ve ofisinize mobilya seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğinizi öğrenmek için yazımızı okuyun.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.