Lüks Kapılarla Güvenlik Kapınızda

Lüks Kapılarla Güvenlik Kapınızda

Evinizi hem lüks hem de daha güvenli bir alana dönüştürmenin en önemli yolunun doğru kapı seçimleri yapmak olduğunu biliyor musunuz? Lüks kapı modelleriyle konuklarınızı şıklığa davet ederken, güvenilir kapı modelleriyle de hırsızlara veda edebilirsiniz. Lüks klasik kapılarla güvenliğinizi düşünün ve işinizi şansa bırakmayın!

Her geçen gün hırsızlık olayları artıyor ve tabi yöntemleri de değişiyor. Ancak hırsızlar için değişmeyen bir yol var, o da evlere girmek. Siz yine de “hırsıza kilit dayanmaz” sözüne aldanmayın ve hem lüks hem güvenilir kapı modellerinden yana tercih yapın. Üstelik yalnızca evin giriş kapısı için değil, iç mekanda da sağlam klasik kapılar tercih ederek hırsızlara karşı caydırıcı etki sağlamış olursunuz. Bunun yanı sıra daha güvenli bir yaşam alanı oluşturmak ve tatile giderken aklınızı evinizde bırakmamak için almanız gereken farklı önlemler de var.

Emniyet Genel Müdürlüğü Uyarıyor

Emniyet Genel Müdürlüğü herkesi hırsızlık olaylarına karşı alması gereken önlemler hakkında uyarıyor. Teknolojinin imkanlarından faydalanamıyor olabilirsiniz ama bu tedbir almayacağınız anlamına da gelmemeli. İşte kolaylıkla yerine getirebileceğiniz güvenlik önerileri:

  • Hırsızlar çok uğraşarak, gürültü çıkararak ve zaman harcayarak bir yere girmek istemiyorlar. Kapalı pencereleri tercih etmiyorlar çünkü pencere kırmak dikkat çekici ve çok ses çıkarıyor.
  • Pencereye ayrıca kilit takmak etkili bir yol. Böylelikle camı kırsalar bile kilidi açıp içeriye girmeleri bir uğraş demek ya da kırık camdan içeri girmek zorundalar ki bu da can güvenliği adına riskli oluyor ve tercih etmiyorlar.
  • Balkon kapısının sağlam kapı modellerinden seçilmesi önemli… Demir parmaklıklar da güvenliği katmerliyor.
  • Kapılarda çift kilit bulundurulmasına ve geceleri kapı arkalarındaki emniyet zincirinin takılı olmasına özen gösterin.
  • Evinizi geceleri kısa süreli terk edeceğiniz zaman mutlaka bir yerin ışığını açık bırakın.
  • Apartman giriş kapılarının aydınlatılması önemli bir önlem.
  • Apartman sakinleri, yönetici ve özellikle kapıcının apartmana giren çıkan yabancılara karşı duyarlı olmaları gerekiyor.
  • İş yerinizde de güvenilir kapı modellerini tercih etmelisiniz. Kapılara kilit takılması ve camlarının kepenk ve demir parmaklık ile muhafaza altına alınması da önemli.

Kapı Modeli Seçerken Dikkat!

Evin girişinde ya da iç mekanda tercih edeceğiniz kapıların sağlam ve güvenilir kapılar olması oldukça önemli. Bunu sağlamak için öncelikle kapıyı nereden satın aldığınıza dikkat etmelisiniz. Kaliteli üretim yapan, üretimde işçilik ve ustalık konusunda profesyonel olan firmaları tercih etmelisiniz ki sonra bir aksilik ya da sorun yaşadığınızda kapıda kalmayın.

Güvenlikli Kapı modelinde kullanılan malzeme de oldukça önemli. Sık kullanıldıklarını düşünürseniz kapılarınızın kısa sürede yıpranmaması ve sahip özelliklerini kullanım ömrü boyunca koruması gerekiyor. Bunları göz ardı etmemelisiniz. Evin girişi için seçeceğiniz kapıların çelik kapı olması, akıllı sistemlerle evinizi daha korunaklı bir yer haline getirmesi çok önemli. İç mekan için seçeceğiniz kapı modellerinde de değişen özelliklerdeki kapılara göz atmayı unutmayın. Güvenlik elbette önemli ama aynı zamanda evin içindeki dekorasyon bütünlüğünü korumanız da önemli. Dekorasyon stilinize aykırı kapı modelleri bu bütünlüğü bozabiliyor. Bu nedenle hem renk hem de model açısından uyumlu tercihler yapmalısınız. Kapılarda açık renkler evinizi daha lüks göstermeniz için etkili olabiliyor ancak açık renk sürekli temizleme gerekliliğini de beraberinde getiriyor. Koyu renkler ise hemen her tarza, mobilyaya ve her renge uyum sağlayabiliyor. Klasik kapı modellerini tercih ederken bu konunun sizin için bir kaosa dönüşmesini de engelleyebilirsiniz tabi. Klasik kapılar her zaman güvenli ve şık olduklarından sizi ayrıca bir uğraşa sokmazlar.

Konuya hangi açıdan yaklaşırsanız yaklaşın evinizde rahat ve huzur içinde yaşamaya devam etmek istiyorsanız kapınızı iyi seçin.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.